اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جشنواره پروفسور یلدا درخشیدند

  • PDF

  استادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در هفتمین جشنواره بزرگداشت پروفسور یلدا درخشیدند، به طوریکه سه نفر از برگزیدگان این جشنواره  پژوهشگران و استادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

به گزارش وب دا، دکتر سید "محمد هادی امیریان" و دکتر "عبدالعلی خوارزمی" از استادان پیشکسوت گروه اطفال و کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به دریافت بالاترین نشان هفتمین جشنواره بزرگداشت پرفسور یلدا شدند و دکتر "فاطمه قانع شعرباف" فوق تخصص نفرولوژی این دانشگاه نیز مولف برتر این جشنواره معرفی شد.

بالاترین نشان هفتمین جشنواره پرفسور یلدا به هفت نفر از استادان برجسته ایرانی در داخل و مقیم خارج کشور با توجه به تدریس برجسته، تحقیقات موثر، اخلاق پزشکی و مسئولیت اجتماعی افرادی که پایه‌ گذار رشته‌ ای در علوم پزشکی بوده اند، اهدا شد که دو نفر آنان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

محمد هادی امیریان استاد پیشکسوت گروه اطفال دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شاگرد پرفسور یلداست در این باره گفت: پرفسور علیرضا یلدا متولد سال 1309 و پدر دانش بیماریهای عفونی در ایران است.

وی افزود: اخلاق، رفتار و سلوک پرفسور یلدا در کنار دستاوردهای علمی و پژوهشی وی، ایشان را به عنوان یک انسان فرهیخته و الگوی بارز و حاضر جامعه پزشکی معرفی نموده است.

در هفتمین جشنواره بین المللی پروفسور یلدا، 33 نفر از بهترین های رشته های پزشکی در حیطه های استاد برجسته، مدال افتخار، مسئولیت اجتماعی، اختراع و نوآری و محقق جوان انتخاب شده اند.

دکتر عبدالعلی خوارزمی از استادان پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه گفت: دریافت نشان برتر جشنواره پرفسور یلدا را مدیون استادان و پیشکسوتان این دانشگاه و همچنین همراهی خانواده به ویژه همسرم می دانم.

وی با بیان اینکه گروه اطفال دانشگاه علوم پزشکی مشهد بنیانگذار بازآموزی اطفال پزشکی در سطح کشور به شمار می رود، افزود: هم اکنون 60 پزشک متخصص و فوق تخصص اطفال و کودکان در این دانشگاه فعالیت دارند.

دکتر فاطمه قانع شعرباف نیز که عنوان مولف برتر بین المللی را در هفتمین جشنواره پرفسور یلدا کسب کرد، گفت: یک پزشک متعهد علاوه بر تبحر در پزشکی باید اخلاق محور بوده و دغدغه اجتماع را داشته باشد و پروفسور یلدا نمونه بارز این ویژگی هاست.

وی که موفق به تالیف کتاب 120 صفحه ای پیرامون دیالیز مزمن کودکان به زبان انگلیسی شده است، افزود: این کتاب با همکاری دکتر اسدی پزشک ایرانی مقیم آمریکا تالیف شده است.

هفتمین جشنواره پرفسور علیرضا یلدا همزمان با هفتمین کنگره بین المللی تازه ترین دستاوردهای پژوهش در دانش پزشکی مولکولی، سلولی و بالینی با همکاری دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران و بنیاد علمی جهانی دکتر یلدا از 26 تا 29 مهر ماه در تالار امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار