آغاز به کار نخستین نمایشگاه و فن بازار سلامت شمال شرق کشور در مشهد

  • PDF

نخستین نمایشگاه و فن بازار سلامت شمال شرق کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه و فن بازار اظهار داشت: برپایی این نمایشگاه فرصت مناسبی است برای جلب سرمایه گذاران و هدایت آنها برای تولید طرح های نوآورانه و خلاق بر اساس نیاز کشور است.

 دکتر محسن تفقدی خاطر نشان کرد: در این راستا باید با جدیت عمل  شود تا بتوان فناوری های نوین داخل کشور را که توسط اساتید، دانشگاهیان، نخبگان و شرکت های دانش بنیان تولید می شود، در اختیار واحدهای صنعتی قرار گیرد.

 وی با تاکید بر بسترسازی لازم میان صنعت و نخبگان، گفت: باید رشد علمی موجود در کشور و محصولات شرکت های دانش بنیاد در مسیر تجاری سازی قرار گیرد.

 رییس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز  اظهار داشت: این نمایشگاه و فن بازار ۱۲ الی ۱۴ بهمن با حضور ۳۰شرکت و ۸۰ محصول تولید داخل در حوزه سلامت و در بخش های تجهیزات پزشکی، فرآورده های دارویی، فناوری اطلاعات سلامت، لوازم مصرفی بیمارستان و تجهیزات رفاهی بیمارستانی برگزار می شود.

 دکتر ممیزان با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای مهم معاونت پژوهشی ایجاد ارتباط های علمی و تخصصی میان مراکز و شرکت های دانش بنیان با صنعت است اظهار داشت: این نمایشگاه به منظور شناساندن  و معرفی محصولات تولیدی شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری استان های شمالشرق  به مصرف کنندگان حوزه سلامت  که عمدتا عبارتند از مدیران حوزه سلامت در وزارت بهداشت، حوزه معاونت درمان و معاونت بهداشت و معاونت توسعه دانشگاههای علوم پزشکی، روسا و مدیران  بیمارستانهای دولتی و غیر دولتی و خیریه  ودیگر  مراکز درمانی و بهداشتی ونیز دانشکده های علوم پزشکی شرق کشور برپا می شود.

 وی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه و فن بازار تلاش می شود ایده ها و فناوری های شرکت های دانش بنیان برای تولید انبوه محصول به سرمایه گذاران و صنعت گران نیز معرفی شود.

 رییس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: مقدمات برپایی این نمایشگاه و فن بازار از دو ماه پیش در دانشگاه در حال انجام است.

 دکتر ممیزان تصریح کرد: در این نمایشگاه ۳۰ شرکت با ۸۰ محصول حضور دارند که از این تعداد ۹ شرکت دانش بنیان بود و برخی از محصولات تولیدی در حوزه تجهیزات پزشکی دارای مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت نیز هستند.

 وی با اشاره به اینکه جوانان پژوهشگر و فناور نیازمند حمایت و کمک های معنوی مسئولان هستند تاکید کرد: انتظار می رود در این نمایشگاه، تولید کنندگان داخلی، افراد سیاست گذار و تصمیم گیرنده، اعضای هیات علمی و مسئولان دانشگاهی و استانی حضوری پررنگ داشته باشند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار