افتتاحیه طرح " بینش مطهر " در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مراسم افتتاحیه طرح " بینش مطهر" با هدف بازخوانی آثار استاد شهید مطهری، در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در نخستین نشست طرح بینش مطهر که با حضور جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل های دانشجویی برگزار شد، دکتر هاشمی گلپایگانی مسئول موسسه طرح بینش مطهر، مباحثی را در خصوص چرایی و چیستی طرح مطالعاتی شهید مطهری و سطوح اجرای آن بیان کرد.

آثار شهید مطهری؛ احیاکننده‌ی تفکر دینی

دکتر هاشمی گلپایگانی در مراسم افتتاحیه طرح " بینش مطهر "، آثار شهید مطهری را احیاکننده‌ی تفکر دینی دانست و گفت: بخش عمده‌ی بینش و تفکرات دینی در جامعه امروز باید بر اساس این آثار بازخوانی و بروز رسانی شوند.

وی همچنین با اشاره به ترویج تفکرات نهلیستی و پوچ گرا در دنیای امروز و پشتیبانی های مستمر رسانه ای در اشاعه آن، ایجاد شبهه و دین گریزی را مهمترین هدف این امر برشمرد و افزود: در برابر مکتب ها و گرایشات پوچ گرا که مسائل بنیادی همچون فلسفه وجودی انسان را به چالش کشیده و او را موجودی بی هدف در چرخه آفرینش معرفی می کنند، آثار و تفکرات اندیشمندانی همچون شهید مطهری ابزاری کارآمد در مقابله با این انحرافات فکری خواهد بود.

استاد دانشگاه امام صادق (ع)، در خصوص سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری نیز گفت: این آثار به شکل سطح بندی شده ( از آسان به سخت ) و در قالب شیوه های مباحثه و کلاس محور ارائه می شود که در پایان طرح، ضمن تقویت بنیه‌ی اعتقادی فرد، او را در ترویج و تبلیغ آموزه های دینی نیز توانمند خواهد ساخت، اما پیش از آغاز این فرآیند باید گام های مهمِ " چرایی، چیستی سیر مطالعاتی آثار" طی شود تا نظام انگیزشی فرد تحریک شده و اورا نسبت به تداوم این فرآیند مصمم سازد.

 گفتنی است؛ سلسله نشست های مرتبط با طرح بینش مطهر  که با همکاری دفتر نهاد و تشکل بسیج دانشجویی برگزار می شود،از هفته آینده در قالب نشست های گروهی و مباحثه ادامه خواهد یافت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار