کسب مقام نخست مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه در جشنواره رازی

  • PDF

مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، موفق به کسب مقام نخست شد.

به گزارش وب دا، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس ارزشیابی فعالیت های پژوهشی سال 1394با کسب امتیاز 975مقام اول را کسب نمود.

دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: بر اساس نتایج ارزشیابی که برطبق شاخص های جدید بین المللی انجام شده است، تعداد کل مقالات ثبت شده این مرکز تحقیقات در سه پایگاه استنادی Web of Science،PubMed  و Scopus، در سال 2015 میلادی 128 مقاله بوده که بیش از 82 درصد از این مقالات در پایگاه استنادی Web of Science ایندکس شده است.

وی تصریح کرد:  براساس پایگاه استنادی Scopus، 49 مقاله از مقالات این مرکز تحقیقات با همکاری محققان خارج از کشور منتشر شده و 36درصد نیز در 25درصد برتر مجلات هر رشته (Q1) بر اساس شاخص SJR به چاپ رسیده اند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بر اساس پایگاه استنادی Scopus تعداد استنادات سال 2015 این مرکز تحقیقات بیش از 912 مورد و شاخص H index نیز 34 است.

گفتنی است: در مراسم اختتامیه جشنواره که 27 دی ماه در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد با اهدای لوح تقدیر از تلاش های دکتر جواد بهروان رییس مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه قدردانی شد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار