نام نویسی در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی

  • PDF

نام نویسی در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور آغاز شد.

به گزارش وب دا، این جشنواره در بخش های آوایی(حفظ و قرآئت قران و نغمات آیینی)، معارف قرآنی و سیره معصومین، کتابخوانی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری و در دو مرحله دانشگاهی و سراسری وزارت بهداشت برگزار می شود و طی آن مخاطبان در بخش های مربوطه به رقابت خواهند پرداخت.

این جشنواره در مراحل  دانشگاهی،سراسری وزارت بهداشت و ملی دانشجویان برای گروه های هدف اساتید، دانشجویان و کارکنان برگزار می شود.

بخش آوایی این جشنواره شامل (حفظ سوره حدید با ترجمه، 1،5،10،20 جرء قرآن و کل قرآن)، قرائت تحقیق و ترتیل،نغمات آئینی(اذان، تواشیح، ترجمه خوانی، دعا و مناجات خوانی) است.

بخش معارف قرآنی و سیره معصومین شامل آشنایی با احادیث اهل بیت، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم، صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین و احکام و پرسمان قرآنی خواهد بود.

بخش کتابخوانی شامل بررسی نقد کتاب و تلخیص کتاب،بخش پژوهشی شاکل مقاله نویسی، طرح پژوهشی، ترجمه و تالیف کتاب، بخش فناوری شامل تولید نرم افزار و اپلیکشن و کانال شبکه های مجاری، بخش ادبی شامل شعر، داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی، هنری شامل خوشنویسی، نقاشی، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق و منبت و طراحی پوستر، نشریات شامل آثار (مصاحبه، گزارش، مقاله دینی و قرآنی، طرح روی جلد، گرافیک و صفحه آرایی) و نشریات برگزار می شود. 

مخاطبان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی http://quran.behdasht.gov.ir/index.jsp?siteid=464&pageid=55664  مراجعه کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار