رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت،حضور بیش از 25 هزار نفر در جشنواره امسال

  • PDF

ريیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت  با ثبت نام ۲۵‌هزار نفر شرکت کننده آغاز شد و نرخ رشد جشنواره امسال نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد بود که نوید برگزاری یک جشنواره پرنشاط را به ما داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم در مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که با حضور دکترمحمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مسعود پزشکیان نایب ريیس مجلس در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد خاطرنشان کرد: حضور ۱۲ هزار دانشجو، ۱۲ هزار کارمند و هزار استاد از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در این رویداد بزرگ قرآنی و رقابت آنها در۸ بخش متشکل از ۳۸ رشته نشان از گستردگی این جشنواره بود.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نهایی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،۲۲۶ نفر منتخبین گروه های اساتید، کارکنان و دانشجویان در رشته های مختلف طی سه روز،معرفی و با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از آنها قدردانی به عمل آمد.

دکتر بحرالعلوم ابراز امیدواری کرد: بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که سال آینده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود با سطح کیفی و کمی بهتری برگزار شد.

وی اظهار داشت: مقدمات برنامه ریزی این جشنواره به میزبانی شیراز را بعد از ایام ماه محرم با ثبت نام در رشته های مختلف و متنوع آغاز خواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد نرخ مشارکت ۶۷ درصدی را افزایش دهیم و شمار شرکت کنندگان در جشنواره را از ۲۵ هزار نفر به ۵۰ هزار نفر ارتقا دهیم.

ريیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دلیل میزبانی شایسته و درخور تحسین و همه دست اندرکاران دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به خاطر برگزاری مرحله دانشگاهی، گفت:همکاران‌مان در ستاد وزارت بهداشت، مرکز قرآن و عترت و اداره کل فرهنگی دانشگاه میزبان به خوبی توانستند زمینه لازم برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره را فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مرکز قرآن و عترت برای برنامه ۵ ساله آینده وزارت بهداشت، ۱۸ برنامه در حوزه های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی تدوین و به تصویب رسانده است و همه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آن را دریافت کرده اند.این برنامه ها در سال ۹۵ به همه دانشگاه ها ابلاغ شده و سعی شده جامع نگری در فضاهای قرآنی در این برنامه ها لحاظ شود. 

بحرالعلوم در پایان از همه کارشناسان قرآنی، دبیران کانون های قرآن وعترت دانشگاه های علوم پزشکی و فعالان قرآنی درخواست کرد این برنامه های ابلاغی را به عنوان یک سند چشم انداز پیگیری کنند و آن را به مرحله انجام برسانند.

بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، از روز سه شنبه ۶ مهرماه در مشهد مقدس با حضور بیش از یکهزار نفر از برگزیدگان مراحل استانی و کشور در مشهد مقدس آغاز شد، صبح جمعه به کار خود پایان داد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار