بازدید معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمر

  • PDF

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای بررسی نقاط قوت و قابل بهبود در حوزه دانشجویی و فرهنگی مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمراز این مجتمع بازدید نمود.

به گزارش وب دا، در این بازدید، که دکتر شاکری مدیر فرهنگی، دکتر صالح مقدم مدیر دانشجویی، عباس چمنیان مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر ابراهیمی را  همراهی نمودند، از واحد های مختلف مجتمع شامل، کتابخانه، کافی نت، اتاق پراتیک، سلف سرویس، آزمایشگاه ها و تشکل های دانشجویی این مجتمع بازدیدشد.

دکتر ابراهیمی در ادامه نشستی با حضور مدیران و مسئولین تشکل های دانشجویی این مجتمع داشت و چالش ها و نقاط قابل بهبود در این حوزه را بررسی نمود.

درپایان نشست از دبیران تشکل های دانشجویی فرهنگی این مجتمع توسط معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اهدای هدایایی تقدیر شد.

در ادامه معاون دانشجویی فرهنگی دانشجویی دانشگاه با حضور در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان کاشمر از نمازخانه در حال ساخت توسط خیر حوزه سلامت این شهرستان بازدید نمود.

داوری عکس های اولین جشنواره ملی دست های پاک نجات بخش زندگی انجام شد

  • PDF

 آثار ارسالی به دبیر خانه جشنواره ملی عکس دست های پاک نجات بخش زندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از تایید کارشناسان کنترل عفونت داوری شد.

به گزارش وب دا، دبیر علمی دومین کنگره بین المللی استراتژی های پیشگیری برای عفونت های مرتبط با بیمار گفت:پس ازپایان مهلت ارسال آثار 500 عکس تایید شده توسط دبیرخانه و کارشناسان کنترل عفونت به مرحله داوری رسید.

دکتر اعلمی افزود: عکس ها در روز سه شنبه 22 اسفند ماه توسط تیم داوری بررسی شد .

وی با اشاره به اینکه عکس های ارسالی با اهداف جشنواره مطابقت داشته افزود: عکس های برتر در قالب نمایشگاه در حاشیه دومین کنگره بین المللی استراتژی های پیشگیری برای عفونت های مرتبط با بیمار که در 28 فروردین ماه برگزار خواهد شد به نمایش گذاشته می شود.

طی این گزارش: محسن فراهی دبیر اجرایی اولین جشنواره دست های پاک گفت: از شروع جشنواره که 5 دی ماه بود تا 20 اسفند ماه (اخرین مهلت ارسال عکس به دبیرخانه)حدود 600 عکس به دبیرخانه ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد 74 عکس که شرایط لازم با موضوع را نداشتند در مرحله اولیه توسط کارشناسان حذف شد ،خاطر نشان کرد:526 عکس منتخب برای تیم داوری ارسال و در سه گروه دست اندرکاران سلامت،دانش آموزان و حرفه ای داوری شد.

فراهی ضمن تشکر از تیم داوری انجمن عکاسان خراسان اظهار داشت: آثار به بهترین نحو بررسی و داوری شد .

دبیر اجرایی این جشنواره افزود: 50 اثر از آثار به عنوان منتخب جشنواره تعیین شدند  و قرار بر این شد همزمان با روز جهانی بهداشت دست طی مراسمی در اردیبهشت ماه از شرکت کنندگان که آثار آنها برگزیده و یا به عنوان منتخب نمایشگاه تعیین شده است تقدیر به  عمل آید.

ابراهیم بهرامی  عضو هیات موسس انجمن عکاسان خراسان افزود : عکس های ارسالی را نیز می توان به 4 گروه معنایی،کاربردی بهداشتی،چیدمان نگاه ذهنی وانتقادی دسته بندی کرد.

وی با بیان اینکه آثار تا حدودی انتظارات داوران را برآورده کرده است افزود: برخی عکس ها بخصوص در گروه آزاد و حرفه ای داوران را شگفت زده کرد.

گفتنی است : داوری توسط اساتید هنر عکاسی آقایان ابراهیم بهرامی ، شرمین نصیری و رضا فهیمی در مرکز تحقیقات کنترل عفونت دانشگاه علوم پزشکی واقع در بیمارستان امام رضا(ع) انجام شد.

 

 

فعالیت پایگاه های اهدای خون در تعطیلات نوروزی

  • PDF

در روزهای پایان سال و تعطیلات نوروز، اهدای خون را فراموش نکنیمدر تعطیلات پایان سال و نوروزی، پایگاه های اهدای خون خراسان رضوی، آماده دریافت کمک های خداپسندانه شهروندان است.

به گزارش وب دا، بر اساس اعلام انتقال خون خراسان رضوی، پایگاه های اهدای خون از 29 اسفند الی 13 فروردین فعال بوده و آماده دریافت کمک های نوعدوستانه شهروندان به بیماران است.

بر این اساس، پایگاه اهدای خون شامل اتوبوس سیار واقع در حدفاصل میدان بیت المقدس تا ورودی باب الجواد علیه السلام  ، پایگاه های امام رضا علیه السلام ( خیابان دانشگاه ) ، پایگاه امید ( خیابان شیرازی مجتمع تجاری اقامتی امید طبقه منهای یک ) در نوبت صبح و عصر از ساعت 8 الی 13 و 15 الی 19 آماده پذیرش داوطلبان مومن و ایثارگر اهدای خون خواهد بود .

سازمان انتقال خون خراسان رضوی ضمن دعوت عموم به مشارکت در این اقدام خداپسندانه ، به شهروندانی که به هر دلیل هنوز موفق به اهدای خون نشده اند توصیه نمود تا این ایام را فرصتی مغتنم برای آغاز این تجربه حیاتی دانسته و به جمعیت اهداکنندگان بیدریغ زندگی بپیوندند .

 دراین اطلاعیه بااشاره به نیاز همیشگی به خون و مدت زمان محدود نگهداری فراورده های خونی، از داوطلبان مستمر خواسته شده است تا اهدای خون را منوط به ایام مناسبتی و شرایط خاص ننموده و در طول ایام سال این امر پسندیده را در فعالیتهای روزمره و اجتماعی خویش لحاظ نمایند .

 

فراخوان شرکت در جشنواره سفره هفت سین در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

به مناسبت عید باستانی نوروز و بهار طبیعت، جشنواره سفره هفت سین در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این جشنواره در تمامی واحدهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود و علاقمندان می توانند تصاویر سفره هفت سین واحد خود را تا 20 فروردین به رایانامه (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) ارسال نمایند.

این جشنواره به همت مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه برگزار می شود و در پایان از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

آخرین اخبار