نمایه شدن فصلنامه دانشکده پرستاري و مامايي در Scopus

  • PDF

فصلنامه انگلیسی زبان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه بین المللی scopus نمایه شد.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: فصلنامه انگلیسی زبان دانشکده پرستاری و مامایی با عنوان مراقبت مبتني بر شواهدEvidence Based Care) Journal) با بدست آوردن امتیازات لازم، در پایگاه بین المللی Scopus نمایه شد.

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: اين مجله همچنين در پايگاههاي اطلاعاتی EMBASE، CINAHL، پایگاه اطلاعاتی دسترسی آزاد مجلات (DOAJ)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، پژوهشگر گوگل (Google Scholar)، پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، بانک اطلاعات مقالات علوم پزشکی ایران (IranMedex)، و بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran) نمايه و بصورت الکترونيک  منتشر مي شود.

پژوهشگران مي توانند از طريق مراجعه به آدرس /http://ebcj.mums.ac.ir و پس از نام نویسی، مقاله خود را در چارچوب فصلنامه و بر اساس راهنماي نويسندگان ارسال نمايند.

ارتقا رتبه جهانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی وبومتریکس

  • PDF

بر اساس نتایج اعلام شده توسط پایگاه رتبه بندی وبومتریکس در اسپانیا، دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانست در صعود 151 پله ای از رتبه 1601 به رتبه1450 ارتقاء یابد.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از رتبه پنجم در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور به جایگاه چهارم صعود پیدا کرد.

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: در این نظام رتبه بندی، وب سایت دانشگاه های جهان بر اساس شاخص های تعداد لینک های داده شده به سایت دانشگاه )شاخص (Impact با وزن50 درصد، تعداد صفحات ایندکس شده از سایت دانشگاه در گوگل)شاخص (Presenceبا وزن5 درصد و شاخص های پژوهشی مجموع استنادات ده پژوهشگر برتر دانشگاه به لحاظ استنادات  درGoogle scholar citations )شاخص(Openness با وزن10درصد  و مقالات نمایه اسکوپوس دانشگاه که به لحاظ استنادات جزء 10درصد برتر هستند)شاخص Excellence (با وزن35درصد  مورد ارزیابی و رتبه بندی شده اند.

وی تاکید کرد: در رتبه بندی اعلام شده(جولای2017)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد در شاخص های Excellence، Presence و Impact  نسبت به رتبه بندی ژانویه2017، ارتقاء یافته است.

 

 

پژوهشکده بوعلی به سایت فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبدیل می شود

  • PDF

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه و تقویت فناوری سلامت را مهمترین رویکرد این معاونت عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا پروژه های زیر ساختی در پژوهشکده بوعلی به اجرا در امده است.

به گزارش وب دا، دکتر محسن تفقدی در نشست خبری هیات رییسه دانشگاه با خبرنگاران رسانه های گروهی خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: این طرح ها با حمایت و همکاری رییس و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در قالب کارگاه نیمه صنعتی تولید دارو، آزمایشگاه و سوله مرکز رشد، بیو کلین روم، کانکس لب  و ساختمان های مرتبط است که با زیر بنای دو هزار و 500 متر مربع در راستای گسترش زیر ساخت های فناوری در پژوهشکده بوعلی به اجرا در آمده است.

وی به آزمایشگاه جامع تحقیقات شرق کشور مستقر در پژوهشکده بوعلی اشاره کرد و اظهار داشت: آزمایشگاه جامع تحقیقات به عنوان قطب شرق کشور به شمار می رود و تجهیزات منحصر به فردی در راستای گسترش تحقیقات فناورانه در آن نصب و راه اندازی شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: همچنین در این راستا، بیو بانک مرکزی دانشگاه در شهریور ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.  

دکتر تفقدی تاکید کرد: تمامی پروژه های اجرا شده  در راستای تقویت بعد فناوری ودستیابی به دانشگاه کارآفرین اجرا می شود و بر اساس برنامه ریزی قرار است بخش های تحقیقاتی پژوهشکده به ساختمانی در پردیس دانشگاه منتقل و  پژوهشکده بوعلی به سایت فناوری دانشگاه تبدیل شود.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند.

 

 

ارتقاء رتبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ارزیابی وبومتریکس

  • PDF

در آخرین ارزیابی جهانی وبومتریکس، رتبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ارتقاء یافت و جایگاه چهارم را در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور کسب نمود.

به گزارش وب دا، مسئول واحد وب سایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در ارزیابی جهانی وبومتریکس که مرداد ماه سال جاری انجام شده است رتبه دانشگاه از 5 به 4 در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور تغییر و رتبه جهانی نیز از 1601 به 1448 ارتقاء یافته است.

بهروز هاشم نژاد خاطر نشان کرد: در رتبه بندی جدید درصد تاثیر پذیری برخی موارد در ارزیابی این دوره به شرح زیر نغییر یافته است.

در TRANSPARENCY(or OPENNESS) در سال 2017 رفرنس دهی مولفان قوی  به عنوان ملاکی اساسی اعلام شده است.

VISIBILITY در سال 2017 تغییر خاصی ننموده است.

PRESENCE در سال 2017 از 10 درصد به 5 درصد کاهش یافته است و جهت ارزیابی وب سایتها به اشتراک گذاری دامنه وب و تمام انواع فایل ها از جمله فایل های غنی مانند اسناد پی دی اف مورد بررسی قرار می گیرد.

EXCELLENCE(or SCHOLAR) در سال 2017 از 30 درصد به 35 درصد افزایش یافته است در این آیتم تاکید بر رفرنس در 26 رشته و 5 سال پی در پی شده است.