همایش اخلاق پزشکی با رویکرد وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد(فیلم)

  • PDF

010 1 اخلاق پزشکی با محوریت وحدت حوزه و دانشگاه در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این همایش با حضور دکتر تابعی مدیر گروه اخلاق وفلسفه سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده پزشکی به مدت یک روز برگزار شد.

مدیر گروه اخلاق وفلسفه سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه این همایش با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) مبنی بر وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: وحدت این دو نهاد علمی، به معنای وحدت حقیقی علمی و تقویت ارتباط میان حوزه و دانشگاه است.

دكتر سيد ضياءالدين تابعي با اشاره به اینکه در دانشگاه ها علم به صورت تجربی و در حوزه های علمیه به صورت عقلی به آن پرداخته می شود، بر گسترش و تقویت ارتباط میان حوزه و دانشگاه در راستای پیشبرد اهداف علمی و اخلاقی تاکید کرد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه در هر شغل و فعالیتی که قرار داریم باید از آن عمل لذت ببریم و تنها نباید از بعد مادی و مالی به آن توجه کرد اظهارداشت: اگر فردی به حیطه پزشکی عشق بورزد و از درمان بیمار لذت ببرد به طور حتم نتایج مادی هم در کنار آن به دست خواهد آورد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار