وجود 363 شهید دانشجو در خراسان رضوی

  • PDF

مسئول دبیرخانه دائمی کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی با بیان این موضوع که خراسان رضوی دارای 363 شهید دانشجو است، ابراز داشت: این شهدا به سه قشر شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم تقسیم می‌شوند که از این تعداد 9 شهید مدافع حرم و هفت شهید شهدای ترور دوران انقلاب اسلامی بوده‌اند.

به گزارش وب دا، مسعود حجتی در نشست خبری ،  شهادت در حین تحصیل را تعریف شهید دانشجو خواند و تاکید کرد: با توجه به این تعریف دبیرخانه باید شهیدانی را شهید دانشجو معرفی می‌کردند که در دوران تحصیل به شهادت می‌رسیدند که همین امر کار ما را سخت می‌کرد؛ چراکه بخشی از این شهدا در خارج از این استان زندگی می‌کردند و محل تحصیل آنان در استان بود و بخشی ساکن این استان و شاغل به تحصیل در دیگر استان‌ها بودند که کار را پیچیده می‌کرد.

مسئول دبیرخانه دائمی کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی ضمن پیشرو خواندن خراسان رضوی در میان سایر استان‌ها در خصوص تعداد شهدای دانشجوی مدافع حرم، خاطرنشان کرد: طی دیداری که اعضای کنگره شهدای دانشجو با مقام معظم رهبری در سال 93 داشتند، ایشان در خصوص تفاوت میان کنگره شهدای دانشجو با دیگر کنگره های شهدا تاکید کردند و همین تاکیدات بود که وظیفه اعضای کنگره را سنگین‌تر کرد.

حجتی در بخش دیگری از سخنان خود به تولیدات این کنگره اشاره و اضافه کرد: تهیه نرم افزار چند رسانه‌ای شهدای خراسان رضوی و نسخه دوم نرم افزار موبایلی، تهیه اینفوگرافیک، نمایشگاه و فلش کارت با محوریت شاخصه‌های تفکر بسیجی و کارهای فرهنگی در دانشگاه، فرهنگ جهادی در سیره شهیدان و غیره، تدوین کتاب شهدای دانشجو، تهیه مستند و کلیپ برای پخش در صدا و سیما برای شهدای دانشجو و شهدای مدافع حرم، تهیه اولین مستند شهدای دانشجو مدافع حرم، تولیدات رادیویی تحت عنوان «رادیو شیدایی»، آماده شدن پادکست رادیویی برای 15 شهید و تولید نمایشگاه گرافیکی سبک زندگی شهدای دانشجو از جمله تولیدات این کنگره است.

در ادامه این نشست، شریفی، مسئول تربیت بدنی علوم پزشکی مشهد به برنامه‌های ورزشی کنگره شهدای دانشجو اشاره و بیان کرد: برنامه ریزی برای برگزاری این مسابقات از آذر ماه سال جاری آغاز شد و قرار بر این شد که در دو بخش خواهران و برادران این مسابقات را برگزار کنیم.

وی با اشاره به این نکته که این مسابقات تا پایان بهمن ماه ادامه دارد، تصریح کرد: آمادگی جسمانی، تیراندازی، تنیس، شنا، دارت و طناب کشی از جمله عناوین این مسابقات است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.