هیچ افتخاری بالاتر از شهادت در راه خدا نیست

  • PDF

معاون اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: هیچ افتخاری بالاتر از این نیست که انسان در مسیر رضایت خدا جان خود را نثار کند.

به گزارش وب دا، دکتر ایازی در دومین اجلاس کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی که با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدای دانشجو و مسئولان کشوری و استانی پنجم اسفند در تالار ابن سینا برگزار شد،با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا نیاز خود ماست و باید قدردان شهدا باشیم خاطر نشان کرد: دانشجویان و مدیران آنها در مراسم های مربوط به شهدا حضور فعال دارند و قدردان ایثارگری آنان هستند و امید است ما هم بتوانیم کاری که شهدا انجام دادند انجام دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی نیز گفت: به فرموده حضرت امام (ره) ملتی که روحیه شهادت دارد و فرهنگ آن را ترویج می کند گرفتار اسارت نمی شود.

سردار یعقوبعلی نظری اظهار کرد: شهادت پاداشی است که در نتیجه ایمان به خدا، اعتقاد عمیق، اتکای به بصیرت ولایی و به دنبال آن جهاد و تلاش محقق می شود.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی در نتیجه خون شهدا در اوج است و آنها نیز در بلندمرتبه ترین مقامی هستند که انسان می تواند قرار بگیرد.

مادر دانشجوی شهید حسن قاسمی دانا نیز به نمایندگی از خانواده شهدا در این مراسم گفت: فرزند شهیدم در وصیت نامه خود بر پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، قدر دانستن امنیت و خدمت به مردم تاکید داشت.

مسعود حجتی نژاد، مسئول دبیرخانه دائمی شهدای دانشجوی خراسان رضوی نیز در ارتباط با این کنگره گفت: در این اجلاسیه 35 خانواده شهید دانشجو به نمایندگی از 362 شهید دانشجوی استان از سه قشر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم حضور یافتند.

در این مراسم همچنین از فرهنگ اعلام که شامل 50 هزار سند در مورد شهدای دانشجو است و از تمبر شهدای دانشجو رونمایی شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.