پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پی پرواز شهادت گونه 32 خدمه نفتکش سانچی

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی با اشاره به حادثه جانکاه و دردناک جان باختن مظلومانه و شهادت‌گونه 32 نفر از بهترین فرزندان برومند این سرزمین، این ضایعه تأسف انگیز را به عموم ملت ایران و به ویژه به خانواده‌های شریف و عزادار آنان تسلیت گفت.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است؛ ضایعه دردناک جان باختن شهادت گونه کارکنان نفتکش سانچی؛ خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد را همانند ملت ایران عزادار ساخته است و ما اکنون داغدار همه این قهرمانانیم.

ملت بزرگ ایران هیچگاه تلاش و  خدمات فرزندان سخت کوش و گمنامی که در راه تامین منافع  ایران عزیز و حضور سربلند در عرصه مبادلات جهانی، سختی‌های بسیاری را در تمامی سال‌های گذشته و در طول خدمت فداکارانه خود به جان خریدند و اینک، در میان شعله‌های آتش، جاودانه شدند  فراموش نخواهد کرد.

بی‌گمان درد و آلام خانواده‌های عزادار بزرگتر از آن است که در وصف بگنجد و کلمات تسلی‌بخش دل‌‌‌‌های بی‌قرارشان باشد.

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛  ضمن ابراز تالم و تاسف عمیق نسبت به جان باختن شهادت گونه کارکنان نفتکش سانچی، این ضایعه دردناک را به ملت شریف ایران، خانواده های داغدار و همکاران این عزیزان تسلیت گفته و برای آنان علو درجات و برای عزیزانشان صبر و اجر مسالت دارم.

بازدید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شبکه بهداشت و درمان سرخس

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در شهرستان سرخس ضمن بررسی روند ارائه خدمات، از پروژه های در حال ساخت این شهرستان نیز بازدید نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی به همراه دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران این دانشگاه از کلینیک ویژه شهرستان سرخس، طرح توسعه بیمارستان لقمان حیکم سرخس و پایگاه سلامت شهری بازدید و در جریان روند اجرای پروژه ها قرار گرفت.

کلینیک ویژه شهرستان سرخس با زیربنای 700 متر مربع ساخته شده و قرار است پس از راه اندازی خدمات تخصصی در 18 گروه به ساکنان منطقه ارائه شود.

دکتر دارابی در این بازدید ضمن تاکید بر رفع نواقع پروژه و تسریع در بهره برداری از آن در جریان تجهیز کلینیک ویژه نیز قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه از طرح توسعه بیمارستان لقمان حکیم شهرستان سرخس بازدید کرد. با بهره برداری از طرح توسعه ظرفیت این بیمارستان از 64 تخت به 96 تخت بستری افزایش یابد.

دکتر دارابی در ادامه از پلی کلینیک و دی کلینیک غدیر سرخس که توسط شرکت ملی گاز و همکاری و نظارت بهداشت و درمان صنعت نفت احداث شده است بازدید نمود.

این مجموعه درمانی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار و ۶۳۹ متر مربع با زیربنای ۷ هزار و ۸۰۳ متر مربع در سه طبقه با بخش‎های مختلف عمومی، تخصصی و بستری احداث شده است.

این مرکز به لحاظ زیر ساختی بسیار مدرن و به روز است و قابلیت آن را دارد که با تامین نیروی انسانی متخصص علاوه بر خانواده صنعت نفت به مردم منطقه نیز خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد.

جانمایی و ایجاد انبار دارویی در بیمارستان لقمان حکیم ، تسریع در ساخت طرح توسعه بیمارستان لقمان حکیم و انتقال بخش دیالیز به آن، تاکید بر پیگیری رسیدگی به مشکلات متخصصان و رفع کمبودهای آنان و پیگیری تجهیز کلینیک ویژه سرخس از جمله مواردی بود که در این سفر مورد تاکید قرار گرفت.

 

 

هیات امنا یکی از ارکان مهم تصمیم گیری در دانشگاه به شمار می رود

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: هیات امنا یکی از ارکان مهم تصمیم گیری در دانشگاه ها به شمار می رود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در حاشیه پنجاه و دومین نشست هیات امنا خاطر نشان کرد: نشست هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت فصلی و با حضور مسئولانی از وزارت بهداشت و اعضای هیات رییسه به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه های دانشگاه و تصویب آنها برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این نشست 20 دستور کار ارائه شد که از این تعداد 13 مورد به تصویب رسید اظهار امیدواری کرد، مصوبات این نشست در راستای ارتقاء حوزه های آموزشی، پژوهشی، درمانی، دانشجویی و فرهنگی و غذا و دارو موثر باشد.

رییس دبیر خانه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در این نشست علاوه بر حسابرسی سال 95 دانشگاه، پیشنهادهایی برای تصویب در هیات امنا ارائه شد.

دکتر سید جواد حسینی، آیین نامه ساختار تشکیلات دانشگاه، آیین نامه مشاغل کارکنان دانشگاه، دریافت مجوز برای پیگیری ساخت بیمارستان گلبهار و تصویب هشت شرکت دانش بنیان ،تبدیل امور بین الملل به معاونت بین الملل دانشگاه تصمیم گیری در خصوص تعرفه های دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان در بیمارستان دکتر شیخ  و ایجاد پردیس علم و فناوری و سلامت در پژوهشکده بوعلی را از جمله پیشنهادات در این نشست برشمرد.

این نشست با حضور دکتر امین لو مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان معاونین وزیر بهداشت، دکتر مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی و عضو هیات امنا دانشگاه، دکتر دارابی سرپرست دانشگاه و دیگر اعضای هیات امنا، برگزار شد.

 

پنجاه و دومین نشست هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود

  • PDF

پنجاه و دومین نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با محوریت حسابرسی سال 95 دانشگاه برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این نشست با حضور دکتر امین لو مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان معاونین وزیر بهداشت، دکتر مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی و عضو هیات امنا دانشگاه، دکتر دارابی سرپرست دانشگاه و دیگر اعضای هیات امنا، 25 آذر برگزار می شود.

رییس دبیر خانه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در این نشست علاوه بر حسابرسی سال 95 دانشگاه، پیشنهادهایی برای تصویب در هیات امنا ارائه خواهد شد.

دکتر سید جواد حسینی، آیین نامه ساختار تشکیلات دانشگاه، آیین نامه مشاغل کارکنان دانشگاه، دریافت مجوز برای پیگیری ساخت بیمارستان گلبهار و تصویب هشت شرکت دانش بنیان را از جمله پیشنهادات در این نشست برشمرد.

وی افزود: در این نشست پیشنهاد تبدیل امور بین الملل به معاونت بین الملل دانشگاه ارائه خواهد شد که در صورت تصویب 30 درصد از ظرفیت دانشگاه به امور بین الملل اختصاص خواهد یافت.

رییس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در این نشست در خصوص تعرفه های دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان که در بیمارستان دکتر شیخ ارائه می شود نیز تصمیم گیری خواهد شد.

دکتر حسینی افزود: همچنین در این نشست پیشنهاد ایجاد پردیس علم و فناوری و سلامت در پژوهشکده بوعلی برای تصویب ارائه خواهد شد.