پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز پرستار

  • PDF

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ در پیامی ولادت با سعادت بانوی صبر و استقامت و درایت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار  را به جامعه پرستاری استان خراسان رضوی تبریک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در این پیام آورده است، پنجم جمادی الاول؛ سالروز ولادت با سعادت بزرگ بانوی صبر و استقامت و درایت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار ،فرصت ارزشمندیست برای قدردانی از زحمات شبانه روزی جامعه پرستاری که بحق یکی از حلقه های مهم و موثر در زنجیره سلامت هستند.

به راستی که نام مبارک پرستار همه عاطفه‌ها و پرستار همه ستاره‌های درخشان ایمان، عفت و انسانیت، حضرت زینب کبری (س)  فقط می‌تواند تو را تفسیر کند، تو که با هنر و تخصص خویش چون شمع می‌سوزی تا چراغ جان بیمارانت به سردی نگراید. زبان قاصر از بیان همت عارفانه‌ای است که سلامتی اشرف مخلوقات، دغدغه لحظه لحظه زندگیت است.

جامعه پرستاري، مجموعه اي پويا با هدفي مقدس، سرشار از محبت به نوع انسان و شيفته خدمت است و بي شک، نام گذاري این روز فرخنده  به عنوان  روز پرستار، ادای احترام به فرشتگانی زمینی است که خدمت به خلق را بزرگ‌ترین افتخار خود می‌دانند و بواسطه این افتخار به دنبال کسب رضای الهی هستند.

با تاسی به کلام شریف «من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق» ضمن عرض تبریک سالروز ولادت بزرگ بانوی دشت کربلا،حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار به مردم شریف و مهربان خراسان رضوی و بالاخص شما پرستاران عزیز و دلسوز استان، بدینوسیله بر خود لازم و واجب می‌دانم از ایثارگری‌ها و زحمات شبانه‌روزی، بی‌وقفه و تلاش‌های مثال‌زدنی یکایک شما که خستگی‌ناپذیر و بی‌ادعا از هیچ تلاشی در خدمت به ارتقاء سلامت بیماران دریغ نمی‌ورزید، تقدیر و تشکر نمایم.

سلامتی، بهروزی و توفیق روز افزون شما عزیزان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) و عنایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار