آغاز به کار دومین سمپوزیوم بین المللی نسترن در مشهد

  • PDF

دومین سمپوزیوم بین المللی نسترن(تازه های پیشگیری و درمان هدفمند سرطان) با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، در این سمپوزیوم بین المللی که در محورهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان، مدیریت و درمان هدفمند سرطان، تغذیه و مکمل­های دارویی و نقش آن در پیشگیری از سرطان، مطالعات پایه و میان رشته ­ای سرطان برگزار می شود، 12 سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، سوئد، آلمان، هند، پاکستان، قطر، امارات، انگلیس و عراق  و 3۲ سخنران داخلی حضور دارند.

در مدت زمان فراخوان این جشنواره،  313 مقاله به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این میان  236 مقاله بعنوان پوستر و 6 مقاله بعنوان سخنرانی پذیرفته شده است.

در مدت زمان برگزاری این سمپوزیوم علاوه بر سخنرانی و ارائه مقاله، کارگاههایی از جمله روانشناسی سرطان، درمان سرطان بر اساس پزشکی فردی، تشخیص سرطان از طریق سلولهای سرطانی در گردش خون و کارگاه عوامل ایجاد کننده سرطان پیش برگزار می شود.

این همایش دارای هشت امتیاز بازآموزی برای گروه‌های مختلف علوم پزشکی خواهد بود وعلاوه بر آن با توجه به اینکه علوم دامپزشکی به نوعی با بحث پیشگیری از سرطان مرتبط است، برای آن نیز 15 و 10 امتیاز بازآموزی به ترتیب برای کسانی که دارای مقاله و بدون مقاله در این همایش شرکت می‌کنند، در نظرگرفته شده است.

برنامه‌های دومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان نسترن براساس اولویت شیوع سرطان‌ها در کشور در نظرگرفته شده است بنابراین به سرطان پستان که بیشترین شیوع را در میان زنان ایرانی دارد، توجه ویژه‌ای شده است.

دومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان نسترن با دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشارکت جهاددانشگاهی مشهد، دانشگاه فردوسی و مرکز پیشگیری از سرطان نسترن ششم الی هفتم مهر ماه در حال برگزاری است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.