استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارفانی را وداع گفت

  • PDF

دکتر سید جواد میردامادی استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از عمري تلاش در عرصه علمي، آموزشی و پژوهشی دعوت حق را لبيک گفت و جان به جان آفرين تسليم کرد.

به گزارش وب دا، مرحوم دکتر سید جواد میردامادی در سال 1314 در اصفهان و در خانواده ای که به اقتضای سیادت و طلبگی پدر؛ رنگ و بوی مذهبی داشت چشم به جهان گشود.سید جواد فرزند مرحوم "آیت الله سید عبدالحسین میردامادی" از علمای بنام اصفهان با بهره گیری از تعلیمات دلسوزانه و خردمندانه پدر روزگار کودکی ونوجوانی خود را  سپری کرد و در اوایل جوانی در دهه 30 در دانشگاه تهران به عنوان دانشجوی داروسازی پذیرفته شد.

پس از پایان فراغت از تحصیل در آغاز دهه 50 به عضویت مدرسین دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آمد و در دانشکده تغذیه آن زمان-داروسازی فعلی- به تدریس دانشجویان پرداخت.

دکتر سید جواد میردامادی در سال 1346 عهده دار مسوولیت داروخانه نیرو (واقع در خیابان ارگ –امام خمینی فعلی) شد .وی پس از انقلاب فرهنگی به همراه تنی چند از اساتید در راه اندازی دوباره دانشکده داروسازی تلاش و همت بسیار داشت.ایشان تا پایان دوره خدمتی (سال 1378) به امر تدریس دانشجویان داروسازی مشهد پرداخت که امروزه هر یک از آنان خود اساتید و بزرگانی دیگر در عرصه داروسازی کشور می باشند.

از ایشان 3 فرزند پسر و یک دختر به یادگارمانده که به تاسی از منش و رفتار پدر؛دستگیر نیازمندان بسیاری بوده و هستند.

دکتر میردامادی از فعالان صنفی داروسازی و یکی از اعضای برجسته انجمن مبارزه با دخانیات بود که پس از عمری تلاش در کسوت معلمی و خدمت به بیماران و نیازمندان در شامگاه سه شنبه 23 آبان در سن82 سالگی به دیار حق شتافت و بنا به وصیت مرحوم,ایشان در آرامگاه خانوادگی خود در اصفهان کنار پدر بزرگوارشان به خاک سپرده خواهد شد.

مراسم سوگواری ایام دهه آخر ماه صفر در شهرک دانش و سلامت برگزار شد

  • PDF

با حضور دکتر محمد رضا دارابی؛ سرپرست و جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ مراسم سوگواری دهه آخر ماه صفر در مجموعه فرهنگی شهرک دانش و سلامت برگزار شد.

به گزارش وب دا؛ دکتر بحرینی در این مراسم ضمن خوش آمد گویی به حضور سرپرست دانشگاه به زمین لرزه اخیر  در غرب کشور اشاره کرد و گفت: هنگامی که بحرانی اتفاق می افتد نیازها در سه سطح کوتاه، میان و بلند مدت تقسیم می شود.

وی ادامه داد: در بخش کوتاه مدت هیجانات کمک کننده هستند تا بیش از نیاز؛ نیرو، خدمات و خواسته های حادثه دیدگان برطرف شود؛ به نحوی که اکنون 500 نیروی پزشک و امدادی بیش از نیاز منطقه در سرپل ذهاب حضور دارند.

 معاون توسعه و مدیریت برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاکید کرد: در بخش بلند مدت نیز نیازهایی مانند ساخت منزل و... مطرح است؛ که تنها کمک ما می تواند در ابعاد نقدی به دولت و بخش مسکن باشد؛ اما نیازهای میان مدت دقیقا در زمانی مطرح می شود که هیجانات حادثه فروکش کرده و مردم نیازمند و حادثه دیده کمی تنها می شوند.

دکتر بحرینی حضور دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در بخش نیازهای میانی دانست و اظهار داشت: امکانات پزشکی، درمانی، پشتیبانی و غیر نقدی دانشگاه در بخش میان مدت در هفته های آینده آغاز خواهد شد به نحوی که دانشگاه در قسمتی از منطقه مستقر و به مردم حادثه دیده خدمات مورد نیاز را ارائه خواهد داد.

وی ضمن شکرگزاری از نعمت سلامت و امنیت ابراز داشت: به پاس حضور در مجاورت امام رضا(ع) قدردانی خود را با ارائه کمک به هموطنان حادثه دیده نشان می دهیم و امیدواریم هر فردی به اندازه توان خود در این خدمت رسانی به ما کمک کند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان تاکید کرد: به دستور دکتر دارابی معاونت های غذا و دارو، درمان، بهداشت و توسعه به موازات، امکانات و توان خود را متمرکز و در قالب یک کاروان حدود چهار هفته دیگر به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام خواهند کرد.

گفتنی است در این مراسم ضمن قرائت زیارت عاشورا و نوحه خوانی، حجت الاسلام صابری تولایی به سخنرانی پیرامون حق و باطل و حقانیت امام حسین(ع) در برابر دشمن پرداخت.

تشکیل ستاد کمک رسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور

  • PDF

ستاد کمک رسانی به مناطق زلزله زده  غرب کشور در واحدهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شد.

به گزارش وب دا، با دستور دکتر محمد رضا دارابی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به منظور جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی ؛ ستاد کمک رسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور در واحدهای زیر پوشش دانشگاه تشکیل شده است.

اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان می توانند کمک های غیر نقدی خود را به ستاد کمک رسانی واحد محل خدمت خود تحویل دهند.

مدیران واحدهای زیر پوشش پس از جمع آوری، کمک های غیر نقدی را به مدیریت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در ستاد مرکزی ارسال نمایند.

همچنین خانواده بزرگ دانشگاه می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب  166666646 واریز نمایند.

قرار است کمک های غیر نقدی و نقدی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از جمع آوری به طور متمرکز به مناطق زلزله زده ارسال شود.

همچنین نام نویسی از کادرهای پزشکی و درمانی برای اعزام به مناطق زلزله زده آغاز شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به نشانی ( اینجا )  نسبت به نام نویسی اقدام نمایند. 

تالار شهید هاشمی نژاد تنها برای 14 سال به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شده بود

  • PDF

در پی اختلاف نظر میان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تالار شهید هاشمی نژاد، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد.

در قالب قراردادی میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 75 ساختمان آمفی تئاتر شهید هاشمی نژاد به مدت 14 سال از تاریخ تحویل (1/12/1375) به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شد.

بر اساس این قرار داد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی متعهد شد با همکاری و نظارت مدیریت وقت فنی دانشگاه در مدت هشت ماه این ساختمان را به بهره برداری برساند .

همچنین بر اساس این تفاهم نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  مکلف گردید تاپس از پایان مدت قرار داد آمفی تئاتر تخلیه و با تمامی تجهیزات و تاسیسات به دانشگاه علوم پزشکی مشهد  تحویل نماید.

زمان اتمام این قرار داد در تاریخ 1/12/1389بوده و پس از آن دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی مکاتبات متعدد با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درخواست تخلیه و تحویل آمفی تئاتر هاشمی نژاد نموده است. اما این درخواست از سوی طرف قرار داد ترتیب اثر داده نشده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در سال 1389 در پاسخ به مکاتبات دانشگاه علوم پزشکی مشهد مستقیما با استانداری خراسان رضوی مکاتبه و اعلام نموده که به دلیل در حال ساخت بودن تالار مرکزی شهر مشهد، تحویل آمفی تئاتر هاشمی نژاد به پس از راه اندازی از تالارمرکزی شهر مشهد موکول گردد.

در این راستا دانشگاه علوم پزشکی مشهد علی رغم نیاز مبرم بیمارستان شهید هاشمی نژاد به فضای آموزشی و درمانی در جهت تعامل با  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  چندین سال مدارا نموده و نهایتا در سال 1393 به دلیل عدم انجام تعهد از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مراتب تخلیه و تحویل سالن آمفی تئاتر مذکور از طریق مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استانداری خراسان رضوی اقدام به پیگیری نموده و پس از حدود 4 سال از زمان اتمام قرار داد( سال 1389) درخواست حل اختلاف گردید.

تا کنون نشست های متعددی با حضور طرفین از طریق مدیریت ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استانداری خراسان رضوی  برگزار و در نهایت حقانیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این پرونده محرز شد لیکن تاکنون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به بهانه های مختلف از تخلیه و تحویل آمفی تئاتر مذکور خودداری نموده است .

 

با توجه به اجرای پروژه ملی بیمارستان 320 تختخوابی شهید هاشمی نژاد و پیگیری و تاکید وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نسبت به ساخت سریع این پروژه و لزوم تخریب بخشی از بیمارستان قدیمی؛ به منظور جلوگیری از بروز اختلال در روند ارائه خدمات، مسئولان بیمارستان شهید هاشمی نژاد برای سرعت بخشی و بنا بر ضرورت، بخشی از فضای اداری آمفی تئاتر را برای مدت محدود در اختیار گرفتند.

لازم به ذکر است که بیش از 6 سال است که از زمان اتمام قرار داد گذشته است و فعالیت های فرهنگی که در این ساختمان نیز انجام می شده محدود بوده است.

شایان ذکر است اقدامی برای تخلیه اموال هنرمندان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از مجتمع مذکورانجام نشده و وسایل به اتاقهای خالی مجتمع منتقل شده است .در ضمن طبق توافق اولیه صورت گرفته این مکان مذکور در اختیار دانشگاه قرار گرفت.