استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی در برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان

  • PDF

دومین کنگره  شهدای دانشجو استان خراسان رضوی، اسفند ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، به همین منظور، نخستین نشست اعضاي ستاد معين با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاونين دانشگاه ،مسئول و معاون فرهنگي اجتماعي سازمان بسيج دانشجويي استان و مسئولین ادارات و دستگاه هاي اجرايي به میزبانی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست بر مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی استان در برگزاری کنگره شهدای دانشجو تاکید کرد.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست اظهار داشت: این کنگره 5 اسفند امسال با همکاری تمامی دانشگاه های استان خراسان رضوی در قالب کنگره شهدای دانشجوی برگزار می شود.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی با اشاره به اینکه دبیرخانه کنگره شهدای دانشجو در قالب چند زیر کمیته از سال گذشته در دانشگاه تشکیل شد خاطر نشان کرد: در حال حاضر آثار مستند تصویری و مکتوب از شهدای دانشجو در حال جمع آوری است که همزمان با کنگره ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد: همزمان با برگزاری کنگره شهدای دانشجو، دانشگاه های استان نیز یادواره شهدای دانشجو را برگزار خواهند کرد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: با اقدامات انجام شده ، تلاش می شود کنگره شهدای دانشجو که با هدف زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت برنامه ریزی شده، به نحو مطلوب و در خور شان شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس برگزار شود. 

 آقای با ادب،مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان و دبير کنگره شهداي دانشجوي استان نیز ضمن قدردانی از فعالیت های ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجرای برنامه های کنگره شهدای دانشجو استان ، بر اهمیت برگزاری مطلوب این کنگره با توجه به تاکيدات رهبر معظم انقلاب در ديدار اعضاي ستاد مرکزي کنگره ملي شهداي دانشجوي کشور ،تاکید کرد.

پس از ارائه مطالب اعضاي ستادمرکزي کنگره شهداي دانشجوي استان، نمايندگان ادارات و دستگاه هاي اجرايي حاضر در جلسه به ارائه نظرات و پيشنهاداتي در اين زمينه پرداختند.

چاپ فرهنگ اعلام شهداي دانشجوي استان، اسکان خانواده معظم شهداي دانشجوي استان در مراسم اجلاسيه و در اختيار قرار دادن اطلاعات شهداي دانشجوي استان و ادامه روند سيره پژوهي ،چاپ فلش کارت شهداي دانشجو،چاپ کتب سيره و سبک زندگي شهداي دانشجوي استان،هماهنگي با اساتيددرس دفاع مقدس دانشگاه ها جهت طرح درسي سيره شهداي دانشجو و ارائه طرح جهت بررسي در زمينه موزه شهداي دانشجو در ستاد مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان،پخش توليدات کنگره شهداي دانشجوي استان اعم از: مستند شهداي دانشجو،يادواره هاي دانشگاه هاي استان،توليدات راديو شيدايي و تيزر جشنواره شيدايي و اجلاسيه استاني - پوشش خبري و زيرنويس برنامه هاي کنگره ، هماهنگي با شبکه افق سيما و شبکه خراسان رضوي در زمينه پخش مراسم اجلاسيه استاني  از جمله نظراتی بود که در این نشست توسط شرکت کنندگان ارائه شد. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار