دانشگاه علوم پزشکی مشهد، میزبان کنگره شهدای دانشجو

  • PDF

 دومین کنگره شهدای دانشجوی استان خراسان رضوی  عصر امروز (پنجم اسفند)به میزبانی  دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این مراسم با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، جمعی از مسئولان کشوری و استانی،بازیگران و هنرمندان سینمای دفاع مقدس از ساعت17:30 در تالار ابن سینا برگزار می شود.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: گسترش فرهنگ علم و جهاد، تقویت مدیریت جهادی مدیران، تلاش مستمر در امور علمی و درک نیاز و شناخت زمان از جمله محورهای این کنگره به شمار می رود.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم نوآوری‌هایی که توسط این دانشجویان جهادگر به ویژه در عرصه سلامت مردم و خاصه رزمندگان دوران دفاع مقدس شده است را به صورت مکتوب ارائه کنیم.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه اظهار داشت: معرفی شهدا با هدف آشنایی نسل جوان با آنان، راه اندازی یک بیمارستان صحرایی به منظور آشنایی دانشجویان گروه پزشکی با فعالیتهای درمانی دوران دفاع مقدس از برنامه های این کنگره به شمار می رود.

دکتر شاکری انتشار کتاب اسامی 359 شهید دانشجوی استان را از دیگر فعالیتهای مرتبط با این کنگره ذکر کرد و گفت: این اثر که با همکاری دیگر نهادها انتشار یافته و هر صفحه از کتاب به معرفی یک شهید دانشجوی استان می پردازد.

خراسان رضوی 17 هزار شهید، 35 هزار جانباز و چهار هزار آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار