سازمان مردم نهاد مرکز توسعه بانوان خراسان رضوی را راه اندازی می شود

  • PDF

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور بانوان گفت: تلاش داریم تا به منظور زیر پوشش قرار دادن تعداد بیشتری از بانوان؛ سازمان مردم نهاد مرکز توسعه بانوان خراسان رضوی را با هدف ارتقای سلامت بانوان و ارائه خدمات ویژه به بانوان نیازمند حمایت در حیطه درمان را راه اندازی کنیم.

به گزارش وب دا؛ محبوبه پاکدل در اشاره به هفته سلامت بانوان و برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: برنامه های هفته ملی سلامت بانوان از امروز بیست و چهارم مهر ماه آغاز شده است و به مدت یک هفته و تا تاریخ 30 مهر ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: شورای بانوان تلاش دارد تا در این هفته بر سلامت کارکنان شاغل در دانشگاه تاکید داشته باشد و عمده برنامه های خود را در این راستا برنامه ریزی کند.

مشاور ریاست دانشگاه در امور بانوان ادامه داد: به مناسبت هفته سلامت بانوان کلاس های آموزشی جهت مراقبت از سلامت کارکنان خانم و همسران کارمندان در دانشگاه برگزار می شود که مرحله اول این کلاس های آموزشی در تیر ماه سال جاری برگزار و مرحله دوم نیز در هفته سلامت بانوان برگزار می شود.

پاکدل به روز شمار هفته سلامت و تناسب برنامه های این هفته بر اساس روز شمار فوق اشاره کرد و اظهار داشت: موضوعات نام گذاری شده به ترتیب از شنبه بیست و چهارم مهرماه؛ سلامت زنان در محیط کار؛  یکشنبه سلامت زنان، تغذیه سالم و مکمل های غذایی؛ دوشنبه سلامت زنان و ورزش؛ سه شنبه سلامت زنان و ازدواج مناسب و موفق؛ چهار شنبه سلامت زنان و خانواده؛ پنج شنبه سلامت زنان و افزایش طول عمر و امید به زندگی و جمعه سلامت زنان و خودمراقبتی است.

وی از توسعه مجمع خیرین بانوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و ابراز داشت: تلاش داریم تا به منظور توسعه این مجمع و زیر پوشش قرار دادن تعداد بیشتری از بانوان؛ سازمان مردم نهاد مرکز توسعه بانوان خراسان رضوی را راه اندازی کنیم.

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور بانوان ادامه داد: هدف اصلی از ایجاداین سازمان ارتقای سلامت بانوان و ارائه خدمات ویژه به بانوانی است که نیازمند حمایت در حیطه درمان  هستند.

پاکدل اضافه کرد: حمایت های مادی و معنوی، توانمند سازی بانوان و رفع مشکل زنان سرپرست خانوار از عمده تلاش هایی است که در مجمع خیرین بانوان دانشگاه به همت بانوان عضو هیئت علمی و کارکنان دانشگاه صورت می گیرد.

وی به راه اندازی سازمان مردم نهاد مرکز توسعه بانوان خراسان رضوی اشاره کرد و ابراز داشت: این سازمان رسما از تاریخ بیست ونهم مهر ماه جاری کار خود را آغاز می کند و با حمایت اعضای مجمع خیرین بانوان دانشگاه خدمات خود را به بیرون از دانشگاه نیز  توسعه می دهد.

مشاور رییس دانشگاه در امور بانوان متذکر شد: امیدواریم این مرکز بتواند گروه های مختلفی از خیرین بانو را  گرد هم آورد تا اعضای هیئت علمی که علاقمند به ارائه خدمات خیریه در یک روز از هفته در حیطه درمان بیماران خانم هستند را در کنار خود اجماع کنیم.

پاکدل به مجموعه بانوان کارمند در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد و گفت: حدود 11 هزار نفر از جمعیت کل کارمندان دانشگاه را خانم ها تشکیل می دهند که از این تعداد حدود دو هزار نفر سرپرست خانوار هستند؛ که امید داریم با ارائه خدمات مطلوب به بانوان کارمند دانشگاه موفقیت این تلاش گران در عرصه خدمت رسانی به جامعه را شاهد باشیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار