آغاز به کار بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مشهد

  • PDF

با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا،این جشنواره با حضور حدود 900 نفر از فعالان عرصه قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دكتر محمدرضا فراهاني معاون فرهنگي دانشجويي وزارت بهداشت ،دكتر محمد مهدي بحرالعلوم رييس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت،دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جمعی از معاونین و مسئولان دانشگاهی و کشوری از ششم الی نهم مهر ماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

 معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مراحل مقدماتی این جشنواره در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار و در حال حاضر مرحله نهایی و تقدیر از برگزیدگان در مشهد برگزار می شود خاطر نشان کرد: بخش شفاهی این جشنواره در سه سطح حفظ قرآن، درک مفاهیم یا تحقیق در قرآن و ترتیل و روخوانی قرآن در سه سطح اساتید، دانشجویان و کارکنان در مشهد برگزار می شود.  

حجت الاسلام دکتر مهدی ابراهیمی  با اشاره به اینکه در بخش کتبی ۶۴ نفر، پژوهشی ۲۵ نفر، آیینی نه نفر و ادبی هنری ۳۶ نفر موردتقدیر قرار می‌گیرند،تصریح کرد: ۳۰ داور در این جشنواره حضور دارند که ۱۱ نفر از مشهد و ۱۹ نفر از استان‌های تهران، قم، اصفهان و فارس هستند، همچنین ۷۰ استاد، ۲۲۵ کارمند و ۲۹۶ دانشجو در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بعد از دانشگاه شیراز دومین دانشگاه در فعالیت‌های قرآنی است، افزود: ۲۸ نفر از مشهد در این جشنواره شرکت کردند که از این تعداد ۲۲ نفر در بخش شفاهی، یک نفر هنری، یک نفر کتابخانه‌ای و شش نفر تواشیح به مرحله کشوری راه پیداکرده‌اند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار