برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی شمال شرق کشور

  • PDF

نخستین دوره مسابقات ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی شمال شرق کشور در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا؛ مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این دوره از مسابقات اظهار داشت: پیرو سیاستهای تربیت بدنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در راستای توسعه و تعمیم ورزش در بستر دانشگاهها به خصوص ورزشهای همگانی، طی نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاههای علوم پزشکی منظقه شمال شرق کشور مصوب شد؛ نخستین دوره مسابقات ورزشهای همگانی دانشگاههای علوم پزشکی شمال شرق کشور در پنج رشته ورزش همگانی و با حضور 9 دانشگاه شمال شرق کشور برگزار شود.

عباس چمنیان ادامه داد: این جشنواره ورزشی می تواند مقدمه ای برای برنامه ها ی مشترک آینده، در زمینه ورزش های همگانی و قهرمانی است،همچنین می تواند انگیزه ای باشد برای همه دانشجویانی که در دانشگاههای مختلف در رشته های همگانی  که بیشتر جنبه پرکردن اوقات فراغت و سالم سازی جسم و روحشان را می تواند به دنبال داشته باشد فعالیت نمایند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: این دوره از مسابقات مقدمه ایست بر المپیاد ورزشهای همگانی که در اسفند ماه سال جاری در شهر ساری برگزار خواهد شد و امیدواریم دانشجویانی که از دانشگاههای شمال شرق در این رویداد ورزشی شرکت می کنند علاوه بر کسب افتخار، زمینه گسترش ورزش همگانی را در دانشگاه فراهم نمایند.

لازم به ذکر است در پایان این دوره از مسابقات افراد اول تا سوم هر رشته معرفی و از آنان تقدیر شد.  

در رشته دارت:

بهروز درخشان از دانشگاه علوم پزشکی  گناباد نفر اول

مسعود قورزائي از دانشگاه علوم پزشکی مشهد نفردوم

محمد متين نادري نژاد از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نفرسوم

در رشته روبيک:

محمد ولوي دانشگاه علوم پزشکی مشهد نفر اول

حسین حسن پور دانشگاه علوم پزشکی  گناباد نفر دوم

سیدجواد هاشمی دانشگاه علوم پزشکی  نیشابور نفر سوم

در رشته طناب زنی:

مصطفي هدایتی تبار دانشگاه علوم پزشکی  سبزوار نفر اول

اميرحسين پارساپور دانشگاه علوم پزشکی مشهد نفر دوم

رضا شکرائي دانشگاه علوم پزشکی  گناباد نفر سوم

در رشته فوتبال روي ميز:

تیم دانشگاه علوم پزشکی  سبزوار مقام اول

تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقام دوم

تیم دانشگاه علوم پزشکی  بیرجند مقام سوم  

در رشته فــــريـــزبي:

محمد اردمه دانشگاه علوم پزشکی  گناباد نفراول

ایمان سالاری دانشگاه علوم پزشکی  تربت حیدریه  نفر دوم

محمد مهدی رییس السادات دانشگاه علوم پزشکی  مشهد  نفر سوم

 

 

 

 

فراخوان نام نویسی در مسابقات ورزشی جام فجر دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

نام نویسی در مسابقات جام فجر ویژه دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد.

به گزارش وب دا، این مسابقات قرار است در دو گروه خانم ها و آقایان همزمان با دهه مبارک فجر ویژه دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شود.

رابطین ورزشی واحدهای زیر پوشش دانشگاه می توانند از 16 الی 30 دی ماه با مراجعه به سامانه اطلاع رسانی مدیریت تربیت بدنی نسبت به درج اطلاعات تیم های ورزشی واحد خود اقدام نمایند.

قرار است این مسابقات در رشته های طناب کشی(تیمی)،دارت ، تنیس روی میز،شنا،شطرنج (انفرادی) ویژه آقایان و در رشته های فوتبال رو میزی و داژبال (تیمی) ویژه بانوان برگزار شود.

 

برگزاری نخستین دوره تخصصی تربیت مربی خانواده

  • PDF

نخستین دوره‌ی تخصصی تربیت مربی خانواده ویژه امامان جماعت و مبلغین دانشگاه های خراسان رضوی، از دیماه سال جاری تا خرداد 97 هر هفته، روزهای پنجشنبه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در این دوره‌ی شش ماهه که از سوی مرکز خشت اول وابسته به ستاد ازدواج دانشجویی استان و واحد تبلیغات خراسان رضوی برگزار می شود، مباحث در قالب جلسات 6 ساعته و در سه بخش آموزشی، پژوهشی و کارورزی، با هدف توانمندسازی ائمه جماعات و مبلغین دانشگاه های استان جهت ارائه مشاوره و آگاه سازی مراجعان در موضوعات مرتبط با خانواده ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ نخستین کارگاه آموزشی این دوره‌ی تخصصی، پنجشنبه 14 دیماه با حضور حجت الاسلام عدالتیان در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

 پیش از آغاز این کارگاه آموزشی حجت الاسلام حسینی زهان مديركل فرهنگي- تبليغي دفترتبليغات اسلامي خراسان رضوي و حجت الاسلام مجیدی مدیر ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی توضیحاتی را در خصوص فرایند برگزاری دوره و موضوعات پیش بینی شده در آن بیان کردند.

 

مشکلات حوزه‌ی ازدواج، بیشتر فرهنگی است

  • PDF

معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده در ایران با اشاره به مشکلات موجود در مسیر ازدواج جوانان گفت: بر خلاف تصور غالب در جامعه که مشکلات اقتصادی را مهمترین مانع ازدواج می دانند، این مشکلاتِ فرهنگی است که به شکلی پررنگ تر موانعی را بر سر راه ازدواج جوانان قرار داده است.

  دکتر عبدالرضا کردی در گفتگو با خبرنگار ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی، ضمن برشمردن مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در حوزه ازدواج جوانان ، اولین مانع در این مسیر را مشکلات فرهنگی دانست و گفت: بسیاری از دختران و پسران جوان هنوز شناخت درستی از زندگی مشترک ندارند وتشکیل خانواده‌ی پایدار، منسجم و الگو هدف اصلی آنان در ازدواج نیست، به همین دلیل درگیر حاشیه های ازدواج شده و با پرداختن به سنت ها و رویکردهای غلط، شرایط ازدواج را برای خود سخت و ناهموار می سازند.

وی از نقش مهم خانواده ها در این خصوص نیز یاد کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از والدین به جای ایفای نقش تسهیل گری در ازدواج فرزندان، با تن دادن به آداب و رسوم و سنت های غلط مسیر ازدواج جوانان را سد کرده و فرصت ازدواج آسان و بهنگام را از آنان می گیرند.

دکتر کردی اضافه کرد: یکی از اقدامات خوبی که در این خصوص دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، کرمانشاه و مشهد انجام می دهند و امیدواریم در دیگر دانشگاه ها نیز پایه ریزی شود، برگزاری جلسات آموزشی ویژه والدین است که به موازات جلسات آموزشی جوانان ( اعم از مجردین و زوجین جوان ) برگزار شده و می تواند دراصلاح دیدگاه ها و فرهنگ رفتاری خانواده ها در حوزه ازدواج نقش موثری داشته باشد.

رئیس مرکز جهانی آموزش و پرورش خلاق در‌مالزی، به شکل گیری و رواج ارتباطات خارج از چارچوب ازدواج در سال های اخیر نیز اشاره و تاکید کرد: این ارتباطات نشانگرگسست های فرهنگی و نسلی است که در نتیجه سست بودن پایه های تربیتی و باورهای دینی فرزندان بوجود آمده و ورود رسانه های دیجیتال با جذابیت های خاص خود، بیش از پیش به این مساله دامن زده است.

وی در عین حال گفت: جوانان ما از ظرفیت پذیرندگی و تعقل بالایی برخوردارند و چنانچه بتوانیم برنامه هایی را در جهت هویت یابی مجدد آنان داشته باشیم قطعا با تغییر رویکردهایی از سوی آنان مواجه خواهیم شد که کاهش گسست های فرهنگی و نسلی می تواند یکی از نتایج مهم آن باشد.

دکتر کردی همچنین با اشاره به اجرای ششمین جشنواره مسیر خوشبختی در بین دانشگاه های مشهد گفت: اجرای برنامه های آموزشی در قالب این جشنواره می تواند گام مهمی در جهت آگاه سازی جوانان و خانواده های آنان باشد و به عنوان یک حرکت شاخص و ملی در دیگر دانشگاه های کشور نیز برنامه ریزی و اجرا شود.