اهدای بالاترین نشان کنگره پرفسور یلدا به دو تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

در هفتمین کنگره دکتر یلدا، عنوان بالاترین نشان این کنگره به دو تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شد.

به گزارش وب دا، این نشان به دکتر عبدالعلی خوارزمی و دکتر محمد هادی امیریان از اساتید گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در هفتمین جشنواره بزرگداشت پروفسور علیرضا یلدا و کنگره بین المللی تازه ترین دستاوردهای پژوهش در دانش پزشکی مولکولی، سلولی و بالینی که با همکاری دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشكي تهران و بنياد علمي جهاني دكتر يلدا برگزار شد، اهدا گردید.

هيات داوران بنیاد بين المللي علوم پزشکي پرفسور يلدا این نشان را با توجه به تدریس برجسته، تحقیقات موثر، اخلاق پزشکی و مسئولیت اجتماعی ،افرادی که پایه‌گذار رشته‌ای در علوم پزشکی بوده و با فعالیت و یا خدمات ویژه‌ای در عرصه علوم بهداشتی انجام داده‌اند و یا تحقیقات و نوآوری در سطوح ملی و بین‌المللی داشته‌اند که نتیجه آن سال‌ها در خدمت بیماران قرارگرفته است به اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شد.

دکتر عبدالعلی خوارزمی در مصاحبه با واحد خبر وب دا، اظهار داشت: دریافت این افتخار را مدیون اساتید و پیشکسوتان این دانشگاه و همچنین همراهی خانواده به ویژه همسرم می دانم.

هفتمین کنگره بین‌المللی تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشی در دانش پزشکی مولکولی، سلولی و بالینی (همایش استاد یلدا) از دوشنبه 26 مهر 95 با حضور اساتید و صاحب‌نظران داخلی و خارجی در تالار امام آغاز شد و شامگاه پنج‌شنبه 29 مهر 95 به کار خود پایان داد.

كنگره سالانه تازه ترين دستاوردهاي پژوهش در دانش پزشكي (كنگره دكتر يلدا) از معدود كنگره هايي است كه براي اكثر رشته هاي حوزه علوم پزشكي برگزار مي شود و گردهمایی متخصصين حوزه هاي مختلف پزشكي در اين كنگره از ويژگي هاي منحصر به فرد آن است که باعث می شود آنها از جديدترين تحقيقات حوزه هاي ديگر مطلع شوند. عليرغم اينكه موضوعات مختلف پزشكي در اين كنگره توسط استادان برجسته آن رشته ارائه مي شود، محوريت اصلي اين كنگره توجه به مسائل اخلاق پزشكي است.

در واقع نامگذاري نام استاد يلدا بر اين كنگره بر محور اخلاق پزشكي بيشتر از موضوعات ديگر تاكيد دارد و همانطور كه استاد يلدا را در كشور به نام اسطوره اخلاق پزشكي مي شناسند، كنگره اي كه با نام ايشان برگزارمي شود نيز بر مسائل اخلاق پزشكي تاكيد دارد. وی نخستين پزشك و استاد ايراني است كه نشان علمي (چهره هاي ماندگار) را دريافت نموده است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار