برنامه ریزی برای تهیه بسته های خدمتی دندانپزشکی به بیماران اختلال انعقادی

  • PDF

 رییس اداره امور درمان دندانپزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از برنامه ریزی برای تهیه بسته های خدمتی دندانپزشکی به بیماران اختلال انعقادی خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر ذبیح اله کشیری در همایش آموزش مراقبت های دندان پزشکی در بیماران با اختلالات انعقادی که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد اظهار داشت: بسته های خدمتی با همکاری و هفکری صاحبنظران به منظور افزایش قطب های درمانی و ارائه پروتکل های درمانی در حوزه دندانپزشکی بیماران اختلال انعقادی تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران اختلال انعقادی به ویژه بیماران هموفیلی یکی از چالش ها و مشکلات در کشور محسوب می شود و تا کنون برنامه مدونی در این زمینه تهیه نشده است خاطر نشان کرد:  در حال حاضر برخی از مراکز  کشور "مانند کلینیک سرور مشهد" که ارائه خدمات دندانپزشکی به این دسته از بیماران دارند صرفا به دلیل علاقه شخصی و کاملا خود جوش این اقدام را انجام داده اند.

کارشناس مسئول بیماری های خاص وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز ، در این همایش با اشاره به اینکه در بیماران خاص و مزمن به ویژه بیماران هموفیلی تنها نگاه دارویی و درمانی به بیمار نیست اظهار داشت: یکی از ارکان مراقبت از بیماران اختلالات انعقادی مشاوره و درمان مشکلات دهان و دندان این بیماران است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر راضیه حنطوش زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها مراکز معدودی در سطح کشور اقدام به درمان مشکلات دندانی بیماران اختلال انعقادی می کنند خاطر نشان کرد: این امر موجب شده است که بیماران، برای درمان در حوزه دندانپزشکی و مراجعه به این مراکز هزینه و مشکلات زیادی را متحمل شوند.

وی با تاکید بر اینکه دسترسی و سهولت استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی یکی از ارکان اصلی برنامه های درمانی و مراقبتی در کشور است اظهار داشت: در حال حاضر برای ارائه خدمات به بیماران اختلال انعقادی گروه های فیزیوتراپی، پزشکی و پرستاران به صورت تخصصی وارد شده اند و لازم است در این زمینه گروه های دندانپزشکی نیز وارد شوند.  

کارشناس مسئول بیماری های خاص وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از مراکزی است که به نحو مطلوب در حال ارائه خدمات به بیماران ا ختلال انعقادی است و دیگر مراکز کشور می توانند از تجربیات عملی و تئوری این دانشگاه برای ارائه خدمات به این دسته از بیماران استفاده کنند.

دکتر حنطوش زاده ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نخستین همایش آموزش مراقبت های دندان پزشکی در بیماران با اختلالات انعقادی اظهار امیدواری کرد: دستاوردها و نتایج این همایش بتواند در توسعه ارائه خدمات به بیماران موثر واقع شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار