همایش تازه های بیماری های کلیه و سیستم ادراری کودکان برگزار می شود

  • PDF

همایش تازه های بیماری های کلیه و سیستم ادراری کودکان به  همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این همایش با حضور دکتر فرحناک اسدی استاد نفرولوژی کودکان دانشگاه راش آمریکا ، پنجشنبه 27 آبان در بیمارستان رضوی مشهد برگزار می شود.

این همایش یک روزه برای گروه های هدف متخصصین کودکان، پزشکان عمومی و گروه های فوق تخصصی کودکان به همراه امتیاز باز آموزی است.

فوق تخصص نفرولوژی کودکان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بروز اختلالات کلیوی و سیستم مجاری ادرار را از جمله شایعترین بیماریها در میان کودکان کشور عنوان کرد و گفت: با تشخیص به موقع و انجام برنامه های مراقبتی می توان از بروز نارسایی های کلیوی، دیالیز و در نهایت پیوند در این گروه سنی پیشگیری کرد.

دکتر فاطمه قانع  خاطر نشان کرد: علائم و نشانه های بیماریهای کلیوی در کودکان بر حسب سن شروع بیماری متغیر و از طیف وسیعی برخوردارند که از آن جمله می توان به هیدرونفروزهای زمان جنینی، اختلال رشد، رنگ پریدگی، عفونتهای سیستم ادراری، شب ادراری و اختلال در کنترل ادرار، افزایش فشار خون و نارسایی قلبی اشاره کرد. 
 این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر علمی همایش با بیان اینکه کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن کلیه در مقایسه با بالغین مبتلا از مشکلات عمده تری از جمله اختلال رشد، تغییرات استخوانی، تاخیر بلوغ و مشکلات سایکولوژیک رنج می برند، خاطر نشان کرد: با توسعه برنامه های آموزشی به والدین همچنین توجه پزشکان به نشانه های این بیماری می توان از بروز اختلالات پیشرفته در کودکان پیشگیری کرد. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار