نظام اداری باید به سمت حرفه ای گری پیش برود

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بر گسترش حرفه ای گرایی در نظام اداری دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر صدرالسادات در همایش مدیران منابع انسانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مدت دو روز در حال برگزاری است با اشاره به اینکه نظام اداری بیشتر دانش گراست و سیستم های آموزشی با حرفه ای گری فاصله دارند اظهار داشت: نظام حرفه ای گری در حال حاضر در کشورهای پیشرفته دنیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و این امر باید در نظام اداری دانشگاه های علوم پزشکی و در حوزه های پشتیبانی و ستادی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه های تخصصی پشتیبانی، مالی، و برنامه ریزی، کسانی که در نظام آموزشی تربیت می شوند با روند کار در سازمان ها کاملا بیگانه هستند خاطر نشان کرد: در خط اولیه باید کسانی که در رشته های اداری و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تربیت می شوند جنبه حرفه ای را نیز مورد توجه قرار دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: زمانی که حرفه ای گرایی در نظام اداری کشور افزایش یابد به طور حتم زبان مشترکی نیز در میان سازمان ها ایجاد می شود.

دکتر صدرالسادات با اشاره به اینکه منابع انسانی صرفا با نگاه حرفه ای گری به آن نگریسته می شود و نمی توان به آن نگاه سنتی داشت اظهار داشت: اگر بخواهیم توسعه پیدا کنیم و موتور محرکی در حوزه های مالی، برنامه ریزی و تشکیلات داشته باشیم باید جایگاه خود را پیدا کنیم.

وی به نقش مهم مدیران منابع انسانی در سازمان ها اشاره کرد و اظهار داشت: مدیران منابع انسانی باید با نگاهی استراتژیک، به دنبال تغییر مثبت در سازمان باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: مدیران منابع انسانی ضمن دخالت در حوزه کاری و وظیفه ای خود باید در حوزه عملیات و تاکتیک سازمان نقش مشاوره ای را ایفا کنند.

دکتر صدرالسادات تاکید کرد: اگر مدیران منابع انسانی در حوزه استراتژیک سازمان نقش خود را به خوبی به عنوان مشاور ایفا نکنند به طور حتم آن سازمان موفق نخواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر نقش های سنتی در حوزه منابع انسانی جای خود را به نقش های جدید داده است و مدیر منابع انسانی باید با مدیران ارشد همکاری داشته باشد.

گفتنی است: بیست و سومین همایش مدیران منابع انسانی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دکتر صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و آقای ماهی مدیر کل منابع انسانی ، به مدت دو روز (۲۸ و ۲۹ مهر ماه) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

قرار است، در این همایش ضمن ارائه گزارش کارگروه های تخصصی به بررسی مسائل و مشکلات منابع انسانی در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور پرداخته شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار