برگزاری نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاونین و جمعی از مدیران، نشست شورای این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب دا، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست با تاکید بر لزوم مستند سازی در تمامی حوزه های دانشگاه اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارش از معاونت آموزشی وزارت بهداشت، معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تهیه برنامه عملیاتی و اجرای آن رتبه نخست کشور راکسب کرده است.

دکتر مهرابی بهار همچنین با قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش اظهار داشت: علیرغم کمبود منابع مالی و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، رتبه پژوهش دانشگاه از پنجم به سوم ارتقاء یافت و در سال 94 نیز این رتبه تثبیت پیدا کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اجرای 405 پروژه در حوزه بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت بهداشت قرار است زمین مورد نیاز این پروژه ها از سوی دانشگاه برای ساخت پایگاه ها و مراکز بهداشتی تامین شود و وزارت بهداشت نیز اعتبار مورد نیاز را اختصاص دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: پایگاه های بهداشتی در مساحت 250 متر مربع و مراکز بهداشتی درمانی نیز در مساحت 450 متر مربع ساخته می شود.

در این نشست مشاور و رییس دبیرخانه دائمی هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه معاونت های مختلف پرداخت.

دکتر سید جواد حسینی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه معاونت پژوهش و فناوری اظهار داشت: در سال 94، به همت اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه، 850 مقاله در مجلات داخلی و بین المللی به چاپ رسیده است.

وی،پروژه های پایان یافته در این حوزه را یک هزار و 24 پروژه اعلام کرد که  از این تعداد 819 پروژه کاربردی بوده است.

دکتر حسینی با اشاره به اینکه در سال 94، 25 شرکت دانش بنیان از هیات امنا دانشگاه مجوز راه اندازی را دریافت کردند خاطر نشان کرد: از این تعداد 8 شرکت موفق به دریافت مجوز شرکت دانش بنیان را از نهاد ریاست جمهوری کسب کردند.

پس از ارائه گزارش دکتر حسینی، دکتر تفقدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران این حوزه به بیان راهکارها و چالش های این حوزه در زمینه پژوهش پرداختند.

مشاور و رییس دبیرخانه دائمی هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه این نشست در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر سرانه خوابگاه به دانشگاه در دانشگاه 3.75 است که از شاخص مناسبی نسبت به کشور برخوردار نیست و این امر به دلیل افزایش جذب دانشجویان بوده است.

دکتر سید جواد حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر 24 درصد از دانشجویان دانشگاه از خوابگاه استفاده می کنند اظهار داشت: با اقداماتی که در دو سال اخیر صورت گرفت دانشجویان مستقر در خوابگاه های مشارکتی به خوابگاه های پردیس انتقال یافتند.

وی سرانه فضای ورزشی را در سال 93، 4.9 متر مربع و در سال 94، 4.7 متر مربع اعلام کرد و گفت: کاهش سرانه فضای ورزشی نیز به دلیل افزایش پذیرش دانشجویان بوده است.

 دکتر سید جواد حسینی با اشاره به اجرای طرح بررسی سلامت روان دانشجویان اظهار داشت: بر این اساس، در سال 93، 85 درصد دانشجویان و در سال 94 نیز 95 درصد دانشجویان زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

در ادامه گزارش دکتر حسینی، معاون دانشجویی فرهنگی و جمعی از مدیران این حوزه به بیان اقدامات انجام شده و مشکلات این حوزه پرداختند.

مشاور و رییس دبیرخانه دائمی هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه به ارائه گزارش از حوزه بهداشت پرداخت و اظهار داشت: در سال 94، بیماری های قلبی و عروقی با 36 درصد بیشترین عامل مرگ و میر در کشور بوده است. همچنین 10 درصد علت مرگ و میر نیز به حوادث ارتباط دارد.

دکتر حسینی خاطر نشان کرد: همچنین 14 درصد علل مرگ و میر در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به علت سرطان بوده است.

وی آمار زایمان به روش سزارین را در تمامی بیمارستان های زیر پوشش اعم از خصوصی و دولتی 47 درصد اعلام کرد و گفت: این میزان در بیمارستان های دانشگاهی 35 درصد گزارش شده است.

دکتر حسینی میزان شیوع دیابت را 4.9 درصد عنوان کرد و اظهار داشت: این رقم تنها مربوط به بیمارانی است که شناسایی شده اند.

وی اعتبارات اختصاص یافته به ازای هر نفر را در حوزه بهداشت 65 هزار تومان اعلام کرد و گفت: بر این اساس در سال 94 ، 316 میلیارد تومان در ردیف های مختلف بهداشت ابلاغ شده است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار