گسترش کمی و کیفی خدمات و افزایش رضایت مندی مردم از مهمترین دستاوردهای سال 95

  • PDF

مشاور و مدیر دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گسترش کمی و کیفی خدمات و افزایش رضایت مندی مردم را از مهمترین دستاوردهای دانشگاه در سال 95 عنوان کرد که به همت تمامی معاونت ها و واحدهای زیر پوشش محقق شده است.

به گزارش وب دا، دکتر شاپور بدیعی در نشست سالانه معاونین،روسا و مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در سالن اجتماعات بیمارستان 610 امام رضا(ع) برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده در تمامی حوزه های زیر پوشش دانشگاه اظهار داشت: سال 95 با وجود تمام مشکلاتی که در حوزه مالی وجود داشت، با اقدامات موثری که به منظور گسترش زیر ساخت های بهداشتی ،درمانی و خدمات صورت گرفته سالی پر از خیر و برکت برای دانشگاه بود.

وی با اشاره به پیشرفت و ارتقاء جایگاه آموزش  و کسب رتبه نخست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجرای برنامه عملیاتی را از جمله موفقیت های این حوزه برشمرد.

دکتر بدیعی اظهار داشت: برنامه عملیاتی معاونت آموزشی دانشگاه در راستای طرح تحول و نوآوری آموزش، در دو هدف کلی، شامل دست یابی به مرجعیت علمی در حیطه دانش علوم پزشکی در منطقه و توسعه آموزش علوم پزشکی برای پاسخ به نیازهای نظام سلامت و در ۱۱ هدف کمی، ۴۴ برنامه و ۲۴۲ فعالیت، پیگیری و اجرا می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد،ادغام برنامه های مختلف بهداشتی و افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی را مهمترین دستاورد حوزه معاونت بهداشتی در یک سال اخیر برشمرد و اظهار داشت: توسعه زیر ساخت های بهداشتی، اجرای پروژه های بهداشتی در قالب مراکز جامع خدمات سلامت، پایگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی از دیگر اقدامات در این حوزه به شمار می رود.

دکتر بدیعی گسترش خدمات نوین سلامت در هسته مرکزی کلانشهر مشهد را یکی از مهمترین دستاوردهای معاونت بهداشت در یک سال اخیر برشمرد و اظهار داشت: بر اساس این برنامه در حال حاضر ۱۶۱ پایگاه و ۶۰  مرکز جامع خدمات سلامت در این شهر فعال و خدمات ارائه می دهند

وی با تاکید بر اینکه کمبود منابع و نیروي انسانی موجب شده بود که در مراکز بهداشتی شهر، خدمات تنها در قالب واکسیناسیون و مراقبت از مادران باردار خلاصه شود اظهار داشت: در قالب برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، در حال حاضر  خدمات نوین سلامت از حالت غیر فعال خارج شده و به صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می شود.

مشاور و مدیر دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به  تصویب وزارت بهداشت مبنی بر راه اندازی معاونت اجتماعی و به تبع ایجاد این معاونت در دانشگاه تصریح کرد: این معاونت که به منظور جذب و استفاده از ظرفیت های خیریه ها و سازمان های مردم نهاد راه اندازی شده است تا کنون دستاوردهای مهمی را در این زمینه داشته است.

دکتر بدیعی افزود: جذب 100 میلیارد تومان کمک های خیران سلامت به منظور توسعه خدمات و زیر ساخت های بهداشتی و درمانی از جمله اقدامات این معاونت به شمار می رود.

وی با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در سه سال اخیر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه اظهار داشت: با اجرای این برنامه و توسعه زیر ساخت های درمانی، ضمن ساماندهی وضعیت درمان، رضایت مندی مردم نیز افزایش چشمگیری داشته است.

مشاور و مدیر دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد  افزود: کاهش 10 درصدی آمار سزارین ، بهبود هتلینگ مراکز درمانی، افزایش تخت های بستری و تخت های ویژه از جمله اقدمات انجام شده در حوزه معاونت درمان به شمار می رود.

دکتر بدیعی  با اشاره به تلاش و همت موثر در حوزه عمران و توسعه دانشگاه اظهار داشت: در یک سال اخیر بیش از یک هزار تخت بیمارستانی به مجموع تخت های بستری دانشگاه افزوده شد.

وی گفت:  اجرای 500 پروژه عمرانی در بخش های آموزشی، بهداشت، درمان و دیگر حوزه ها از دیگر اقدامات معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه به شمار می رود.

مشاور و مدیر دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد ؛ توسعه برنامه های فرهنگی، ساماندهی امور خوابگاهها؛ افزایش برنامه های ورزشی  و برگزاری مراسم های گرامیداشت شهدای مدافع حرم و کنگره شهدای دانشگاه را از اقدامات معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه برشمرد.

دکتر بدیعی با اشاره به موفقیت های حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه در یک سال اخیر اظهار داشت: در یک سال اخیر علیرغم مشکلات مالی در این حوزه، این معاونت توانست برای دومین سال متوالی رتبه سوم را در کشور کسب نماید. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار