مشهد میزبان ششمین کنگره ملی سوختگی

  • PDF

ششمین کنگره ملی سوختگی اسفند ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، دبیر اجرایی ششمین کنگره ملی سوختگی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: درمان سوختگى حاد، سوختگى استنشاقى، سوختگى الکتریکى، جایگزین هاى پوست، مراقبت هاى ویژه در سوختگى، مراقبت زخم در سوختگى، مسائل روحى روانى بیماران سوخته، درمان عوارض سوختگى و نقش سازمان هاى خیریه در حمایت از بیماران از جمله محورهای این کنگره به شمار می رود.

دکتر سید حسن طاووسی افزود:  این کنگره چهارم و پنجم اسفند ماه  به همت دانشگاه علوم پزشکى مشهد و همکارى مرکز تحقیقات سوختگى دانشگاه علوم پزشکى ایران و انجمن حمایت از بیماران سوختگی برگزار می شود و گروه هاى هدف را همه جراحان پلاستیک،جراحان سوختگى،جراحان عمومى،متخصصین پوست، بیهوشی، مراقبت های ویژه، پزشکان عمومى و پرستاران و تمام رشته‌هاى مرتبط تشکیل می‌دهند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: متاسفانه هنوز اکثر مردم در برخورد با سوختگى از درمان هاى قدیمى استفاده می کنند و همه به خود اجازه می دهند که در درمان سوختگی دخالت کنند و در تمام کشور افرادى هستند که از پمادها و یا خمیرهاى دست ساز براى پوشش زخم سوخته استفاده می‌کنند.

دکتر طاووسی افزود: در برخى موارد ممکن است زخم های سوختگی بهبود یابد ولى بیشتر آنها سوختگى هاى سطحى هستند که حتى با یک پانسمان ساده و یا وازلین هم خوب می شوند ولى در مورد زخم هاى وسیع تر و عمقى تر متاسفانه ما هر روز با بیمارانى مواجه می شویم که با عوارض سوختگى ناشى از درمان غیر صحیح مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: تلاش همه دست اندرکاران سلامت و به‌طور ویژه پزشکانى که در فیلد سوختگى کار می کنند رسیدن به یک درمان استاندارد در سطح کشور است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار