دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی

  • PDF

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دومین کنگره شهدای دانشجوی استان خراسان رضوی پنجم اسفند ماه به میزبانی این دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد تقی شاکری افزود: تاکنون 359 شهید دانشجو در خراسان رضوی شناسایی شده که 9 تن از آنان شهدای مدافع حرم هستند.

وی اظهار داشت: معرفی شهدا با هدف آشنایی نسل جوان با آنان، راه اندازی یک بیمارستان صحرایی به منظور آشنایی دانشجویان گروه پزشکی با فعالیتهای درمانی دوران دفاع مقدس از برنامه های این کنگره به شمار می رود.

وی انتشار کتاب اسامی 359 شهید دانشجوی استان را از دیگر فعالیتهای مرتبط با این کنگره ذکر کرد و گفت: این اثر با همکاری دیگر نهادها انتشار می یابد و هر صفحه از کتاب به معرفی یک شهید دانشجوی استان می پردازد.

دکتر شاکری افزود: سعی شده است برای اثرگذاری و جذابیت بیشتر این کنگره از هنرمندان سینمای دفاع مقدس و شعرای مطرح انقلاب دعوت به عمل آید.

وی همچنین ضمن تبریک سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: برای معرفی شهدا و آرمانهای انقلاب اسلامی باید از روشهای نو و مطابق سلیقه نسل امروز استفاده شود.

در این نشست نمایندگان رسانه های گروهی نظرات خود را پیرامون نحوه تولید و انعکاس رویدادهای فرهنگی و خبری با محوریت شهدا و آرمانهای انقلاب اسلامی مطرح کردند.

دبیرخانه دائمی کنگره کشوری شهدای دانشجو درسال 86 تاسیس شد و دانشگاه فردوسی مشهد نیزدرسال 93 میزبان نخستین دوره کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی بود.

خراسان رضوی 17 هزار شهید، 35 هزار جانباز و چهار هزار آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار