ملاک انتخاب همسر، ظرفیت های درونی است نه داشته های بیرونی

  • PDF

یک استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت حفظ حریم در ارتباطات پیش از ازدواج، دوستیهای پیش از ازدواج را بی پایه دانست و گفت: تحقق عشق پایدار، منوط به شناخت همسران از فضائل و ارزش های فردی یکدیگر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان، جلیل معماریانی، استاد دانشگاه امام رضا(ع) در چهارمین همایش از سلسله همایش های جشنواره «مسیر خوشبختی» به تبیین عوامل موثر در «طرح ریزی ازدواج موفق» پرداخت و گفت: از آنجا که معنای موفقیت، تلاش دائمی، آگاهانه، هدفمند و مبتنی بر ارزشها است، یک ازدواج پایدار نیز بر اساس همین مولفه ها معنا شده و فرد را به درک مفهومی صحیح از ازدواج وآمادگی های لازم جهت تحقق آن می رساند.

وی با اشاره به اهمیت کسب مهارت «خودآگاهی» در ازدواج موفق، این مهارت را مقدمه ای برای شناخت دیگران دانست و افزود: افرادی که از نقاط ضعف و قوت، تعلقات، توقعات و امکانات خود درک صحیح دارند، عشق یا نفرتشان نسبت به دیگران حقیقی تر خواهد بود و با حس «خودآگاه» که محصول شناخت است، تصمیم گیری خواهند کرد.

معماریانی تصریح کرد: افرادی که جوهره کار و اراده برای بهره گیری از ظرفیت های درونی را دارند، هرچند از موقعیت شغلی معین و ثابت برخوردار نباشند صلاحیت انتخاب همسر را دارند.

این استاد دانشگاه در ادامه، به اهمیت حفظ حریم در ارتباطات پیش از ازدواج اشاره کرد و ضمن بی پایه دانستن دوستی های پیش از ازدواج، تحقق عشق پایدار را منوط به شناخت فضائل و ارزش های فردی همسران دانست.

مدیر عامل موسسه کتاب پردازان همچنین، انطباق ارزش های فردی با هنجارهای تعریف شده دربطن جامعه را سبب جذابیت ومحبوبیت افراد در نگاه دیگران برشمرد و اظهار کرد: علاقه ومحبت واقعی زمانی ایجاد می شود که هر یک از افراد عینیّت بخشی به ارزش های خود را در رفتار وگفتار یکدیگر مشاهده کنند.

گفتنی است؛ سلسله همایش های ستاد ازدواج دانشجویی استان، در قالب پنجمین جشنواره مسیر خوشبختی در حال برگزاری است.دانشجویان علاقمند جهت شرکت در سلسله همایش های «طرح ریزی ازدواج موفق» می توانند از طریق پایگاه اینترنتی www.nahad.ac.irو تلفن 05138416693 اقدام نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار