فرهنگ شهروندی با سبک زندگی افراد جامعه شکل می گیرد

  • PDF

قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: فرهنگ شهروندی با اصلاح سبک زندگی تک تک افراد جامعه شکل می گیرد.

به گزارش وب دا، دکتر سید کاظم فرهمند در نشست مشترک حلقه صالحین که با حضور مسئولین، مربیان و اعضای فعال بسيج جامعه پزشکی معاونت بهداشت و مراکز بهداشت 5 گانه مشهد برگزار شد خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدمقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی و آداب و رسوم شهروندی، اگر خواستار تغییرات مثبت در جامعه هستیم باید از خودمان شروع کنیم زیرا اصلاح فرهنگ جامعه نیازمند اصلاح سبک زندگی همه شهروندان است.

وی،بر پیروی از دستورات اعتقادی و توصیه های کاربردی مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح شیوه زندگی تاکید کرد و گفت: در این مقطع زمانی، با توجه به گسترش فعالیت شبکه های اجتماعی باید با تقویت جنبه خود سازی بخصوص در جوانان مراقب تاثیر شبهات دینی بر اصول اعتقادی افراد جامعه باشیم.

محمدرضا طوسی استاد دانشگاه و حوزه نیز در این نشست با تاکید بر فراگیری راه و روش صحیح در مباحث اعتقادی گفت : مباحث انگیزش در بحث اعتقادی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

طوسی در ادامه با بیان اینکه اعتقاد و عقیده یعنی عجین کردن یک فکر با فرد اظهار داشت : کارکرد عقیده در زندگی افراد به عنوان موتور حرکت انسان به سوی عمل اوست.

وی با اشاره به اینکه بهترین نحوه عملکرد در زندگی را ادیان الهی به انسان ارائه می دهد اظهار داشت: پاسخگویی به حس کنجکاوی و غریزه حقیقت جویی همچنین پاسخگویی به حس منفعت طلبی انسانها از دلایل عقلی استفاده از اصول راه و رسم زندگی توسط ادیان الهی به انسان است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار