همزمان با دهه مبارک فجر، افتتاح سه پروژه پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر، سه پروژه پژوهشی  و دو دستگاه آزمایشگاه جامع در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری می رسد.

به گزارش وب دا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه  علوم پزشکی مشهد اظهار داشت:در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، دانشگاه علوم پزشکی مشهد به یکی از ارزنده ترین و موثرترین اهداف اقتصاد مقاومتی وزارت بهداشت دست یافته است و این هدف مهم با احداث بنیادی ترین زیر ساخت ها برای استفاده کاربردی از ایده ها و پروژه های پژوهشی در سطح سلامت محقق شده است.

دکتر محسن تفقدی اظهار داشت: پروژه واحد صنعتی فناوری و تولید فراورده های دارویی به منظور تولید قرص، شربت و پماد در فضایی بالغ بر 700 متر مربع با هزینه ای بیش از 50 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز رشد و فناوری در فضایی بیش از 800 متر مربع با ظرفیت 40 شرکت فناور و دانش بنیان در مرحله پیش رشد و رشد و 10 کارگاه آزمایشگاهی با هزینه ای بیش از 10 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی افزود:  اتاق تمیز کانکس لب نیز از دیگر طرح هایی است که به منظور تولید تجهیزات پزشکی سیار با متراژ حدود 30 مترمربع و دارای کلاس D (ده هزار) با هزینه ای بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: دستگاه های LC-MS 2 و NMR نیز از جمله دستگاههایی است که در آزمایشگاه جامع شرق کشور و در راستای خودکفایی در زمینه های مختلف علوم پزشکی با هزینه ای بیش از 26 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی تاکید کرد: این طرح ها همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به بهره برداری خواهد رسید. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.