پيام رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد به مناسبت روز دانشجو

  • PDF

رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پيامي فرا رسيدن 16 آذر روز دانشجو را به تمامي دانشجويان خراسان رضوي به ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبريک و تهنيت گفت.

دکتر مصطفي مهرابي بهار در اين پيام آورده است:  شانزدهم آذر که نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه دارد یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.

بي ترديد دانشجویان و دانشگاهیان همواره، از تأثیرگذارترین و پیشروترین اقشار جامعه در آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و ایجاد شور و شعور انقلابی هستند و در تاريخ معاصر كشورمان نيز كارنامه اي درخشان از خود به جاي گذاشته اند. بگونه اي كه امام راحل عظيم الشان (ره)، دانشگاه را مبدا تحولات مي دانستند و رهبر معظم انقلاب نيز  به كرّات بر لزوم آگاهي سياسي دانشجويان و مشاركت در مديريت جامعه تاكيد ورزيده اند.

امروز پیام ۱۶ آذر برای نسل دانشگاهی ما، درک و تحلیل هوشمندانۀ شرایط خاص حاکم بر جهان و تلاش در جهت بالا بردن توانمندی‌های علمی و پژوهشی و تولید اندیشه است ، هر چند که به طور حتم دانشجویان با سرلوحه قرار دادن آرمان‌هاي اسلامي و ملي خويش، وظيفه دانش‌پژوهي، تعمق، نو‌آوري علمي و تلاش در جهت اعتلاي اقتصادي و فرهنگي كشور را هرگز از منظر خويش دور نخواهند ساخت.

اینجانب ضمن تكريم و بزرگداشت روز دانشجو و گراميداشت ياد و خاطره امام شهيدان و شهداي دانشجو، یادآور می­‌شوم آنچه امروز به دست آمده محصول همت و تلاش تک تک فرهیختگان و نخبگانی است که با امید و آرزو  پا در عرصه های علمی و پژوهشی کشور گذاشته و چراغ علم را به دوش کشیدند تا ملت سربلند ایران بتوانند در سایه این نور تابان راهشان را به سوی فردای بهتر برگزینند.

سعادت، بهروزي و موفقیت روز افزون شما عزيزانم را در سايه الطاف بيکران حضرت ثامن الحجج، علي ابن موسي الرضا(ع) از خداوند منان خواستارم. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.