مشهد میزبان بزرگترین رویداد قرآنی دانشجویان کشور

  • PDF

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بزرگترین رویداد قرآنی دانشجویی کشور با حضور 25 هزار نفر در مشهد مقدس کلید خورد.

به گزارش وب دا، محمدرضا فراهانی عصر سه شنبه در نشست خبری بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افزود: این جشنواره یک رویداد قرآنی بی نظیر و منحصر به فرد به شمار می رود که از ویژگیهای خاصی برخوردار است.

وی برگزاری مسابقات قرآن برای نسلهای متفاوت دانشجویان، اساتید و کارکنان را ویژگی این دوره جشنواره ذکر و بیان کرد: پرداختن به سایر فعالیتهای قرآنی از جمله پژوهش، فعالیتهای هنری قرآنی و همچنین تلاوت و حفظ قرآن از دیگر ویژگیهای جشنواره در این دوره است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: شرکت کنندگان در این جشنواره در رشته های کتبی، شفاهی، کتابخوانی، ادبی و هنری به رقابت خواهند پرداخت.

وی گفت: این دوره از مسابقات در هفت بخش شامل معارف قرآنی، سیره معصومان(ع)، پژوهشهای قرآنی، حفظ و تلاوت قرآن کریم، هنرهای آوایی و کتابخوانی برگزار می شود.

دکتر فراهانی به شرکت 25 هزار نفر در این دوره جشنواره نیز اشاره و بیان کرد: شمار شرکت کنندگان در این دوره رشد حدود دو برابری نسبت به سال گذشته که 15 هزار نفر بودند دارد.

وی افزود: افزون بر هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاهها نیز در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در طول برگزاری این جشنواره چند تکریم نیز از فعالان حوزه معارف و قرآنی خواهیم داشت که از آن جمله می توان به تکریم 'مجید مجیدی' کارگردان فیلم محمد رسول الله اشاره کرد.

بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی کشور تا 9 مهر ماه در مشهد ادامه دارد.

{jcomments on}

آخرین اخبار