نخستین نمایشگاه تولیدات داخلی و فن بازار سلامت شمال شرق کشور در مشهد برگزار می شود

  • PDF

نخستین نمایشگاه و فن بازار سلامت شمال شرق کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، رییس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: این نمایشگاه و فن بازار 12 الی 14 بهمن با حضور 30شرکت و 80 محصول تولید داخل در حوزه سلامت و در بخش های تجهیزات پزشکی، فرآورده های دارویی، فناوری اطلاعات سلامت، لوازم مصرفی بیمارستان و تجهیزات رفاهی بیمارستانی برگزار می شود.

دکتر ممیزان با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای مهم معاونت پژوهشی ایجاد ارتباط های علمی و تخصصی میان مراکز و شرکت های دانش بنیان با صنعت است اظهار داشت: این نمایشگاه به منظور شناساندن  و معرفی محصولات تولیدی شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری استان های شمالشرق  به مصرف کنندگان حوزه سلامت  که عمد تا عبارتند مدیران حوزه سلامت در  وزارت بهداشت، حوزه معاونت درمان و معاونت بهداشت و معاونت توسعه دانشگاههای علوم پزشکی  ، روسا و مدیران  بیمارستانهای دولتی و غیر دولتی و خیریه  ودیگر  مراکز درمانی و بهداشتی ونیز دانشکده های علوم پزشکی شرق کشور برپا می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه و فن بازار تلاش می شود ایده ها و فناوری های شرکت های دانش بنیان برای تولید انبوه محصول به سرمایه گذاران و صنعت گران نیز معرفی شود.

رییس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: مقدمات برپایی این نمایشگاه و فن بازار از دو ماه پیش در دانشگاه در حال انجام است.

دکتر ممیزان تصریح کرد: در این نمایشگاه 30 شرکت با 80 محصول حضور دارند که از این تعداد 9 شرکت دانش بنیان بود و برخی از محصولات تولیدی در حوزه تجهیزات پزشکی دارای مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت نیز هستند.

وی با اشاره به اینکه جوانان پژوهشگر و فناور نیازمند حمایت و کمک های معنوی مسئولان هستند تاکید کرد: انتظار می رود در این نمایشگاه، تولید کنندگان داخلی، افراد سیاست گذار و تصمیم گیرنده، اعضای هیات علمی و مسئولان دانشگاهی و استانی حضوری پررنگ داشته باشند.

گفتنی است: این نمایشگاه 12 الی 14 بهمن در پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برپا می شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار