پیام تسلیت سرپرست دانشگاه به بازماندگان زمین لرزه غرب کشور و اعلام آمادگی برای پذیرش مصدومان

  • PDF

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان زمین لزره استان های غرب کشور، آمادگی این دانشگاه را برای پذیرش  مصدومان و هر گونه کمک و همراهی در این زمینه اعلام کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است، خبر وقوع زمین لرزه و جان باختن جمعی از هموطنان عزیزمان موجب تاسف و تاثر گردید، اگر چه فقدان عزیزان سفر کرده در این امتحان بزرگ، سخت و طاقت فرساست، اما بی گمان، حکمت خداوند در حوادث ناگوار، برای مؤمنین که به بشارت پروردگار بر صابرین یقین دارند و در گریز از دامان مصائب ناگوار به ریسمان الهی چنگ می زنند، موجب تحکیم ایمان و تفکر در ذات فانی و ناپایدار دلبستگی های مادی جهان می گردد.

دکتر دارابی به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با همه داغداران و آسیب دیدگان این حادثه دردناک،اعلام نموده است این دانشگاه با تمام ظرفیت آمادگی ارائه خدمات درمانی و انتقال مصدومان و هر گونه کمک و همراهی در این زمینه را دارد.

از خداوند سبحان برای در گذشتگان آمرزش و مغفرت و برای مجروحان و مصدومان شفای عاجل و کامل و برای بازماندگان صبر مسئلت می نمایم.


 

دیدار مدیران حوزه ریاست با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیران حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با سرپرست این دانشگاه دیدار کردند.

به گزارش وب دا، در این دیدار صمیمانه، مدیران آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات، امور شاهد و ایثارگر، بازرسی، حراست، دفتر ریاست، دبیرخانه هیأت امناء، دفتر حقوقی، روابط عمومی و هسته گزینش دانشگاه، هرکدام جداگانه به شرح وظائف و فعالیتهای واحدهای مربوطه پرداختند و نقاط قوت و ضعف موجود را برای سرپرست دانشگاه توضیح دادند.

در این دیدار، دکتر دارابی نیز بر اهمیت واحدهای مدیریتی تابعه حوزه ریاست دانشگاه تأکید و از آنان بعنوان بازوان توانمند رئیس دانشگاه برای پیشبرد اهداف عالیه نظام سلامت  یاد کرد.

تهیه و تامین خون سالم، مهمترین رسالت سازمان انتقال خون

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تهیه و تامین خون سالم و کافی برای بیماران را مهمترین رسالت سازمان انتقال خون عنوان کرد و اظهار داشت: داشتن یک نگاه عام المنفعه به چرخه انتقال خون ، می تواند زمینه ساز تحول در خدمات این سازمان شود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در دیدار با مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی ؛ ضمن تاکید بر دغدغه های مشترک هر دو مجموعه در راستای تأمین سلامت مردم، خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمادگی دارد تا در این مسیر سازمان انتقال خون را برای ارائه هر چه بهتر خدمات یاری نماید.

دکتر حمید رضا اسلامی مدیر کل سازمان انتقال خون خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار داشت: تشکیلات انتقال خون استان با وجود لحاظ کمبود و محدودیت در منابع انسانی، فعالیت های بین المللی خوبی را با تلاش شبانه روزی به انجام رسانده و رشد چشمگیری در ارائه خدمات داشته است.

تداوم، ارتقاء و نهادینه‌سازی طرح تحول سلامت اولویت نخست وزارت بهداشت

  • PDF

حل معضل هزاره سوم با الگوی داخلی/ پوشش خدمات سلامت برای یازده میلیون حاشیه نشین در کشورقائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تداوم، ارتقاء و نهادینه‌سازی طرح تحول سلامت را اولویت نخست این وزارت خانه در چهار سال آینده عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر ایرج حریرچی در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور جمعی از مسئولان وزارت بهداشت، استاندار خراسان رضوی، مدیران استانی، معاونین و مدیران دانشگاه، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در تالار ابن سینا برگزار شد،ضمن قدردانی از تلاش های دکتر مهرابی بهار در دوران تصدی اظهار داشت: در چهار سال اخیر تلاش های گسترده ای در این دانشگاه و در حوزه های مختلف آموزشی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و پژوهشی شده است که نشان دهنده مدیریت منسجم و اخلاق مدار و همکاری موثر تمام مسئولان و کارکنان این مجموعه است.

وی ایجاد و گسترش یک هزار و 200 تخت بیمارستانی، بهسازی و بازسازی بخش های بیمارستانی، گسترش خدمات بهداشتی در مناطق حاشیه شهر و زیر پوشش قرار دادن یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت این مناطق، توسعه مراکز و پایگاه های خدمات بهداشتی، توسعه خدمات ادغام یافته سلامت در تمامی مناطق شهری و روستایی، تولید یک هزار و 35 مقاله در پایگاه بین المللی ISI و یک هزار و 400 مقاله در اسکوپوس تنها بخشی از  اقدامات موثر و مهم این دانشگاه در چهار سال اخیر به شمار می رود.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تصریح کرد: موفقیت های امروز دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کنار مدیریت و همکاری بسیار مطلوب نشان دهنده همکاری های بین بخشی این دانشگاه با سایر ارگان ها و سازمان هاست.

دکتر حریرچی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به طور خاص در 4 سال اخیر اقدامات مهمی در راستای گسترش خدمات بهداشتی و درمانی در کشور صورت گرفته است اظهار داشت: کشور آمریکا با 320 میلیون جمعیت و 38 درصد از منابع کل جهان در یک دوره هشت ساله برنامه ریزی کرده بود که 20  میلیون نفر از مردم این کشور را بیمه کند که در نهایت موفق به انجام آن نشدو این در حالی است که در کشور ایران در قالب اجرای طرح بیمه همگانی سلامت در یک سال بیش از 10 میلیون نفر از جمعیت ایران زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.

وی کاهش هزینه های درمانی را از دیگر دستاوردهای وزارت بهداشت در چهار سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: در این مدت و در قالب اجرای برنامه تحول نظام سلامت سهم پرداخت از جیب مردم از 54.6 درصد به 38.1 درصد رسید که این امر موجب افزایش رضایت مندی مردم شد.

 قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و کسب عنوان کشور برتر منطقه در 1404 در حوزه سلامت اظهار داشت: علی رغم تمام اقداماتی که بر ای دستیابی به این هدف صورت گرفته است هنوز فاصله زیادی تا دستیابی به آن داریم.

دکتر حریرچی افزود: کشور ایران در میان 22 کشور منطقه در حوزه شاخص های بهداشتی و درمانی رتبه های 12 تا 18 را دارد و این امر نشان دهنده راه  نیاز به تلاش بیشتر برای دستیابی به اهداف سیاست های کلی نظام سلامت است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت در ادامه به تشریح شش اولویت این وزارتخانه در دولت دوازدهم پرداخت و اظهار داشت: اولویت نخست تداوم، ارتقاء و نهادینه‌سازی طرح تحول سلامت است؛ طرحی که موجب رضایت ۸۰ درصدی مردم شد.

دکتر حریرچی استقرار نظام ارجاع و برنامه پزشک خانواده را دیگر اولویت این وزارتخانه در چهار سال پیش رو خواند و گفت: این برنامه در روستاها با محوریت بهورز و پزشک خانواده و در شهرها با محوریت مراقب سلامت و پزشک خانواده پیش خواهد رفت.

وی افزود: برنامه تحول و نوآوری در آموزش و پژوهش پزشکی، تامین منابع مالی پایدار برای نظام سلامت،اصلاح ساختار نظام سلامت را از دیگر اولویت های این وزارتخانه برشمرد.

قائم‌مقام وزیر بهداشت، رصد مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت مانند اعتیاد، طلاق، بیکاری، آلودگی‌های زیست محیطی و... را اولویت ششم این وزارتخانه در دوره جدید ذکر و گفت: این اقدامات با همکاری‌های بین بخشی و همکاری و تلاش روسای دانشگاه ها و مسئولان و مدیران به ثمر خواهد نشست.

دکتر حریرچی در پایان سخنانش ضمن قدردانی از تلاش های موثر دکتر مهرابی بهار، برای دکتر دارابی که به عنوان نیروی جهادی، علمی ، اخلاق مدار و با سابقه مدیریتی درخشان از وی یاد کرد آرزوی موفقیت نمود و تاکید کرد: به طور حتم دستیابی به اهداف تعیین شده در اسناد بالادستی کشور و وزارت بهداشت تنها در سایه همکاری درون و برون بخشی میسر خواهد شد. 

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند. 

moarefeh 36

moarefeh 16