سالانه 150 هزار واحد درس معارف به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می شود

  • PDF

معاون آموزش و پژوهش نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور با بیان اینکه سالانه 150 هزار واحد درس معارف به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می شود، اظهار کرد: این تعداد نیاز به شبکه دینی، مذهبی و حضور استادان برجسته در همه دانشگاه ها دارد.

به گزارش وب دا، حجت الاسلام داود رنجبران روز جمعه در دومین روز نشست هسته های پژوهشی استادان معارف اسلامی دانشگاه های سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از 2 هزار و 500 مرکز آموزش عالی در کشور فعالیت دارد که موظف هستیم برای همه دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دروس معارف اسلامی را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه این میزان ارائه دروس معارف نیازمند شمار بسیار اساتید است، افزود: از مجموع 7500 استاد معارف در کشور 1200 نفر آنان استخدام رسمی هستند.

حجت الاسلام رنجبران با تاکید بر اینکه افزایش کیفیت تدریس معارف اسلامی در دانشگاه ها مورد تاکید و توجه رهبر معظم انقلاب است به دیدار هفته گذشته خود با معظم له اشاره کرد و افزود: در این دیدار ایشان بر کیفیت ارائه دروس معارف اسلامی و سرمایه گذاری بیشتر بر روی استادان این حوزه با هدف ارتقا و آموزش آنان تاکید بسیار داشتند.

وی گفت: هم اکنون در دانشگاه های علوم پزشکی حدود 160 استاد معارف عضو هیات علمی مورد نیاز است در حالی که برخی دانشگاه های علوم پزشکی حتی یک استاد معارف عضو هیات علمی هم ندارند.

وی اظهار کرد: بار اصلی ارائه دروس معارف اسلامی به دانشجویان بر دوش اساتید مدعو است.

حجت الاسلام رنجبران افزود: گرچه استانداردهای آموزشی در دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت نسبت به دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور بهتر است اما از وزیر بهداشت درخواست مساعدت برای حل این مسئله به شکل مطلوب را داریم.

وی با اشاره به برنامه راه اندازی 10 هسته پژوهشی به عنوان مراکز پژوهش در مناطق ده گانه وزارت بهداشت، اظهار کرد: از راه اندازی این هسته ها با هدف توسعه و ترویج پژوهش در دانشگاه های علوم پزشکی حمایت می شود.

نشست هسته های پژوهشی استادان معارف اسلامی دانشگاه های سراسر کشور که از چهارم آذر ماه در مشهد آغاز شده است تا ششم این ماه ادامه دارد.

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار