سمینار علمی تازه های درمان و تشخیص سرطان های سر و گردن برگزار شد

  • PDF

سمینار علمی تازه های درمان و تشخیص سرطان های سر و گردن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این سمینار با حضور اعضای هیات علمی کلینیکال انکولوژی (رادیوتراپی و انکولوژی)، گوش و حلق و بینی (ENT)، پزشکی هسته ای، رادیولوژی، پزشکان عمومی، پاتولوژی و جراحی همراه با امتیاز با آموزی در هتل پردیسان برگزار شد.

 دبیر علمی سمینار علمی تازه های درمان و تشخیص سرطان های سر و گردن در حاشیه این سمینار، هدف از برگزاری این همایش را تبادل اطلاعات و آشنایی با تازه ترین روش های تشخیص و درمان های کم عارضه عنوان کرد.

دکتر علی تقی زاده، با اشاره به اینکه همکاری و هماهنگی گروه های آموزشی جراحی، پزشکی هسته ای، رادیولوژی و رادیوتراپی انکولوژی نقش موثری در تشخیص و درمان بیماران دارد اظهار داشت: هر چند سرطان های سرو گردن در رتبه هفتم و هشتم شیوع قرار دارد اما با توجه به پیچیدگی بیماری ،همکاری و هماهنگی تیم های درمانی امری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در این سمینار پنل های تخصصی مختلفی در راستای تشخیص و درمان سرطان های سرو گردن برگزار شد اظهار داشت: تمام تلاش گروه  های درگیر با این نوع سرطان این است که با ارائه راهکارهای نوین درمانی، بیمار با کمترین آسیب، بیشترین بهره را در این زمینه ببرد.

دانشیار گروه جراحی گوش گلو، بینی و سرو گردن دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این سمینار اظهار داشت: برای درمان سرطان با توجه به مراحل بیماری از روش های متفاوتی از جمله رادیوتراپی، جراحی باز و یا کم تهاجمی استفاده می شود.

دکتر خدیوی، شناسایی به موقع بیماران مبتلا به سرطان را از مهمترین عوامل موفقیت در درمان و انتخاب روش های درمانی مناسب عنوان کرد و اظهار داشت: باید با اطلاع رسانی و آموزش، علائم بیماری را جدی گرفت و نسبت به تشخیص و درمان آن اقدام نمود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و فوق تخصص جراحی حنجره  تصریح کرد: سرطان حنجره از شایعترین سرطانهای سر و گردن به شمار می رود و تشخیص هر چه سریعتر این بیماری در مراحل اولیه، باعث افزایش موفقیت درمان و کاهش عوارض آن می شود.

دکتر خدیوی، تغییر صدا بیشتر از ده روز را از مهمترین علائم هشدار دهنده ابتلا به سرطان حنجره عنوان کرد و اظهارداشت: با توجه به اینکه تومور سرطان حنجره در چه زمانی تشخیص داده می شود، روشهای درمانی برای آن نیز متفاوت بوده و ممکن است از پرتودرمانی تا جراحی باز تنوع و برداشت حنجره داشته باشد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار