برگزاری نشست ستاد دومين اجلاسيه کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي

  • PDF

با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشست ستاد دومين اجلاسيه کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي برگزار شد.

به گزارش وب دا، در این نشست با حضور دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جمعی از معاونین، مشاور و مدیر دفتر ریاست دانشگاه، مدیر فرهنگی دانشگاه، نماینده نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه، مدیر ستاد شاهد وامور ایثارگر دانشگاه و مسئولین تشکل ها برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست با اشاره به نقش موثر شهدای هشت سال دفاع مقدس در استحکام ریشه های انقلاب اسلامی اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، از وظایف اصلی ماست و برگزاری کنگره های گرامیداشت شهدا نیز در این مسیر انجام می شود.

دکتر مهرابی بهار برگزاری کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي را فرصتی مناسب برای معرفی شیوه عملی زندگی شهدای گرانقدر به ویژه شهدای دانشجو به دانشجویان عنوان و تاکید کرد: دانشگاه تمام حمایت خود را برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره  و اجرای برنامه های مرتبط خواهد داشت.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده، بر مشارکت همه جانبه معاونت ها و استفاده از ظرفیت های دانشگاه در برگزاری این کنگره تاکید کرد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی تاکید کرد: چارت کنگره شهدا نسبت به ظرفیت دانشگاه بومی سازی و جلسات تخصصی برای هرکدام به صورت جداگانه تشکیل شود.

در ادامه آقای حجتی مسئول دبیرخانه کنگره شهدای استان به بیان اهداف و گزارش فعالیت های اولین اجلاسیه کنگره در سال گذشته پرداخت.

در این نشست معاونین دانشگاه  علوم پزشکی مشهد و جهاد دانشگاهی استان نیز آمادگی حوزه خویش را جهت همکاری در برگزاری کنگره اعلام نمودند.

فرهنگ جهاد و شهادت، فرهنگی است که بدنه دانشجویی برای رسیدن به آرمان های بلند به آن نیازمند است. الگوسازی از شهدا می تواند به جریان های دانشجویی کشور جهت دهد؛ زیرا هر یک از این شهدای دانشجو در عرصه های مختلف با وجود سن و سال کم افراد ویژه ای بودند و سرفصل اتفاقات خوبی شده اند، لذا با برگزاری این کنگره ها تلاش می شود  این شهدا را معرفی و از آنها الگوسازی شود.

وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت با همکاری سایر نهادهای مسئول در حوزه های دانشگاه و دفاع مقدس با دبیری سازمان بسیج دانشجویی، کنگره ملی شهدای دانشجو را در سه سطح کشوری، استانی و دانشگاهی برگزار می نماید،

با توجه به برگزاري دومين اجلاسيه کنگره شهداي دانشجوي استان خراسان رضوي به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جاري،  نخستین نشست ستاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل سالن شورای ریاست دانشگاه برگزار شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار