آئین اختتامیه جشنواره مسیر خوشبختی برگزارشد

  • PDF

مراسم اختتامیه «جشنواره مسیرخوشبختی» با حضور شهردار مشهد و جمعی از اساتید، مسئولان و دانشجویان دانشگاه های خراسان رضوی در سالن صبا (ساختمان شماره2صداوسیما) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی، در بخش نخست این مراسم، همایشی با حضور دانشجویان مجرد و متاهل و با اجرای مشترک ۷ تن از کارشناسان جشنواره مسیر خوشبختی برگزار گردید که در آن، هر یک از کارشناسان کلیاتی از موضوعات ارایه شده در فرایند جشنواره را مطرح و نکات شاخص آن را بصورت فهرست وار بیان کردند.

ازدواج دانشجویی؛ شیرین ترین خاطره در دوران تحصیل

در بخش دوم برنامه های این مراسم، شهردار مشهد در جمع دانشجویان حضور یافت و ضمن اظهار خرسندی از اقدامات نهادهای متولی ازدواج در حوزه دانشجویی گفت: ازدواج دانشجویی شیرین ترین و ماندگارترین خاطره در دوران تحصیل است که سبب خیر و برکات زیادی در زندگی دانشجویان می شود و به پشتوانه تلاش و پشتکار آنان میتواند به ثمرات بسیار ارزشمندی از جمله رسیدن به آرامش منتهی شود.

مرتضوی با بیان اینکه مهمترین اولویت زوج های امروز تامین مسکن است افزود: اگر همسران از داشته های غیر ضرور چشم پوشی کرده و اندوخته های مالی خود را صرف تامین ملزوماتی همچون مسکن کنند پیشرفت آنان در زندگی مشترک دو چندان خواهد بود.  

وفاداری و عدم سختگیری؛ دو اصل مهم زندگی مشترک

حجت الاسلام ترابی رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان هم  توجه به دو اصل وفاداری و عدم سختگیری در زندگی مشترک را مورد اشاره قرار داد و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری همسران باید از مسائل کوچک نسبت به یکدیگر صرفنظر کرده و بر یکدیگر سخت نگیرند.

وی تاکید کرد: زندگی توام با رضایت هرگز در سایه زیاده خواهی و درخواست های نامتعارف تحقق نمی یابد، بلکه حفظ احترام و محبت متقابل است که این مهم را محقق می سازد.  

در ادامه مدیر ستاد ازدواج دانشجویی، گزارشی کوتاه از فعالیت های ستاد ازدواج در سال جاری را ارایه و اعلام داشت: بیش از۳۷۰۰ نفر از شرکت کنندگان در پنجمین جشنواره مسیر خوشبختی به سفر فرهنگی و آموزشی شمال اعزام خواهند شد.

روحانی، از تاسیس مرکز مشاوره با رویکرد دینی، ارایه وام کمک هزینه خرید جهیزیه و همچنین تاسیس مرکز همسر گزینی در ستاد ازدواج دانشجویی در روزهای آینده خبر داد و گفت: علاوه بر این اقدامات، تشکیل شبکه های اجتماعی، ارایه آزمونهای روانشناختی استاندارد، اردوهای یکروزه، بسته های آموزشی و... نیز از جمله برنامه هایی است که بسترهای آن هم اکنون در ستاد ازدواج مهیا و قابل ارایه به دانسجویان می باشد.

در ادامه‌ی مراسم، با حضور حجت الاسلام ترابی رئیس شورای استانی، دکتر طباطبایی مسوول نهاد رهبری، مهندس غلامی مقدم معاون آموزشی و پژوهشی ستاد ازدواج دانشجویی کشور و مهندس جوادی مسوول طرح همسفر تا بهشت، از اساتید پنجمین جشنواره مسیر خوشبختی تجلیل و به آنان لوح سپاس تقدیم شد.

در بخش پایانی این مراسم، قرعه کشی سفر شمال ویژه‌ی حاضرین در سالن انجام شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار