مشاور امور بانوان دانشگاه، توجه به سلامت بانوان از برنامه های مهم دانشگاه

  • PDF

مشاور امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یکی از برنامه هایی که برای زنان در شهر مشهد و دانشگاه در نظر گرفته شده؛ اهمیت سلامت بانوان و خانم ها ست؛ زیرا سلامت خانواده و جامعه به ارتقای سلامت بانوان باز می گردد.

به گزارش وب دا، محبوبه پاکدل در حاشیه برگزاری همایش دو روزه سلامت و تحکیم خانواده اظهار داشت: این حقیقت که نیمی از جمعیت کشور را خانم ها تشکیل می دهند ما را بر آن داشته که قسمت عمده برنامه های خود را به بحث و نقش زنان اختصاص دهیم.

وی گفت: با توجه به این که ولادت حضرت زهرا (س)، هفته زن و مقام مادر در سال جاری دو بار و در انتهای سال نیز تکرار شد بر آن شدیم تا همایش بزرگ تحکیم و سلامت خانواده را به مدت دو روز برگزار کنیم.

مشاور امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آسیب های اجتماعی اشاره کرد و ابراز داشت: بالا رفتن آمار طلاق، اعتیاد، آسیب های اجتماعی مانند خشونت در مورد زنان و ... موجب شد تا در این همایش بر ابعاد مهم جسمی و سلامت روانی زنان تاکید کنیم.

وی اظهار داشت: ابعاد اجتماعی و مسائل معنوی و فرهنگی دیگر محورهای همایش را در بر گرفته و در مجموع 120 مقاله به شورای بانوان دانشگاه ارسال شد که از این تعداد 103 مقاله به مرحله نهایی راه پیدا کرد که به صورت سخنرانی و مقاله ارائه خواهد شد.

خانم پاکدل به حضور اساتید برجسته مسائل زنان از سراسر کشور در این همایش اشاره کرد و افزود: چندین سخنرانی کلیدی از سوی مشاور امور مامایی وزیر بهداشت و اساتیدی از دانشگاه های علوم پزشکی تهران، سنندج، کردستان و مشهد در این همایش ایراد خواهد شد.

مشاور امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: سنجش خانواده ها در مشهد تحت عنوان بررسی مشکلات حاشیه و متن شهر در ابعاد جسمی روانی و اجتماعی انجام و قسمت های مختلف این همایش نیز بر اساس آمار این سنجش چیده شده است.

وی تاکید کرد: تلاش داریم نتایج پژوهشی خود را در اختیار مقامات استان در مسیر ارتقای جایگاه خانواده در برنامه ریزی های شهر مشهد ارائه دهیم.

پاکدل گفت: اگر خانواده سلامت خود را حفظ کند و یک زن در جایگاه مادر و همسر بتواند مدیریت لازم خود را بر خانواده داشته باشد سلامت جامعه ایجاد خواهد شد که در این همایش تلاش در حساس سازی در این خصوص شد.

گفتنی است، همایش سلامت و تحکیم خانواده طی روزهای 22 و 23 اسفند در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار