کسب رتبه برتر مدیریت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیریت امور بین الملل معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه نخست در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد.

به گزارش وب دا، به همین منظور در مراسمی که با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از تلاش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه روابط بین الملل با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

معاون مدیریت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار داشت: در ارزیابی های صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حوزه های تعاملات بین الملل، ارتباط با سازمان های علمی بین المللی و جذب دانشجویان خارجی مورد ارزیابی قرار گرفتند که دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به کسب رتبه نخست شد.

دکتر گنودی ایجاد مرکز نوع دو یونسکو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را یکی از موفقیت های مهم این دانشگاه در یک سال اخیر برشمرد و خاطر نشان کرد: این مرکز برای نخستین بار در خاورمیانه راه اندازی شده و قرار است به صورت هدفمند در حوزه سلامت مردم منطقه برنامه ریزی و فعالیت نماید.

وی تصریح کرد: مرکز نوع دو یونسکو به عنوان یک پل ارتباطی میان یونسکو و سازمان بهداشت جهانی در منطقه عمل خواهد کرد و با اجرای طرح های تحقیقاتی و اجرایی در راستای بهبود وضعیت تغذیه مردم و ارتقاء سلامت فعالیت خواهد کرد.

معاون مدیریت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ارتباط با وزارت بهداشت جمهوری تاتارستان در راستای توسعه زمینه های علمی و آموزشی را از دیگر موفقیت های این مدیریت برشمرد و اظهار داشت: جمهوری تاتارستان توانمندی لازم را در ساخت شبیه ساز های علوم پزشکی دارد و در تفاهم نامه ای که میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت این جمهوری منعقد گردید قرار شد تا مرکز آموزشی جهت ارائه سرویس به غرب آسیا در مشهد راه اندازی شود.

دکتر گنودی خاطر نشان کرد: ایجاد مرکز ساخت شبیه ساز ها با  استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دیگر دستاوردهای این تفاهم نامه است.

وی جذب 30 دانشجوی خارجی از کشورهای عراق، افغانستان و لبنان در مقاطع تحصیلات تکمیلی را از دیگر موفقیت های این مدیریت برشمرد.

 

ایجاد همکاری مشترک پزشکی و تحقیقاتی میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمهوری تاتارستان

  • PDF

تفاهمنامه همکاری میان وزارت بهداشت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه و دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی مراسمی در مشهد امضا شد.

به گزارش وب دا، هیاتی پنج نفره از مسئولان وزارت بهداشت تاتارستان به سرپرستی 'ایدال آیزاتگو' مدیرکل امور وزارت بهداشت آن جمهوری امروز به مشهد سفر نمودند.

مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این تفاهمنامه پس از بررسیهای اولیه و کارشناسی در بخشهای مختلف پزشکی و تحقیقاتی به امضا رسید. ابتدای سال آتی نیز قراردادهای مرتبط با همین تفاهمنامه با حضور وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان در مشهد منعقد خواهد شد.

دکتر سیامک زارعی قنوانی افزود: ایجاد کارخانه و مرکز تحقیقات فناوری شبیه سازهای پزشکی با سرمایه گذاری مشترک، آموزش پزشکان و کادر درمانی تاتارستان پیرامون پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی، ساخت بیمارستان، گردشگری سلامت و همکاری در زمینه نرم افزارهای حوزه پزشکی از موضوعات تفاهمنامه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت جمهوری تاتارستان هستند.

وی ادامه داد: جمهوری تاتارستان یک کشور ثروتمند است که در حوزه بیمارستان سازی، صنایع هوا فضا، علوم پزشکی و درمانی به پیشرفتهای زیادی دست یافته است.

هیات پنج نفره مسئولان وزارت بهداشت تاتارستان طی سفر به مشهد  همچنین از بیمارستانهای تخصصی چشم خاتم الانبیاء، بیمارستان جراحی عروق، بیمارستان پیوند اعضا منتصریه و بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) در مشهد دیدن کردند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تعاملات بین المللی از پتانسیل مناسبی برخوردار است

  • PDF

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر این که دانشگاه مشهد در تعاملات بین الملل چیزی کم ندارد، گفت: ایجاد مرکز نوع دوی یونسکو در دانشگاه مشهد یکی از پتانسیل های ارزشمند و جدید دانشگاه است.

دکتر محسن تفقدی در گفتگو با وب دا گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد حمایت خود را طی سال های قبل در سخت ترین شرایط از تعاملات بین المللی داشته است؛ به نوعی که در سخت ترین شرایط  امکان برگزاری فرصت های مطالعاتی در دانشگاه قطع نشد و این جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: تنها دانشگاهی که با هماهنگی بسیار خوب سالانه جمعی از دانشجویان مقطع PHD خود را در راستای برنامه تحقیقاتی مورد نظر در یک دوره های شش ماهه بورس و به دیگر کشورها اعزام می کند، دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

 معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: دانشگاه مشهد بسیار توانمند و دارای پتانسیل های بسیار زیاد است و چیزی در تعاملات بین المللی کم ندارد. بر این اساس نباید بگذاریم این دانشگاه در فشارها مهجور شود.

دکتر تفقدی متذکر شد: یکی از این تعاملات در 15 سال قبل در سایه برگزاری همایش تغذیه در دانشگاه مشهد اتفاق افتاد؛ که به دنبال آن پرفسور ازی در سفر به ایران به این کشور علاقمند شد و در تمام این سال ها دکتر غیور ارتباط خود را با وی حفظ و پرفسور ازی یکی از سرمایه های دانشگاه در بحث پیشبرد مرکز یونسکو می شود.

وی بیان داشت: مذاکرات در خصوص ایجاد مرکز یونسکو بیش از حدود سه سال قبل در دانشگاه مشهد آغاز شد و نمایندگان یونسکو در ابتدای امر در  توصیه های خود امکان ایجاد این مرکز را سخت می دانستند.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  افزود: در ادامه؛ اما با مشاهده قابیلت های دانشگاه و گستردگی آن و همچنین شبکه گسترده بهداشتی، در نظر خود تغییر ایجاد کرده و حاضر شدند در این زمینه با ما همکاری کنند.

دکتر تفقدی به ایجاد پروپوزالی با محوریت تغذیه در ادامه روند ایجاد مرکز یونسکو در مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع به پتانسیل های خوب ما در حوزه تغذیه، توانمندی ها  و ارتباطات خوب دکتر غیور، گروه و دانشجویان تغذیه باز می گشت که در نهایت این برنامه در راستای طرح تحول نظام سلامت و یکی از ماموریت های مهم دانشگاه که تغذیه است بسته شد.

 وی یادآور شد: دانشگاه مشهد در هماهنگی با فعالیت ها و ماموریت اصلی در زمینه تغذیه دو کهورت مهم در زمینه تغذیه دارد؛ که یکی از محورهای اصلی کهورت پایش سلامت کارکنان به مبحث تغذیه باز می گردد.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد مرکز یونسکو را در واقع یکی از پتانسیل های ارزشمند و جدید در دانشگاه دانست و اظهار داشت: ایجاد این مرکز در مشهد می تواند برای دانشگاه به خوبی ایجاد فرصت کند؛ اما با وجود تمامی تلاش های انجام شده در این مسیر در ابتدای راه قرار دارد.

دکتر تفقدی تصریح کرد: یکی از مواردی؛ که تیم یونسکو را متاثر و مجاب کرد که دانشگاه مشهد می تواند در این راستا اقدام کند جلسه ای هیئت علمی و دانشجویان تغذیه با نمایندگان یونسکو بود که پتانسیل، علاقه و اشتیاق حاضرین در جلسه برای آن ها قابل توجه بود به نحوی که در چند ماه قبل از تصویب مرکز، نمایندگان یونسکو از ما مشتاق تر به نظر می رسیدند.

انتخاب رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه به عنوان هیات علمی لیگ بین المللی مبارزه با صرع

  • PDF

رییس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان عضو هیات علمی لیگ بین المللی مبارزه با صرع انتخاب شد.

به گزارش وب دا ،پروفسور علی گرجی، رییس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد از طرف لیگ بین المللی مبارزه با صرع (The International League Against Epilepsy (ILAE)) به عنوان هیات علمی این سازمان جهت ترویج برنامه های نوین درمانی، تشخیصی و تحقیقاتی برای یک دوره 5 ساله انتخاب شد.

 لیگ بین المللی مبارزه با صرع در سال 1909 تاسیس شده است و مرکز آن در ایالت کنتیکت قرار دارد. این سازمان مسئولیت ارائه استراتژی های درمانی و تشخیصی در زمینه بیماری صرع را در جهان بر عهده دارد.

اهداف این سازمان جهانی عبارتنداز پیشبرد انتشار دانش درباره بیماری صرع، ترویج پژوهش –آموزشی، بهبود خدمات و مراقبت از بیماران و همچنین پیشگیری، تشخیص و درمان صرع می باشد.

آخرین اخبار