کنفرانس رویکرد بالینی به پروبیوتیک ها و پره بیوتیک ها برگزار می شود

  • PDF

کنفرانس یک روزه رویکرد بالینی به پروبیوتیک ها و پره بیوتیک ها در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این کنفرانس به همت گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  ویژه گروه های هدف متخصصین کودکان، متخصصین داخلی، فوق تخصص های مربوطه، متخصصین تغذیه، پزشکان عمومی و داروسازان هشتم مهرماه در سالن شهید چمران بیمارستان قائم(عج) برگزار خواهد شد.

این کنفرانس در محورهای کاربرد پروبیوتیک و پره بیوتیک در پیشگیری و درمان بیماری ها، بیماری های دستگاه گوارش، بیماری های آلرژیک، بیماری های نوزادان، بیماری های عفونی، بیماری های اعصاب، بیماری های دستگاه ادراری و اصول تجویز منطقی دارو برگزار می شود.

شرکت در این کنفرانس برای گروه های هدف دارای 3.5 امتیاز بازآموزی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر علمی کنفرانس در این زمینه اظهار داشت: استفاده از میکروب های مفید یا "پروبیوتیک ها" نقش مهمی در کنترل و پیشگیری از بیماریها دارد.    
دکتر حمید آهنچیان افزود: پروبیوتیک ها میکروب های مفیدی هستند که اگر به میزان مناسب مصرف شوند، برای بدن انسان مفید و سودمند خواهند بود. 
وی اظهار کرد: در بدن هر انسان 100 تریلیون میکروب وجود دارد که بخش عمده ای از آنها میکروب های بیماریزا هستند و میکروب های مفید قسمت اندکی را شامل می شوند که معمولا در دستگاه گوارش، پوست و ریه ها استقرار دارند. 
این پزشک فوق تخصص آلرژی و ایمنی شناسی خاطر نشان کرد: میکروب های مفید برای درمان بیماریهای مختلف نظیر بیماریهای عفونی، پوستی، آلرژی، گوارشی و تقویت سیستم ایمنی کاربرد دارند. 
دکتر آهنچیان تاکید کرد: مصرف بی رویه و نا به جای آنتی بیوتیک ها که در کشور ما رواج دارد، باعث از یبن رفتن میکروب های مفید شده و در نتیجه فرد را مستعد بیماری می سازد. 
دبیر علمی کنفرانس رویکرد بالینی به پروبیوتیک ها و پره بیوتیک ها افزود: در حال حاضر انواع محصولات حاوی پروبیوتیک در کشورهای مختلف تولید شده که در ایران این محصولات در مواردی نظیر پنیر، ماست و خمیردندان عرضه شده است. 
دکتر آهنچیان مصرف محصولات حاوی پروبیوتیک را برای همه گروههای سنی توصیه کرد و افزود: مصرف این محصولات هیچ ضرری نداشته و استفاده از آنها در گروههای سنی نوزادان، شیرخواران، کودکان و سالمندان مورد تاکید است. 
وی با بیان اینکه ماست بویژه ترش شده آن سرشار از پروبیوتیک و میکروب های مفید است گفت: ایرانی ها اولین افرادی بودند که ماست را در چند هزار سال پیش از میلاد کشف کردند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار