اعلام زمان برگزاری مرحله شفاهی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع) در دانشگاه

  • PDF

مرحله شفاهی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور 27 تیر ماه به صورت همزمان برگزار می شود.

به گزارش وب دا، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: مرحله شفاهی این مسابقات روز چهارشنبه 27  تیر ماه در دو گروه خانم ها و آقایان در دانشکده پزشکی برگزار می شود.

دکتر اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: بر این اساس این آزمون برای بانوان در بخش های( حفظ از ساعت 9 الی 12.30، قرائت تحقیق 13.30 الی 14.30 و ترتیل از ساعت 14.30 الی 16) در تالار امام رضا(ع) و برای آقایان در بخش های (حفظ از ساعت 9 الی 11، قرائت تحقیق 11.30 الی 12.30و 13.30 الی 14.30و قرائت ترتیل از ساعت 14.30 الی 16) در تالار امام علی (ع) دانشکده پزشکی برگزار می شود.

 

نقش عفاف و حجاب در تحکیم خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است

  • PDF

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور بانوان اظهار داشت: نقش عفاف و حجاب در تحکیم خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است و رعایت عفاف و حجاب در محیط کار برای خانم ها و آقایان تفاوتی ندارد و هر دو به منزله احترام به محیط کاری و حقوق شهروندی محسوب می‌شود

محبوبه پاکدل  در نشستی که به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و هفته عفاف و حجاب برگزار شد با تاکید بر این موضوع که نقش عفاف و حجاب در تحکیم خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است اظهار داشت:  دانشگاه علوم پزشکی مشهد همانند سایر ادارات در حوزه صیانت از حقوق شهروندی و برنامه های  عفاف و حجاب تلاش های زیادی را داشته است.

وی تصریح کرد : در دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر اینکه برنامه‌های صیانت از حقوق شهروندی در بحث عفاف و حجاب دارای  اهمیت است ، در عرصه اخلاق پزشکی ، اخلاق حرفه ای ،اخلاق پرستاری و مامایی  و به طور کلی در سیستم وزارت بهداشت مسائل اخلاقی اهمیت ویژه ای دارند بطوری که در دروس دانشگاهی یکی از واحدهای اجرایی در تحصیل؛ بحث‌های رعایت اخلاق حرفه ای است .

وی ضمن تاکید بر اینکه چادر به عنوان یک الگوی برتر است تصریح کرد: چادر به عنوان حجاب برتر معرفی شده است و ما هدفمان این نیست که بگوییم حتما در محیط کار چادر داشته باشیم اما در انتخاب نوع پوشش باید طوری انتخاب شود که بصورت کامل  فرد دارای حجاب باشد.

وی با اشاره به آغاز ویژه برنامه های دهه کرامت اظهار داشت : همزمان با ایام ولادت حضرت معصومه (س)برنامه های جشن دهه کرامت برگزار خواهد شد و در ولادت امام رضا (ع) ، جشن بزرگی در شهرک دانش و سلامت برگزار می شود،  همچنین در آموزش های خانواده ، مسابقات کتابخوانی جزو برنامه هایی است که اجرا می شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه های سلامت محور ویژه بانوان دانشگاه اظهار داشت: ارتقای سواد سلامت ، اجرای برنامه های خود مراقبتیبرنامه ریزی برای ایجادسالن ورزشی بانوان  و کلینیک ویژه خاص بانوان از جمله اقداماتی است که انجام  شده و یادر حال پیگیری است.

 

فراخوان شرکت در مسابقه ورزشی تفریحی مادر و دختر دردانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س)، "مسابقه ورزشی تفریحی مادر و دختر" ویژه کارکنان و دانشجویان خانم متاهل به همراه فرزندان دخترشان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، کارشناس مسئول تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: این مسابقه روز پنجشنبه 28 تیر ماه از ساعت 16.30 الی 18.30 در سالن ورزشی پردیس دانشگاه برگزار می شود.

اکرم وکیل زاده  با اشاره به اینکه این مسابقات ویژه کارکنان شرکتی، قراردادی، رسمی و پیمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دختران ۱۵-۱۰ سال متولدین بین(۸۲ لغایت ۸۷) خاطر نشان کرد: این مسابقه به شکل بازی و ورزش برگزار خواهد شد و نیاز به مهارت ورزشی خاصی ندارد.

وی افزود: پیش نام نویسی از طریق رابطین ورزشی واحد ها انجام پذیرفته و پذیرش نهایی با ارایه مدارک در روز مسابقه انجام خواهد شد.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۳۸۸۲۸۲۹۹ داخلی (۲۲۹۷) و (۲۲۹۰) تماس حاصل نمایند.

 

 

 

عملکرد معاونت فرهنگی دانشجویی در فصل بهار

  • PDF

معاون دانشجویی فرهنگی؛ مباحث قرآنی برای نسل جدید  باید با یک ادبیات نوگرایانه همراه باشدکسب رتبه های برتر کشوری در جشنواره های فرهنگی و قرآنی از مهمترین دستاوردهای معاونت دانشجویی فرهنگی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کسب رتبه های برتر کشوری در جشنواره های فرهنگی و ورزشی را از مهمترین دستاوردهای این معاونت در سه ماهه نخست سال جاری عنوان کرد.

به گزارش وب دا، حجت الاسلام دکتر ابراهیمی اظهار داشت: كسب 11 رتبه كشوري در مرحله پایانی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در رشته های فیلم، تئاتر، هنرهاي تجسمی، ادبی و هنري و كسب رتبه نخست كشوري در زمینه تعداد شركت كنندگان در رشته معارف قرآنی و سیره معصومین (ع) از جمله دستاوردهای این معاونت در سه ماهه نخست سال جاری به شمار می رود.

وی با اشاره به برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور خاطر نشان کرد: این جشنواره با شرکت یک هزار نفر از دانشگاهیان این دانشگاه در حال برگزاری است و تا کنون40 نفر از برگزیدگان بخش كتبی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به تصویب بهسازی و بازسازی خوابگاه های دانشجویی پردیس دانشگاه در هیات رییسه دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: بر این اساس کار بازسازی و بهسازی خوابگاه های دختران (بهارستان ۲ و ۳)، و خوابگاه بوستان پس از اتمام امتحانات دانشجویان در خردادماه سال جاری، آغاز شد تا پیش از آغاز سال تحصیلی آماده بهره برداری شود.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی به شفاف سازی عملکرد کلیه واحدها در این معاونت اشاره و تاکید کرد: کلیه واحدها در معاونت فرهنگی و دانشجویی باید به صورت شفاف عملکرد خود را بر روی سایت منعکس کنند و خدماتی را که ارائه می دهند با عدد و رقم بودجه ای که صرف شده مشخص کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برگزاری اردو های دانشجویی به مناطق گردشگری استان، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه دانشجویان در قالب موضوعات مختلف همچون، باید ها و نباید های ازدواج، پیشگیری از اعتیاد، کنترل خشم، برگزاری مسابقات ورزشی مختلف، برگزاری دوره های مربیگری بازی های بومی و محلی، برپایی نمایشگاه های فرهنگی و هنری را از دیگر اقدامات این معاونت در سه ماهه نخست سال جاری برشمرد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی در ادامه،  شفاف سازی عملکرد و ارائه برنامه عملیاتی کلیه واحدها در راستای خود نظارتی و کاهش تصدی گری در برنامه های فرهنگی با واگذاری مسئولیت به دانشجویان را از عمده برنامه های این معاونت در سال جاری عنوان کرد.

وی گفت: در حوزه دانشجویی با دو شعار قانون مداری و اخلاق مداری نقشه راه خود را آغاز کرده ایم؛ زیرا معتقدیم در حوزه اداری تا ضوابط به درستی اجرا نشود و همراه با گرایش اخلاقی نباشد چندان موفق نخواهیم بود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به کاهش تصدی گری در اجرای برنامه های فرهنگی اشاره کرد و گفت: در سال جاری تلاش داریم تا ارتباط خود با تشکل های دانشجویی را افزایش داده و بسیاری از برنامه های فرهنگی را به دانشجویان واگذار کنیم.

 

آخرین اخبار