گردش سالانه 2 هزار میلیارد دلار در حوزه غذای حلال و سهم ناچیز ایران در این زمینه

  • PDF

دکتر صابری؛ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و حجت الاسلام طباطبائی؛ مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دیدار با حجت الاسلام والمسلیمن پژمانفر؛ نماینده  مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به اهمیت جایگاه غذای حلال در زندگی مردم پرداختند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر طباطبائی با تاکید بر اهمیت جایگاه غذای حلال گفت: به جهت اهمیت حوزه حلال و موضوعات گسترده مرتبط با این حوزه؛ تصمیم بر برگزاری همایش غذای حلال به محوریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آذر ماه جاری گرفته شد.

وی ادامه داد: کمیته علمی متشکل از 30 نفر از اعضای حوزه و دانشگاه و مراکز مرتبط در استان و کشور از جمله موسسه موضوع شناسی قم و مرکز تحقیقات غذای حلال که زیر مجموعه وزارت بهداشت می باشد در این همایش حضور جدی خواهند داشت.

 سه هزار نوع افزودنی در دنیا وجود دارد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: امروزه در سبد غذایی مردم از صنایع غذایی در قالب بسته بندی های متعدد بهره مند می شویم؛ در این سبد غذایی بسیاری از افزودنی های( سه هزار نوع) خوراکی تحت عنوان اینامبر ها وجود دارد؛ که بیشتر این محصولات از خارج کشور وارد می شوند.

حجت الاسلام طباطبائی تصریح کرد: در پیش نشست های برگزار شده در این خصوص بر این نکته اذعان وجود دارد؛ که ایران به عنوان کشوری مسلمان  باید نسبت به ماهیت، حلیت و حرمت این افزودنی ها ورود پیدا کند؛ ضمن این که معاونت غذای داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نظارت خوبی در این حوزه خواهد داشت.

حوزه های پژوهشی، فناوری و مراجع عظام در همایش غذای حلال نقش تعیین کننده دارند

وی ادامه داد: در این راستا ورود حوزه های پژوهشی، مراجع عظام و تقلید، پژوهشگران حوزوی و پژوهش و فناوری خصوصا در مسئله موضوع شناسی به ما کمک خواهند کرد؛ تا در زمینه اقتصاد مقاومتی، ایران نیز سهمی از حوزه تجارت غذای حلال داشته باشد. حوزه ای که امروزه بیشتر در اختیار کشورهایی مانند مالزی، تایلند و ترکیه قرار دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: این مهم نیازمند ورود حوزوی ها می باشد به نحوی که تنها اگر در حوزه اینامبرها بنا باشد حوزویون کشور تنها یک صفحه از حیث موضوع شناسی و حکم نظر بدهند سه هزار موضوع ایجاد می شود.

حجت الاسلام طباطبائی از نیاز به حضور حوزویون به لحاظ فقهی در حوزه افزودنی ها اشاره و تاکید کرد:  یکی از این موضوعات به حوزه ژلاتین ها می پردازد؛ که اگر همین مورد به تنهایی حل شود بسیاری از موضوعات سبد غذایی مردم کشور حل می شود.

وی بحث استحاله را در خصوص مواد افزودنی مطرح و تاکید کرد: سئوال این است که آیا می توان گفت سهم عمده ماده اولیه ای که از خوک گرفته می شود و حجم عمده ای از ژلاتین ها در دنیا را در بر می گیرد در فرایند تبدیل، استحاله می شود؟.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ادامه داد: اقدامات خوبی در حال انجام است و در سفر به جزیره قشم و بازدید از مجهزترین آزمایشگاه حلال در کشور شاهد اتفاقات بسیاری خوبی در حوزه پژوهش و فناوری بودیم که نشان می دهد از نظر پژوهشی پیشرفت های بسیار خوبی در حال انجام است.

 حجت الاسلام طباطبائی افزود: در این آزمایشگاه دستگاهی وجود دارد که در ظرف یک ساعت می تواند مشخص کند ژلاتین از استخوان گرفته شده است یا از پوست و این مهم در بحث کلان حوزه غذا و دارو بسیار دارای اهمیت است زیرا در حوزه غذا زمان نقش تعیین کننده دارد.

وی تاکید کرد: بر این اساس تلاش داریم تا از فضای مجلس و ظرفیت های قانونی که می توان در این راستا بهره برد استفاده کنیم؛ تا با رفع خلاهای قانونی و حمایت نمایندگان، این فضا اصلاح شود و دین، معنویت و فرهنگ مردم که تحت تاثیر این مهم است محفوظ بماند.

همایش غذای حلال علمی است

در ادامه دکتر صابری؛ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر اجرایی همایش غذای حلال، گفت: قصد ما از برگزاری این همایش علمی است و تلاش داریم تا با پذیرش مقالات به توسعه علم در این حوزه کمک کنیم. در این راستا 14 مهماان ویژه از خارج از کشور در این همایش حضور خواهند داشت که سردمداران حوزه حلال در جهان به شمار می روند.

30 سخنران غیر ایرانی در همایش مقالات خود را ارائه می دهند

وی ادامه داد: در این همایش 30 سخنران علمی غیر ایرانی خواهیم داشت و تلاش می شود در فضایی کاملا علمی و با کمک دست اندرکاران علمی در کشور تلاش در برگزاری همایش داریم.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تلاش داریم تا در مشهد یک آزمایشگاه تخصصی حلال راه اندازی کرده؛ تا خلاء نپرداختن به این موضوع در فضای حوزوی و دانشگاهی تا اندازه ای پر شود.

 دبیر اجرایی همایش غذای حلال؛ با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای پتانسیلی است که می تواند در این راستا بسیار تاثیر گذار باشد و گفت: گردش مالی تجارت حلال در جهان دو هزار میلیارد دلار در سال است؛ که ایران در این راستا نقش خود را بازی نمی کند؛ در حالی که امکانات و دانشمندان بسیار خوبی در کشور وجود دارد که از نظر علمی از بسیاری از کشورهای دارای نام در تجارت حلال بالا تر می باشند.

همایش غذای حلال فرصت خوبی است تا نگاه خود را در دنیا تثبیت کنیم

در ادامه حجت الاسلام و المسلیمن پژمانفر گفت: بحث امروز «غذای حلال» به چند وجهی بودن موضوعات اشاره دارد که بسیار مهم است به نحوی که در برخی موضوعات این بحث به قدری پیچیده شده که در صورت عدم ورود، تنها بازار را از دست نداده بلکه ابعاد متفاوتی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: غذای حلال مسئله ای جدی است و طبق گزارشات بیش از رقم عنوان شده(دو هزار میلیارد دلار) گردش مالی در حوزه حلال وجود دارد؛ زیرا در بسیاری از کشورها که مسلمان نیز نیستند انگیزه استفاده از غذای حلال به دلیل نظارتی که مطرح است وجود دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: این همایش فرصت بسیار خوبی است تا با توجه به بعد فرهنگی غذای حلال بتوانیم فقه و نگاه خود را در دنیا تثبیت و کمک کنیم تا غذایی پاک و حلال به دست مردم برسد.

همایش غذای حلال باید به خروجی عملیاتی دست پیدا کند

حجت الاسلام پژمانفر یادآور شد: بحث غذا آثار متعددی دارد و باید در این همایش آثار و زمینه های کار دیده شود به نحوی که بسته قانونی مد نظر برگزار کنندگان همایش در خروجی کار ارائه شود و مشخص کند که در مسیر چه خلاهای قانونی وجود دارد.

وی تصریح کرد: در ادامه باید تلاش شود تا در مرکز پژوهش های مجلس این بسته را مطرح و با کمک دولت در قالب لایحه این موضوع را نهایی کنیم.

 نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ارائه خروجی عملیاتی در این همایش را مهم عنوان کرد و افزود: باید برخی مجموعه ها در این حوزه پای کار بیایند و کاری کنیم تا همه کارخانه های کشور نیز از نشان حلال در مواد غذایی خود استفاده کنند به نحوی که  مواد غذایی که به کشورهای دیگر صادر می شود نشانی از حلال داشته باشد.

پایان شهریور آخرین مهلت ارسال مقاله به کنگره بین المللی تمرین ذهنی و علوم عصب

  • PDF

نخستین کنگره بین المللی تمرین ذهنی و علوم عصب - رفتاری چهارم تا ششم آبان ماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

 به گزارش وب دا؛ دانشيار بيهوشي دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در خصوص برگزاری اولین کنگره بین المللی تمرین ذهنی و علوم عصب - رفتاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این کنگره به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشكي مشهد، انجمن علمي هيپنوتيزم باليني ايران و با همكاري دانشگاه فردوسي مشهد و آكادمي ملي المپيك برگزار مي شود.

دکتر مهدی فتحی ادامه داد: اولین کنگره بین المللی تمرین ذهنی و علوم عصب - رفتاری با هدف آشنایی و تاکید بر توانمندی های ذهن در مدیریت بدن و رفتار و ارتقای وضعيت سلامت و عملکرد درماني و بازتواني بيماران طراحی شده است.

دبیر اولین کنگره بین المللی تمرین ذهنی و علوم عصب - رفتاری ابراز داشت:در این کنگره اصول تمرین ذهن و شکوفایی توانایی های ذهنی در ارتقای کیفیت زندگی، بهبود عملکردهای رفتاری و استفاده موثر و بهینه از به کارگیری ذهن در حیطه های مختلف آموزشی، درمانی و ورزشی مورد تبادل نظر متخصصین داخلی و خارجی قرار خواهد گرفت.

دکتر فتحی ابراز داشت: محورهاي پزشكي اين كنگره  بر تمرین ذهنی برای بیماران با اختلال ذهنی، تمرین ذهنی برای آسیب های دژنراتیو نخاعی، تمرین ذهنی جهت افزایش توانایی های یادگیری، تمرین ذهنی در بازتوانبخشی، تمرین ذهنی در دندانپزشکی، تمرین ذهنی جهت  بهبود در زندگی،تمرین ذهن و اجتناب از اعتیاد و ... متمرکز است.

دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: در این کنگره علاوه بر پنل های تخصصی، سخنرانی اساتید برجسته از کشورهای سوئد، بلژیک و آلمان و کارگاه های آموزشی، از حضور قهرمانان ملی و المپیک و انتقال تجربیات مدیریت ذهنی این افراد استفاده و همچنین نمایشگاهی از نشان های معروف ورزشی برپا خواهد شد.

لازم به ذکر است آخرین مهلت ارسال آثار به دبیر خانه همایش ۳۱ شهریور ماه سالجاری است. علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بيشتر به وب سايت كنگره به آدرس cong-mentaltraining۲۰۱۷.mums.ac.ir مراجعه نمایند.

 

 

 

 

 

کنگره بین المللی تغذیه در مشهد به کار خود پایان داد

  • PDF

مراسم اختتامیه کنگره بین المللی تغذیه از مطالعات پایه تا مداخلات بالینی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و دانشگاهی و صاحبنظران و متخصصان بین المللی در مشهد برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری کنگره بین المللی تغذیه،  در این مراسم دکتر اصغری رییس سازمان غذا و دارو، دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاونین این دانشگاه،  نمایندگانی از سازمان بهداشت جهانی، یونسکو و انجمن های بین المللی، اعضای هیات علمی، پژوهشگران و متخصصان حوزه تغذیه حضور داشتند.

دکتر محمد صفریان دبیر اجرایی کنگره بین المللی تغذیه در این مراسم؛ ضمن قدردانی از حضور تمامی همکاران و صاحبنظران از سراسر جهان که در این کنگره اظهار داشت: در مدت زمان برگزاری این کنگره 28 میهمان از کشورهای سراسر دنیا و سازمان هایی همچون یونسکو، یونیسف و سازمان بهداشت جهانی حضور داشتند.

رییس سازمان غذا و دارو  و معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  نیز در این مراسم؛ با اشاره به اینکه از نظر سازمان غذا و دارو، موضوع سلامت و امنیت غذا در اولویت قرار دارد اظهار داشت: در سال های اخیر اقدامات موثری در حوزه های کاهش شکر، نمک، چربی های با ترانس بالا در کشور صورت گرفته است.

دکتر اصغری، نصب نشان گر های تغذیه بر روی مواد غذایی از دیگر اقدامات مهمی است که در راستای بهبود وضعیت تغذیه مردم انجام شده است.

وی ضمن قدردانی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و برگزار کنندکان کنگره بین المللی تغذیه اظهار امیدواری کرد: راهکارها و دستاوردهای این کنگره بتواند در حوزه سلامت مردم مثمر ثمر باشد.

دکتر اصغری تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ کمک های متعددی را در زمینه سلامت داشته و در حوزه تغذیه نیز با توجه به اعضای هیات علمی توانمند این دانشگاه اقدامات موثری صورت گرفته است.

وی ؛حضور صاحبنظران برجسته بین المللی در این کنگره را نیز فرصتی مغتنم برای استفاده از تجارب عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد: استفاده از این نظرات بتواند موجب تسریع در برنامه های هدفمند در راستای ارتقاء سلامت مردم شود.

دکتر اسدی لاری مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مهمترین امر در این کنگره را حضور همزمان دانشجویان، اساتید و متخصصان در کنار یکدیگر عنوان کرد: این گردهمایی علمی فرصت ارزشمندی را فراهم نمود تا با استفاده از نظرات به برنامه های ملی در راستای رفع مشکلات تغذیه و مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر پرداخته شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با ایجاد یک شبکه ملی تغذیه و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور بتوانیم به دستاوردهای مهمی در راستای بهبود وضعیت تغذیه جامعه دست پیدا کنیم.

دکتر رنجبر عضو سازمان بهداشت جهانی نیز در این مراسم اظهار داشت: بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2016 عامل مرگ و میر 236 هزار نفر در ایران به علت تغذیه نامناسب بوده است و بر اساس این تحقیق، بروز مشکلات تغذیه ای بیش از 16 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه میزان شکر و نمک مصرفی در ایران بالاتر از میانگین سازمان بهداشت جهانی است خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی و آموزش به مردم در راستای اثرات زیان بار مصرف بیش از حد این مواد می تواند راهکار مناسبی در بهبود این شرایط باشد.

دکتر رنجبر جایگزینی روغن هایی همچون روغن زیتون به جای روغن پالم  و بازبینی در تولید روغن با درصد ترانس پایین تر و بر اساس استاندارد را از دیگر راهکارها عنوان کرد.

عضو سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه نمک مصرفی مردم ایران دو برابر میانگین جهانی است و این ماده بیشتر در زمان پخت غذا، نان وپنیر دریافت می شود اظهار داشت: آموزش های تغذیه ای باید از دوران کودکی آغاز شود و برای اینکه بتوانیم در آینده جامعه سالم تری داشته باشیم باید نسبت به این موضوع در مراکز آموزشی و مدارس توجه شود.

دکتر رنجبر تاکید کرد: هر چند با اجرای برنامه های متعدد در ایران مصرف نمک کاهش یافته است اما باید  برنامه ها ادامه داشته باشد و نظارت بر کارخانه های تولید کننده مواد غذایی به منظور کاهش مصرف نمک نیز با قوت تمام صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مصرف شکر نیز در ایران بالاتر از میزان پیشنهادی سازمان بهداشت جهانی است تصریح کرد: بازبینی در قیمت شکر، افزایش آگاهی جامعه، افزایش نظارت ها و اجرای برنامه های نظارتی از جمله اقدامات در راستای کاهش مصرف شکر به شمار می رود.

عضو سازمان بهداشت جهانی با اشاره به نقش ریز مغذی ها در سلامت افراد اظهار داشت: در حال حاضر 89 درصد بانوان باردار، 26 درصد جوانان و 62 درصد کودکان با کمبود ویتامین دی مواجه هستند و جبران آن با توزیع مکمل ها در میان گروه های هدف می تواند راهکار مناسبی در بهبود این شرایط باشد.

دکتر مجید غیور مبرهن دبیر کل کنگره بین المللی تغذیه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حضور و همکاری نمایندگان سازمان های بین المللی و همچنین مسئولان و صاحبنظران داخلی اظهار داشت: در مدت زمان برگزاری مهمترین چالش های تغذیه ای در ایران و جهان مورد بررسی قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه نتایج و دستاوردهای این کنگره می تواند در طراحی برنامه های تغذیه ای وزارت بهداشت بسیار ثمر بخش باشد اظهار داشت: همکاری متخصصان علم تغذیه با سیاستگذاران و برنامه ریزان در این حوزه می تواند نتایج بهتری را در بهبود وضعیت تغذیه در ایران داشته باشد.

دکتر غیور مبرهن با بیان اینکه پرداختن به موضوع علوم پایه در راستای بهبود شرایط تغذیه ای بسیار مهم است اظهار داشت: به طور مثال برنامه هایی برای رفع کمبود ویتامین دی در کشور اجرا شد اما این برنامه با شکست مواجه شد و این در حالی است که می توان با استفاه از علوم پایه، بیوتکنولوژی و نانوفناوری راهکارهای مناسبی در راستای تامین ویتامین دی ارائه شود.

آنجلا ازی استاد دانشگاه آمریکا نیز در این کنگره اظهار داشت ، اتمام این کنگره به معنای پایان همکاری متخصصان و صاحبنظران در زمینه بهبود تغذیه جامعه نیست بلکه سرآغازی برای افزایش همکاری های بین المللی در این زمینه است.

طراحی شبکه ملی تغذیه در کشور

  • PDF

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، از طراحی شبکه ملی تغذیه در کشور خبر داد و اظهار داشت: این شبکه با همکاری تمام اعضای هیات علمی و صاحبنظران اجرا می شود تا در نهایت بتوانیم به بحث ارتقاء امنیت غذایی در کشور دست یابیم.

به گزارش ستاد خبری کنگره بین المللی تغذیه، دکتر زهرا عبداللهی خاطر نشان کرد: این برنامه با هدف

پیشگیری و کنترل چاقی، پیشگیری و کنترل ریسک فاکتورهای بیماری های غیر واگیر ،پیشگیری و کنترل تولد نوزادان با وزن کم،مداخلات در سطح ملی و محلی در شیردهی و مصرف مکمل ها و آگاهی عمومی طراحی شده است.

وی ایجاد ظرفیت سازی، تامین اولویت های غذایی متناسب با مشکلات تغذیه ای ، الگو سازی و ایجاد انسجام بیشتر برای برنامه ریزی و انجام مداخلات در بهبود تغذیه را از دیگر برنامه ها برشمرد.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی،خاطر نشان کرد: در این مسیر از نظر متخصصان تغذیه ای حمایت خواهد شد و همکاری های ملی و بین المللی در راستای ارتقاء بخش غذا و تغذیه نیز ارتقاء می یابد.

وی گفت:  ارائه برنامه های مستمر برای حل مشکلات تغذیه ای به صورت منطقه ای و ارتقاء آگاهی های تغذیه ای در جهت کاهش عوامل خطر مرتبط با بیماری های غیر واگیر و در نهایت تبیین دستورالعمل ها در زمینه تغذیه برای انجام برنامه های پژوهشی و آموزشی از دیگر اهداف  این برنامه است.

وی به مشکلات تغذیه ای کشور اشاره نمود و گفت: مهمترین مشکل تغذیه‌ای ایران، وضعیت تغییر الگوی مصرف مواد غذایی است و شامل تغییر مصرف نمک، قند و چربی که عامل خطر بیماری های غیر واگیر است.

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر بیماریهای غیر واگیر مهمترین عامل مرگ و میر کشور است، گفت:  دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی و سرطانها، مهمترین عامل خطر آنها، الگوی غذایی مردم است.

وی افزود: در حال حاضر نمک،مواد قندی و شیرین، نوشابه ها و فست فودها،  بی رویه مصرف می شوند و در مقابل مصرف کم سبزیها و میوه ها  و در کنار آن کم تحرکی باعث این بیماریها می شوند.

دکتر عبدالهی با اشاره به اینکه حدود 60درصدمردم کشور اضافه وزن و چاقی دارند، افزود:  اضافه وزن و چاقی خطر ابتلا به دیابت، سرطانها و فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی را بیشتر می کند.

وی با بیان این مطلب که امروزه حتی چاقی  در کودکان زیر پنج سال و سنین مدرسه را شاهد هستیم گفت: دلیل اصلی آن، مصرف نوشیدنی‌های شیرین و فست فودها و نوشابه های گازدار است که باید به عنوان یکی از اولویتهای اصلی کشور در پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر قرار گیرد.

تمرکز بر پیشگیری و کنترل سوء تغذیه در ایران تا سال 2025