دیدار وزیر آموزش و پرورش با پرستاران مشهد مقدس

  • PDF

وزیر آموزش و پرورش با حضور در یکی از مراکز خیریه مشهد مقدس، فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را به جامعه پرستاری تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکترفخرالدین دانش آشتیانی ضمن اهدای گل به پرستاران از تلاش های ارزنده این قشر فداکار  و دلسوز در ارتقاء سلامت جامعه و ارائه خدمات به بیماران قدردانی نمود.

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این دیدار  با بیان این که نظام سلامت دردانش آموزان وفرهنگیان ازجایگاه واهمیت ویژه ای برخوردار است که در نظام فعلی آموزش و پرورش کمتر به این مسئله پرداخته می شود گفت: اعتقاد داریم اگر در بحث سلامت دانش آموزان توجه ویژه شود کیفیت آموزشی نیز ارتقاء خواهد یافت.

دکتر دانش آشتیانی با اشاره به این که غربالگری دانش آموزان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اظهار کرد: به دلیل وجود مشکلات سلامتی پنهان در دانش آموزان روند یادگیری تضعیف می شود و هرچند دربدو ورود دانش آموزان به مدرسه غربالگری اولیه انجام می شود اما به جز بدو ورود متاسفانه در بقیه زمان ها به آن پرداخته نمی شود و بهتر است به صورت تخصصی تر در حوزه غربالگری شنوایی، بینایی و فیزیوتراپی اسکلت دانش آموزان اقدام شود.

وی این اقدام را نیازمند اعتبار دانست و تصریح کرد: متاسفانه جامعه ما از معضل عدم توجه به غربالگری رنج می برد و این در حالی است که نه خانواده ها و نه نظام آموزشی آن طور که باید و شاید به این مقوله زیرساختی توجه نمی کند وبه دلیل آنکه غربالگری کامل دردانش آموزان نداریم آنان درگیر بیماری می شوند که درسنین پایین این موضوع باید دنبال شود.

وی با بیان این نکته که طرح نظام تعلیم و تربیت خراسان رضوی در زمینه سلامت و درمان قابل تحسین است و اجرایی شدن آن در سطح کشوری در دستور کار قرار می گیرداظهار داشت: بحث درمانی در ارتباط با معلمان به مراتب مهم تر و حادتر است و اقدام آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص تفاهم نامه های به امضا رسیده بسیار شایسته است و به نظر می رسد این مهم بایستی در درون بیمه فرهنگیان گنجانده شود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار