افتتاح طرح های بنیادی در حوزه پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

در سومین روز از دهه مبارک فجر؛با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی، سه طرح بنیادی در حوزه پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، واحد صنعتی فناوری و تولید فراورده های دارویی به منظور تولید قرص، شربت و پماد در فضایی بالغ بر 700 متر مربع با هزینه ای بیش از 50 میلیارد ریال، اتاق تمیز کانکس لب نیز از دیگر طرح هایی است که به منظور تولید تجهیزات پزشکی سیار با متراژ حدود 30 مترمربع و دارای کلاس D (ده هزار) با هزینه ای بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال و مرکز رشد و فناوری در فضایی بیش از 800 متر مربع با ظرفیت 40 شرکت فناور و دانش بنیان در مرحله پیش رشد و رشد و 10 کارگاه آزمایشگاهی با هزینه ای بیش از 10 میلیارد ریال از جمله طرح هایی بود که با حضور مسئولان کشوری و استانی در پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

دستگاه های LC-MS 2 و NMR نیز از جمله دستگاههایی است که در آزمایشگاه جامع شرق کشور و در راستای خودکفایی در زمینه های مختلف علوم پزشکی با هزینه ای بیش از 26 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مهندرشیدیان استاندار خراسان رضوی و دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه از نمایشگاه فن بازار سلامت شرق کشور که به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دائر شده است، بازدید کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین در کشور آغاز شده است، افزود: راه نجات اقتصاد کشور در شرایط فعلی تکیه بر اقتصاد دانش بنیان است و بر همین اساس برنامه ریزی های گسترده ای در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است. 
دکتر محسن تفقدی به ضرورت نمایش دستاوردهای علمی دانشگاه ها در عرصه های بین المللی اشاره و خاطر نشان کرد: در حوزه بهداشت به دلیل تمرکز دانش و بازار کار در یک وزارتخانه، شرایط بسیار مناسبی فراهم است. 
وی ادامه داد: باید تمرکز به روی دانشجویان تحصیلات تکمیلی باشد و بر همین اساس دستورالعمل های مناسبی تدوین و مشوق های ارزشمندی در نظر گرفته شود. 
معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تلاش شده با توجه به کمبود منابع مالی زیرساخت های ضروری در حوزه های مختلف دارو احداث شود و در این زمینه چندین پروژه تحقیقاتی در حال اجرا است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار