ارائه تکنیکهای نوین جراحی کم تهاجمی در کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران

  • PDF

پنجاه و پنجمین کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران و پنجمین کنگره جراحان خراسان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، دبیر علمی کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران اظهار داشت: این کنگره با  رویکرد تکنیکهای جراحی کم تهاجمی همزمان با پنجمین کنگره جراحان خراسان طی روزهای 16 تا 19 آذرماه سالجاری با حضور 600 نفر از جراحان کشور برگزار می شود.

دکتر عزت الله رضایی افزود: در این کنگره تمامی رشته های جراحی نظیر ارتوپدی، اورولوژی، اطفال، پلاستیک، قفسه سینه، چشم، زنان، ستون فقرات، عمومی، فک و صورت، قلب، گوش و گلو، بینی و جراحی مغز و اعصاب حضور دارند.

وی تعداد مقالات ارسالی به کنگره را 150 مورد اعلام و بیان کرد: 60 مقاله در قالب سخنرانی و 22 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

او همچنین از برپایی 20 میزگرد تخصصی در محورهای عمومی و تخصصی در این کنگره خبر داد و افزود: سه میزگرد تخصصی شامل انجمنهای تخصصی در جامعه جراحان، نقش رفتار حرفه ای در جامعه جراحان و کنترل درد است.

انجام 5 جراحی زنده به روش های نوین و پیشرفته

دبیر اجرایی پنجاه و پنجمین کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران نیز گفت: در این کنگره پنج جراحی زنده به روشهای نوین و پیشرفته در رشته های مختلف نظیر ارتوپدی و سرطان روده بزرگ انجام و در قالب ویدئوکنفرانس ارائه می شود.

دکتر رضا باقری افزود: در حاشیه کنگره هم، نمایشگاهی در قالب 13 غرفه از تجهیزات پزشکی و جراحی برپا خواهد بود.

وی همچنین به توانمندی جراحان خراسان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره و بیان کرد: هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیوند کبد، پیوند ریه و پیوند قلب رتبه های برتر کشور را به خود اختصاص داده است.

او گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد دومین مرکز پیوند ریه در کشور معرفی شده و تاکنون سه پیوند ریه در این مرکز انجام شده است.

وی تعداد پیوندهای کبد و قلب انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به ترتیب 120 و 23 پیوند عنوان کرد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.