آغاز به کار نخستین سمینار مهندسی بافت و طب بازساختی در ترمیم استخوان

  • PDF

نخستین سمینار مهندسی بافت و طب بازساختی در ترمیم استخوان به میزبانی مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این سمینار۲۴ و ۲۵  آذر ماه سال جاری در تالار شهید چمران بیمارستان قائم(عج) دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور تبادل‌نظر و ارائه آخرین دستاوردهای داخلی و بین‌المللی در زمینه کاربرد سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت و طب بازساختی در درمان بیماران یا ضایعات غضروفی، مشکلات استخوان و مفصل در حال برگزاری است.

این سمینار با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه غضروف و استخوان ستاد سلول‌های بنیادی ریاست جمهوری، انجمن جراحی زانو و طب ورزشی ایران و دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، تهران، ارتش و جهاد دانشگاهی برگزار می‌‌شود.

دکتر محمدحسين ابراهيم‌زاده، ريیس مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه اظهار داشت: در این سمینار پزشکان و جراحان ارتوپدی، زانو طب ورزشی و همچنین متخصصان و پژوهشگران مهندسی بافت، مهندسی زیست مواد، مهندسی بیومکانیک، مهندسی پزشکی و همچنین رشته‌های مرتبط، مشارکت خواهند داشت.

دبیر علمی سمینار "سلول‌های بنیادی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در ترمیم استخوان و مفصل" تاکید کرد: با توجه به اینکه بسیاری از روش‌های متداول و قدیمی هنوز پاسخگوی مطلوب برای بیماران و پزشکان نیست، در این سمینار به شاخه‌ی جدیدی از علم برای معالجه ضایعات غضروفی در بیماران جوان و ورزشکاران پرداخته می شود تا به‌عنوان راهبردهایی در زمینه تحقیقات و درمان ضایعات غضروفی برای کشور به نتایج موثری دست یابیم.

وی تصریح کرد:پیش‌بینی می‌شود که حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ نفر در اولین سمینار سلول‌های بنیادی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در ترمیم استخوان و مفصل حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: مهمانانی از کشورهای آمریکا، مالزی، دبی و ترکیه نیز در این سمینار حضور خواهند داشت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار