دپارتمان علوم اعصاب برگزار می کند، کارگاه آموزشی اضطراب و هنر درمانی

  • PDF

کارگاه آموزشی اضطراب و هنر درمانی به همت دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این کارگاه در محورهای نوروبیولوژی اضطراب، نقش هنر درمانی در علوم اعصاب، اضطراب زدایی از جامعه، روانشناسی اضطراب، کاربرد تکنیک های هنر درمانی در بهبود اضطراب کودکان و نوجوانان 29 مهر ماه در تالار امام رضا(ع) دانشکده پزشکی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

ريیس دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با اشاره به اینکه کارگاه «یک روزه اضطراب و هنر درمانی» با تاکید بر اهمیت نقش هنر در رفع اضطراب در زندگی برگزار می شود  اظهار داشت: زندگی امروز انسان ها خواسته و ناخواسته با تنش هایی در طول روز همراه است که باید برای کم تنش تر کردن زندگی برنامه هایی را پیش بینی کرد.

پرفسور گرجی اظهار داشت: استرس و تنش و اضطراب یکی از مشکلات امروز زندگی همه انسان ها است که در طول شبانه روز ذهن و فکر ما را درگیر خود می کند.

وی ادامه داد: مشکل زمانی اتفاق خواهد افتاد که تنش های زندگی ادامه دار شود و به شکل مزمن بروز کند؛ به نحوی که زندگی عادی انسان را مختل و بیماری های اضطراب را به دنبال داشته باشد، در نتیجه درمان بسیار سخت و حتی در موارد بسیاری غیر قابل امکان می باشد.

استاد دانشگاه مونستر آلمان اضافه کرد: بیماری های بدنی بسیاری(قند، گوارش و ...) حاصل از بیماری های اضطراب و تنش است؛ که گاه برای درمان بیماری های اضطراب باید مدت ها در بیمارستان به سر برد.

پروفسور علی گرجی  خاطر نشان کرد: هنر درمانی به ما آموزش می دهد تا با کمک از هنر در بخش های مختلف آن، لحظات آرامش بخشی را در طول زندگی خود ایجاد کنیم تا در این شرایط تنش های فکری و ذهنی زندگی تخلیه و توان و انرژی لازم برای آغاز یک روز کاری جدید در فرد شکل بگیرد.

ريیس دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی ابراز داشت: این کارگاه به بهانه افتتاحیه دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی 29 مهر ماه ساعت 14 آغاز می شود و ورود برای عموم آزاد است؛ تا خانواده هایی که شناختی از تنش فرزندان دانش آموز خود ندارند با این تنش ها و راه های مقابله با آن آشنا شوند.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.