دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان کنگره جهانی هیپنوتیزم در دندانپزشکی

  • PDF

رئیس انجمن هیپنوتیزم ایران گفت: کنگره جهانی هیپنوتیزم در دندانپزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هفتم تا نهم مهر ماه امسال در این شهر برگزار می شود.

به گزارش وب دا، دکتر مهدی فتحی افزود: بر اساس گزارش انجمن جهانی هیپنوتیزم تاکنون هیچ کنگره ای ویژه کاربرد هیپنوتیزم در دندانپزشکی در سطح جهان برگزار نشده است.

وی ادامه داد: در کنگره جهانی هیپنوتیزم در دندانپزشکی 500 نفر از دندانپزشکان، متخصصان علوم دندانی و سایر متخصصان رشته های مرتبط نظیر بیهوشی، روانپزشکان و روانشناسان از داخل و خارج ایران حضور خواهند داشت.

ريیس انجمن هیپنوتیزم ایران، شمار میهمانان خارجی این کنگره را 55 نفر ذکر و بیان کرد: برجسته ترین متخصصان علم هیپنوتیزم دنیا از آلمان، سوئیس، سوئد، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، دانمارک، اسکاتلند، اندونزی و اتریش در کنگره هیپنوتیزم در دندانپزشکی در مشهد شرکت می کنند.

وی گفت: در طول سه روز برگزاری کنگره 45 سخنرانی، 12 کارگاه آموزشی و یک میزگرد با موضوع اخلاق و کاربرد هیپنوتیزم در دندانپزشکی ارائه خواهد شد.

دکتر فتحی افزود: کارگاههای آموزشی هیپنوتیزم در کشیدن دندان، هیپنوتیزم در درمان ریشه و هیپنوتیزم در دندانپزشکی اطفال از دیگر برنامه های این کنگره هستند.

وی هدف از برگزاری کنگره را آشنایی دندانپزشکان با کاربردهای علم هیپنوتیزم در درمان عنوان و بیان کرد: هیپنوتیزم نقش مهمی در مدیریت و کاهش درد، مقابله با ترس از تزریق در دندانپزشکی، کنترل دندان قروچه، استفاده نکردن از داروهای بی حسی و فوايد آن در دندانپزشکی اطفال دارد.

ريیس انجمن هیپنوتیزم ایران ادامه داد: در این کنگره علاوه بر ارائه جنبه های جراحی پیرامون کاربرد هیپنوتیزم در درمان دندانپزشکی، جنبه های روانشناختی نگرشهای هیپنوتیزمی در دندانپزشکی نظیر طراحی مطب و ارتباط با بیمار نیز ارائه خواهد شد.

وی همچنین ایران را از قطبهای هیپنوتیزم در سطح جهان ذکر و بیان کرد: ريیس انجمن جهانی هیپنوتیزم و ريیس انجمن هیپنوتیزم اروپا نیز در این کنگره حضور خواهند داشت.

دکتر فتحی همچنین گفت: 75 درصد افراد به درمانهای هیپنوتیزم عکس العمل مثبت نشان می دهند و در حدود 25 درصد افراد نظیر عقب ماندگان ذهنی، مبتلایان به افسردگی و آلزایمر به درمانهای هیپنوتیزم پاسخ خوبی نمی دهند و یا برایشان عارضه دارد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار