تشکیل دبیرخانه مشهد 2017 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

به منظور دستیابی به اهداف مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی، دبیرخانه مشهد 2017 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شد.

به گزارش وب دا، به همین منظور نشستی با حضور  معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، مدیران فرهنگی و دانشجویی، تربیت بدنی و همچنین مسئول دانشجویان خارجی و روابط عمومی حوزه و تنی چند از کارشناسان حوزه معاونت برگزار شد.

در این نشست آقای دکتر علیرضا اسدالهی به عنوان مسئول دبیرخانه منصوب گردید.

همچنین برنامه هایی با محورهای فرهنگی، دانشجویی و ورزشی پیشنهاد و مقرر شد تا پروپوزال نهایی برنامه های پیشنهادی در اسرع وقت آماده و جهت اجرا با مشارکت مدیریتهای حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی تا پایان سال 2017 میلادی ارائه شود.

مشهد، از جانب آیسسکو(سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی اسلامی ) به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 (دی ماه 1395 تا دی ماه 1396) برگزیده شده است.

مشهد از دیرباز تا کنون، با میزبانی از زائران و گردشگرانی از ادیان و فرق گوناگون، و  با سرآمدی در پرورش فرهیختگان و دانشمندان، گسترش دهنده معارف اسلامی و فرهنگ شیعی و  جایگاه  همزیستی ادیان و فرق، کانون رخدادهای تاریخی و انقلابی اثربخش، و پیشگام در توسعه فناوری های ارتباطی و بنابراین شایسته پرسابقه این عنوان بوده است.

در آینده نیز با  تصویر چشم انداز تبدیل به قطب صنایع فرهنگی، پایانه مهم گردشگری اسلامی، مقصد جهانی گردشگری سلامت و نیز مرکز تولید علوم انسانی، شایسته این عنوان خواهد ماند.

شهروندان و مدیران مشهد، سال 2017 را  فرصت بیان ارزش های جاری در تجربه تاریخی این شهر، برای جهانیان به شمار می آورند، و تلاش می کنند مردم جهان و به ویژه جوامع مکرم اسلامی را با اجرای برنامه های فراگیر و غنی فرهنگی، به شایستگی میزبانی کنند، و الگویی پایدار برای  پایتخت های فرهنگ اسلامی فراروی بگذارند.

نظرات   

# پیشنهادمحسن شیرازی 1395-10-26 13:04
ضمن آرزوی توفیق/ بد نیست در این عرصه فعالیتهایی در خصوص ارتباط دانشگاه علوم پزشکی و جهان اسلام ارائه گردد مانند:
عرضه محصولات پزشکی جهان اسلام
نمایشگاه منابع طب اسلامی (باهمکاری کتابخانه آستان قدس رضوی)
فرهنگی پیشگیری بر طبق آموزه های رضوی
جایگاه مشهد در توریست سلامت و انتقال سلامت و فرهنگ به مسافرین
و ....
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول
# نظرمیرزایی 1395-10-27 09:51
ضمن تبریک این مهم
پیشنهاد میشود از بنرهای جهت ارتقا فرهنگ در سطح شهر و یا پخش تیزر های به همین منظور از تلویزیون های درون شهری و شبکه استانی استفاده شود
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.