افتتاح بوستان مشاهیر پزشکی در بيمارستان امام رضا(ع)

  • PDF

بوستان دانشوران پزشکی با نصب تندیس هایی از مشاهیر پزشکی در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) مشهد افتتاح شد.

رئیس مركز آموزشي پژوهشي درماني امام رضا(ع) مشهد اظهار داشت: بوستان دانشوران پزشکی برای نخستین بار در کشور در یکی از بیمارستان های بزرگ و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شده است.
دکتر عبدالله بهرامی افزود: بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با قدمت 80 ساله در فضایی به مساحت بیش از 28 هکتار محل مناسبی برای دایر شدن بوستان مزبور است.
وی اظهار کرد: در این بوستان تندیس 12 نفر از مشاهیر بزرگ پزشکی اهل مشهد و خطه خراسان با هدف نکوداشت خدمات این بزرگان و آشنایی بیشتر مردم با آنان نصب شده است.
دكتر بهرامی گفت: برای بهره برداری از این بوستان که عملیات احداث آن از سال 1390 آغاز شد، 700 میلیون ریال با کمک خیرین 'میزبانان خورشید' هزینه شده است.
وی افزود: پروفسور بولوند بنیانگذار نخستین جراحی نوین در مشهد، دکتر مستقیمی پدر آناتومی ایران، دکتر شاهین فر، دکتر اعرابی نژاد، دکتر اصفهانی، دکتر محلاتی، دکتر اسدی، دکتر سالاری، دکتر قوام نصیری و دکتر سامی راد از جمله مشاهیری هستند که تندیس آنها در این بوستان نصب شده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن سردیس 2 نفر از خیران برتر و چهره های نامدار شامل مرحوم قاسم توکلی زاده بنيان گذار بخش پیوند کلیه و نفرولوژی بیمارستان امام رضا (ع) و مهندس عدالتیان بینانگذار اورژانس عدالتیان در مشهد نیز در این بوستان قرار داده شده است.
بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با هزار تخت فعال که در سال 1313 فعالیت خود را آغاز کرد هم اکنون به عنوان بزرگترین مرکز درمانی آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار