تحقیق بر روی 20 نانو دارو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال انجام است

  • PDF

داوطلبان سلامت الگوي عيني مشارکت مردم در توسعه کمي و کيفي برنامه‌هاي سلامترییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اجرای طرح های تحقیقاتی دانش محور در این دانشگاه اظهار داشت: در حال حاضر به همت پژوهشگران این دانشگاه تحقیق بر روی 20 نانو دارو در حال انجام است.

دکتر مصطفی مهرابی بهار در حاشیه بهره برداری از بخش زنان بیمارستان شهید کامیاب در گفتگو با وب دا با اشاره به فرا رسیدن هفته پژوهش و دستاوردهای این حوزه اظهار داشت: با اقدامات موثری که صورت گرفت رتبه پژوهشی دانشگاه از پنجم به سوم ارتقاء یافت که این امر نشان دهنده تلاش  خستگی ناپذیر و مجدانه محققان و پژوهشگران این دانشگاه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در سالهای اخیر سه نانو دارو برای درمان بیماری های مختلف توسط محققان این دانشگاه تهیه و به مرحله تولید رسید خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز محققان بر روی 20 نانو داروی دیگر نیز در حال تحقیق و پژوهش هستند.

دکتر مصطفی مهرابی بهار تصریح کرد: سالانه بیش از یک هزار و 500 طرح تحقیقاتی و یک هزار و 300 مقاله توسط پژوهشگران این دانشگاه تولید می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات انجام شده در حوزه هتلینگ مراکز درمانی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت، تحولی جدی در کیفیت و کمیت خدمات بیمارستانی ایجاد شد به طوری که می توان گفت بیشتر بخش های بیمارستانی بازسازی و یا بهسازی شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار