پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز بهورز

  • PDF

پیام تبریک رییس دانشگاه به مناسبت روز کارمند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی فرا رسیدن دوازدهم شهریور روز بهورز را به فعالان خستگی ناپذیر خط اول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی استان خراسان رضوی تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در این پیام آورده است،بی شک بخشی از موفّقیتهای بزرگ نظام سلامت که تأثیری بنیادین در ارتقای سلامت جامعه داشته است مرهون تلاشهای دلسوزانه و مسؤولانه بهورزان است که به عنوان صف مقدم جبهه بهداشت و درمان در مناطق روستایی، با کمترین هزینه و امکانات و با آموزش مناسب ، نقش مهم و تاثيرگذاری در پیشگیری از بیماریهاي واگير و غيرواگير و حفظ و صیانت از سلامت مردم دارند. 

پيوستگي ارائه خدمات و خدمت رساني از مهم ترين خصوصيات و ويژگي هاي نظام سلامت كشور است؛ زنجيره مستحكمي كه تك تك حلقه هاي آن از ابتدايي ترين سطح تا پيشرفته ترين سطح، همه و همه لازم و ملزوم يكديگرند تا بتوانند استحكام غائي مدنظر كه سالم بودن جامعه و تامين سلامت مردم مي باشد را به خوبي و با كارآيي بالا به منصه ظهور برسانند.در اين ميان يكي از مهم ترين و ابتدائي ترينِ اين حلقه ها، عملكرد خادمان و سربازان بي ادعايي است كه در گوشه و كنار اين مرز و بوم، حضوري فعال داشته و در راه حفظ و ارتقاء سلامت گام بر می دارند.

امروز با تلاش شما همکاران ارزشمندم، شاهد ارتقای سطح سلامت جامعه روستایی ، افزایش شاخص‌های بهداشتی، کاهش مرگ و میر کودکان و زنان باردار، ریشه کنی بیماریهایی نظیر فلج اطفال و... در استان هستیم. این دستاوردها مرهون تلاشهای مجدانه شما بهورزان آموزش دیده در راستای ارایه خدمات پیشگیری، درمان اولیه، آموزش سبک صحیح زندگی، مراقبت از مادر و کودک، ترویج افزایش موالید، مراقبت از سالمندان و ... است که شایسته تقدیر  می باشد.

اینجانب ضمن قدردانی از تمامی بهورزان فعال در مناطق روستایی استان خراسان رضوی، روز بهورز را صميمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و سلامتي و توفیق روزافزون همه شما عزیزان و همچنين تمامي تلاشگران عرصه سلامت را از درگاه ايزد منان مسئلت می نمايم.

 

 

پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز داروساز

  • PDF

پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز پزشکرییس دانشگاه  علوم پزشکی مشهد در پیامی پنجم شهریور، زادروز حکیم فرزانه، افتخار بین‌المللی تاریخ طب، محمد زکریای رازی را به تمامی داروسازان و تلاشگران عرصه تامین، توزیع و عرضه خدمات دارویی استان خراسان رضوی تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در این پیام آورده است، در تکمیل زنجیره ارزشمند درمان برای یک بیمار دردمند، بدون شک، داروساز یکی از اصلی ترین حلقه های به هم تنیده شده و موثر مورد نیاز در این مسیر مقدس است که در تلاش براي شفای بیمار نقشی بی مانند دارد.  ماهیت تلاش داروساز، همسان همه كساني است  که برای سلامتی همنوعان خود و رفاه و آسایش هرچه بهتر و بیشتر آنان ایثار و تلاش می کنند.

امروزه، جامعه داروسازی، با دارا بودن دانش آموختگان برجسته و ممتاز، جامعه ای خدوم و پویا بوده که دوشادوش كليه آحاد جامعه پزشکی، خدمات ارزنده و تحسین برانگیزی را در ابعاد مختلف آموزشي، پژوهشي، درمانی، بهداشتی و رفاهی تقدیم ملت بزرگ ایران کرده اند و همواره از تلاش های شبانه روزی خود برای پیشرفت و توسعه دانش محور و همه جانبه این علم دریغ نورزیده اند.

به طور حتم جامعه داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از پرافتخارترین گروه ها در کشور به شمار می روند و گواه این مدعا تهیه و تولید داروهای ارزشمندی در حوزه نانو داروها و حضور در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان است. 

اینجانب ، فرارسیدن پنجم شهریورماه، سالروز تولد حکیم فرزانه محمد بن زکریای رازی و روز داروساز را به تمام داروسازان تلاشگر، خستگی ناپذیر و فعال حوزه سلامت استان خراسان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و مقام و جایگاه والای آنان در کاهش و تسکین آلام دردمندان را مفتخرانه می ستایم و برای تک تک این عزیزان آرزوی سلامتی و نیک بختی مستمر را از درگاه حضرت دوست مسئلت می نمایم.

امید است موفقیت‌های روزافزون شما داروسازان عزیزدر سال "اقتصاد مقاومتی تولید- اشتغال"  به مدد دعای خیر بیماران دوچندان باشد و صمیمانه توفیق جامعه ارجمند داروسازی را از خداوند متعال آرزو می‌نمایم.

 

 

پیام تبریک رییس دانشگاه به مناسبت روز کارمند

  • PDF

پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز پزشکرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی  ضمن گراميداشت  هفته دولت و ياد و خاطره شهداي گرانقدر،رجایی و باهنر آورده است؛ روز کارمند، تجلیل از انسان‌های شایسته‌ای است که هدفشان خدمت به مردم و کسب رضای پروردگار است.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در ادامه آورده است؛ سومین روز از هفته دولت با نام کارکنان گره خورده است. آنانی که بار سنگین برنامه های دولت را در زمینه های گوناگون بر دوش می کشند . نامگذاری این روز فرصت مغتنمی است تا از تلاش تمام عزیزانی که صمیمانه در راه اعتلای خدمت رسانی به مردم می کوشند تقدیر شود.

امروزه سازمان ها بیش از پیش و پس از سالها تجربه به این نتیجه رسیده اند که شرط موفقیت و پیشتازی در عرصه خدمت رسانی برخورداری از نیروی انسانی ماهر، خلاق و با انگیزه ای است که اساس ثروت واقعی سازمان را تشکیل می‌دهند و بی‌شک حضور پررونق و صمیمی کارمندان ساعی و پرتلاشی همچون شما در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، منشأ خدمات سازنده‌ای است که ثمرات آن را همگان شاهد و ناظر هستند.

تلاش شما کارکنان مجموعه ی بزرگ دانشگاه علوم پزشکی در حوزه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، زمینه ساز توسعه و پیشرفت و دستیابی به اهداف بزرگ این مجموعه و در نهایت ارتقاء سلامت جامعه است.

اینجانب بار دیگر روز کارمند را به همه همکاران گرامی و دلسوزم در واحدهای مختلف دانشگاه تبریک گفته و از درگاه خداوند متعال برایتان آرزوی تندرستی، بهروزی و موفقیت روزافزون مسالت دارم.

یادداشت وزیر بهداشت به مناسبت روز پزشک؛حرفه آسمانی

  • PDF

 وزیر بهداشت در یادداشتی به مناسبت «روز پزشک» پزشکی را حرفه ای آسمانی دانست که نه تنها به جسم بیمار سلامتی می‌بخشد، که به روح او نیز جان می‌دهد؛ و حرفه ای سراسر عشق و اخلاص است.

به گزارش وبدا، متن کامل پیام وزیر بهداشت که آن را در صفحه شخصی خود منتشر کرده است، به شرح زیر است: 

پزشکی حرفه‌ای آسمانی است؛ چرا که نه تنها به جسم بیمار سلامتی می‌بخشد، که به روح او نیز جان می‌دهد؛ و حرفه ای سراسر عشق و اخلاص است، اگر آن را با اخلاق، مهربانی و فروتنی عجین کنیم و چون لباس مقدسش، سپید باشیم و زلال.

"روز پزشک" را که فرصتی است برای پاسداشت حرفه‌ای چنین ارزشمند، به تمام همکاران عزیزم که به کار و تلاش خویش، نگاهی آسمانی دارند و به سوگند و عهد خود با خدای بزرگ وفادار هستند، صمیمانه تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم همه ما حرمت و منزلت این حرفه و بینش و دانش و حکمت درآمیخته با آن را پاس بداریم و تا واپسین دم حیات، التیام دهنده درد جسم و آرام بخش روح بیماران‌مان باشیم.

همچنان ‌که خواجه شیراز می‌فرماید:
ای که طبيب خسته‌ای، روی زبان من ببین
کاين دم و دود سينه‎ام، بار دل است بر زبان