تدوین برنامه پذیرش دانشجو در رشته رادیوبیولوژی پیگیری می شود

  • PDF

مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تلاش جهت دریافت مجوز پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی خبر داد و گفت: برنامه پذیرش دانشجو در رشته رادیوبیولوژی که یکی از زیر شاخه های رشته فیزیک پزشکی محسوب می شود در حال تدوین است و امیدواریم تا قبل از آغاز سال تحصیلی آینده به تصویب شورای عالی برنامه ریزی برسد.

دکتر محمد تقی بحرینی طوسی در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص توسعه رشته فیزیک پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: گروه فیزیک پزشکی به پشتوانه تلاش تمام وقت، همت و همکاری صمیمانه اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان شایسته خود در بین تمام گروه های از نوع خود ممتاز است.

وی نقش اعضای هیات علمی گروه فیزیک پزشکی مشهد را در توسعه این علم در کشور بسیار موثر دانست و ابراز داشت: این گروه علاوه بر پذیرش دانشجو در در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری؛ نخستین گروه فیزیک پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد اولین دانشگاهی است که مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را در رشته فناوری و تصویربرداری پزشکی اخذ کرده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: در این رشته هشت دانشجو از ابتدای مهر ماه سال جاری مشغول به تحصیل شده اند.

دکتر بحرینی با اشاره به تلاش برای دریافت مجوز پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی اظهار امیدواری کرد: در صورت حمایت مسئولان از نظر تامین فضا و تجهیزات بتوانیم مجوز پذیرش دانشجو در این رشته را دریافت کنیم.

رییس مرکز تحقیقات فیزیک پزشکی تاکید کرد: برنامه پذیرش دانشجو در این رشته که یکی از زیر شاخه های رشته فیزیک پزشکی محسوب می شود در حال تدوین است و امیدواریم تا قبل از آغاز سال تحصیلی آینده به تصویب شورای عالی برنامه ریزی برسد.

رییس مرکز تحقیقات فیزیک پزشکی تصریح کرد: متخصصین فیزیک پزشکی به عنوان متخصصین یک رشته علمی و کاربردی با توجه به پیشرفت سریع این علم و نیاز به روش های تشخیصی و درمانی دقیق؛ نقش عمده ای در کمک به متخصصین رشته های مختلف بالین در تشخیص و درمان دارند.

دکتر بحرینی اظهار داشت: این در حالی است که متخصصین فیزیک پزشکی در همه گروه های بالینی همکاری موثری دارند؛ اما در برخی گروها از جمله در درمان سرطان، پزشکی هسته ای، تصویربرداری و ...حضور و همکاری نزدیک این متخصصین از اهمیت فوق العاده ای مطرح است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان یادآور شد: تلاش داریم تا در این همایش این رشته را به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد در گرایش های فیزیک، تکنولوژی، رادیولوژی و سایر رشته های که پتانسیل ورود در دوره تخصصی فیزیک پزشکی را دارند معرفی کنیم.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.