دیدار هیأت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد با سرپرست دانشگاه

  • PDF

رییس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد دیدار کردند.

به گزارش وب دا، دکتر کافی که به همراه معاونین دانشگاه فردوسی در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور یافتند، پس از تبریک انتصاب سرپرست جدید دانشگاه، به شرح فعالیتهای این دانشگاه پرداخت و بر ادامه همکاری های بین دو دانشگاه تأکید کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ضمن ابراز خرسندی از پیشینه طولانی و مطلوب دو دانشگاه، بر تداوم همکاری ها تأکید کرد و گفت: تعامل بین این دو دانشگاه در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و دانشجویی میتواند توان و موفقیت هر دو دانشگاه را دوچندان کند.

دکتر دارابی همچنین استفاده مشترک از تجهیزات و امکانات این دانشگاهها را از دیگر همکاری های دو دانشگاه بزرگ استان دانست و بر ادامه این مناسبات تأکید کرد و افزود: دانشگاه فردوسی مشهد از برترین دانشگاههای کشور و مایه افتخار همه خراسانی ها است. 

فراخوان شرکت در نهمین همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی

  • PDF

نهمین همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی و چهارمین جشنواره ملی سلامت در نظام الکترونیکی سینا بهمن ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی در محورهای سیاست‌گذاری و بین المللی سازی، آموزش‌های مداوم و ضمن خدمت ،ارزشیابی الکترونیکی،یادگیری الکترونیکی در شبکه های اجتماعی ،آموزش مجازی بیماران و جامعه (Public education)  ،یادگیری الکترونیکی ویژه توانیابان ،طراحی محتوای یادگیری الکترونیکی ،کاربرد فناوری های نوین در یادگیری علوم پزشکی ،دستگاه های همراه هوشمند(Smartphones)،دوراپزشکی (Telemedicine) در آموزش، اپلیکیشن موبایل،شبیه سازی (Simulation) و بازی سازی (Gamification) درآموزش علوم پزشکی  ،واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)    و حرفه ای گری (Professionalism) و شبیه سازی دیجیتال  برگزار می شود.

همچنین جشنواره ملی سلامت در نظام الکترونیکی سینا در محورهای فیلم آموزشی، پادکست، دابسمش، پویا نمایی، تیزر دیجیتال، IVR، اینفوگرافی، پوستر،نرم افزار، وب سایت، اپلیکیشن موبایل، گجت، وبلاگ، کتاب و مجلات الکترونیکی، بازی ،واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)، آبجکت سه بعدی و مدل و مولاژ آموزشی مجازی برگزار خواهد شد.

نهمین همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی و چهارمین جشنواره ملی سلامت در نظام الکترونیکی سینا 18 الی 20 بهمن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود و مهلت ارسال مقاله، ارائه سخنرانی، پوستر  به این همایش 30 آذر ماه اعلام شده است.

در این همایش سخنرانان کلیدی از سراسر کشور دعوت خواهند شد تا درباره آخرین فناوری‌ها و تجارب خود در خصوص آموزش و یادگیری الکترونیکی سخن بگویند و کارگاه های آموزشی در زمینه فناوری های مختلف آموزشی ارائه خواهد گردید و اساتید، دانشجویان و کارشناسان دانشگاه ها با شیوه های آموزش الکترونیکی و ارزشیابی الکترونیکی آشنا شده و تمرین نمایند.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت همایش به نشانی  http://cong-elearning9.mums.ac.ir/fa/ مراجعه نمایند. 

برگزاری نشست مشترک رؤسای دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 9

  • PDF

 سیزدهمین جلسه مشترک رؤسای دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 9 کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این نشست به منظور بررسی مسائل اقتصادی دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی قطب 9 و تبادل نظر رؤسا و بررسی مسائل مربوط به کاهش هزینه ها، افزایش درآمدها و مشکلات بوحود آمده از جانب سازمانهای بیمه گر برگزار شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با واحد خبر وبدا دانشگاه در این خصوص گفت: رؤسای دانشگاههای کلان منطقه 9 کشور با تشکیل این نشست در خصوص مباحث کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها و همچنین نحوه همکاری سازمانهای بیمه گر و رفع مشکلات موجود و جمع بندی نکات مدنظر، برای حضور در اجلاس رؤسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور که باحضور رئیس جمهور و  وزیر بهداشت در روز های 22 و 23 آبانماه برگزار خواهد شد آمادگی لازم را فراهم ساختند.

دکتر محمدرضا دارابی درخصوص مشکلات مالی بوجود آمده از جانب سازمانهای بیمه گر در برنامه تحول نظام سلامت اظهار امیدواری کرد: حضور رییس جمهور در این اجلاس گره گشای بسیاری از این مشکلات باشد و طرح تحول نظام سلامت همچون گذشته به راه خود ادامه دهد.

ایجاد یک هزار و 670 تخت بیمارستانی در استان خراسان رضوی

  • PDF

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و 700 تخت بیمارستانی در استان خراسان رضوی با کمک خیران سلامت در حال ساخت است.

به گزارش وب دا، علیرضا رشیدیان در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه خیران زمانی وارد عمل می شوند که احساس کنند می توانند به دولت و نظام اجرایی اعتماد کنند؛ افزود: در سه، چهار سال اخیر یک هزار و 670 تخت بیمارستانی در استان خراسان رضوی ایجاد شده است.
استاندار خراسان رضوی با قدردانی از تلاش ها و اقدامات دکتر مصطفی مهرابی بهار در طول دوره مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: وی در چند سال گذشته با اعتبارات و امکانات اندک توانست دستاوردهای زیادی برای این دانشگاه و ارتقای سلامت مردم کسب کند.
وی خاطرنشان کرد: ارتقای رتبه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پنج به سه، یکی از اقدامات ارزشمندی بود که در سالهای اخیر حاصل شد.
رشیدیان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمره نسل 3 و 4 دانشگاهها قرار دارد و به عنوان یک دانشگاه کارآفرین، خلاق و نو آور در سطح کشور فعالیت دارد.
استاندار خراسان رضوی افزود: اقدامات حوزه درمان در خراسان رضوی فقط به جمعیت این استان محدود نمی شود، بلکه باید برای 27 میلیون زائر و مسافری که سالانه به این استان سفر می کنند، برنامه ریزی لازم در نظر گرفته شود.
وی گفت: برای حل مشکلات در حوزه های مختلف باید از ظرفیت دانشگاهیان و نخبگان حداکثر استفاده بشود و جامعه ای که از ظرفیت نخبگان خود بهره می برد، راه رستگاری را پیش خواهد گرفت.