دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی 5 اسفند ماه برگزار خواهد شد

  • PDF

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی در پنجم اسفند ماه سال جاری در تالار ابن سینای این دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، حجت الاسلام مهدی ابراهیمی در نشست خبری دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی که در ساختمان مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، ضمن اشاره به این مطلب که برنامه ریزی برای برگزاری این کنگره از حدود یک سال پیش آغاز شد، گفت: سال گذشته مجری برگزاری این کنگره دانشگاه فردوسی مشهد بود و امسال نیز برگزاری این کنگره بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذاشته شد.

وی گسترش فرهنگ علم و جهاد، تقویت مدیریت جهادی مدیران، تلاش مستمر در امور علمی و درک نیاز و شناخت زمان را از جمله محورهای این کنگره برشمرد.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: زمانی که مراکز علمی وارد تجلیل از شهدا می‌شوند شکل و انتظارات متفاوت می‌شود و بسیار ارزشمند است کسانی که با کسوت علمی وارد مجموعه دانشگاهی شدند و در نهایت با شهادت بیرون رفتند مورد تجلیل قرار گیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی به ویژگی خاص دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به دیگر دانشگاه ها  اشاره و این ویژگی خاص را در تامین سلامت جامعه دانست و ادامه داد: امید است بتوانیم نوآوری‌هایی که توسط این دانشجویان جهادگر به ویژه در عرصه سلامت مردم و خاصه رزمندگان دوران دفاع مقدس شده است را به صورت مکتوب ارائه کنیم.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه سخنان خود به نحوه انتقال اهداف و اندیشه‌های شهدا به دانشجویان اشاره و تصریح کرد: ادبیات جدیدی که امروز در نسل  جوان وجود دارد بسیار متفاوت‌تر از ادبیات رزمندگان است که ما باید بتوانیم با استفاده از ادبیات نسل فعلی آرمان‌ها و اندیشه‌های شهدا را به آنان مخابره کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی ضمن یادآوری این نکته که دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانشگاهی است که در زمینه تجلیل از شهدای مدافع حرم فعالیت می‌کند، بیان داشت: همچنین برنامه‌هایی که برگزار کردیم در سطح کشور بی‌نظیر است.

وی در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: دومین کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی پنجم اسفند ماه در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ساعت 17:30 برگزار خواهد شد.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این نشست خبری می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار